Dobre i lose droge

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Dobre i lose droge

Post by yasujirozu »

preispitivac wrote:Sanela, bas me interesuje, da li si nekada u zivotu probala neku drogu? Ne ono kafa i cigarete, nego nesto ilegalno?
de si, preispitivko, sunce ti kalajisano :D

sani, "d" od droze, probala nije, već je završila od škole, nekoliko selfhelp-lifecoach-ngo kurseva, no je generalno draga kad ne pokušava popovat ljudima koji su ozbiljne fakultete završili

(saćeme banuje :D )

pozdrav i piši češće
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Dobre i lose droge

Post by sanela »

yasujirozu wrote:
preispitivac wrote:Sanela, bas me interesuje, da li si nekada u zivotu probala neku drogu? Ne ono kafa i cigarete, nego nesto ilegalno?
de si, preispitivko, sunce ti kalajisano :D

sani, "d" od droze, probala nije, već je završila od škole, nekoliko selfhelp-lifecoach-ngo kurseva, no je generalno draga kad ne pokušava popovat ljudima koji su ozbiljne fakultete završili

(saćeme banuje :D )

pozdrav i piši češće
A ti inače sve znaš najbolje! Blago meni pa imam svog zakonskog zastupnika da odgovara umjesto mene.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Dobre i lose droge

Post by yasujirozu »

šalih se grubo, ez južual, al nisam mislio ništa loše - pritisnem "submit" spram svog posta, a da i ne pročitam budalaštinu koju sam izvalio...

peace
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: Dobre i lose droge

Post by Heroin Rehab 4 YU »

"Nijedan čovek ne može razumeti ono što nije doživeo".

-Hesse



PS. Nisam ja, majke mi, Hesse je...
Treba ga banovati.
;)
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

Re: Dobre i lose droge

Post by vladan »

prestani sa bilo kojom vrstom opijata.Aako nastavis promenice ti se tok zivota u koj nisi hteo,tezinu nemogu da ti objasnim,ali sigurno nisi bolji i superiorniji od tolikog velikog broja ljudi koj su pali pod uticaj droge.Shvati nema nazad ako sto pre ne stanes i butes ti onaj pravi,ciste glave,a zivotni problemi,sreca sve to ide dali uzimao ili ne ,samo ako nastavis da koristis malo kasnije ces sve svoje teskoce i uspehe prepisivati drogama a ti ces da se izgubis u njimima i na taj nacin izgubices lisnost.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Dobre i lose droge

Post by preispitivac »

yasujirozu wrote:
preispitivac wrote:Sanela, bas me interesuje, da li si nekada u zivotu probala neku drogu? Ne ono kafa i cigarete, nego nesto ilegalno?
de si, preispitivko, sunce ti kalajisano :D

sani, "d" od droze, probala nije, već je završila od škole, nekoliko selfhelp-lifecoach-ngo kurseva, no je generalno draga kad ne pokušava popovat ljudima koji su ozbiljne fakultete završili

(saćeme banuje :D )

pozdrav i piši češće
Cao cakani!
Ne pise mi se nista vise odavno, a i sta ja to ima da napisem. Ne gudram se, samo ponekad popusim dzoint, kad neko ima, ja i ne zavrsavam. Probao sam neki koks pre par meseci, mozda 7. Kako sam presao 30u, mnogo sam gluplji, sporiji, obicniji i nezanimljiviji. Nije to lose, zapravo. Dete mi raste, nije da sam vise u centru paznje.
Aj uzdravlje, drz se i budi dobro dete, nemo' se druzis sa padavicarima i slusate metalike. Cmok
Jurim rep
Marko0001
Posts: 1
Joined: Sat Sep 17, 2016 1:52 pm

Re: Dobre i lose droge

Post by Marko0001 »

Dobar dan svima.
Danas sam se prvi puta ulogirao na ovaj sajt.
Moje ime je Marko i iz Zagreba sam.
Ukratko.... Sa13 prvi joint, 14 extasy i pomalo počelo disanje, pa dalje speed, trikovi, do 16_kada sam probao heroin, od skoro 18te godine do 23će na igli svakodnevno. Bio sam teški teški ovisnik, da prostite da mi je neko rekao pojedi govno odvalit ces se ponovno bi ga, daj kaj god gdje god kad god i tako skoro 10godina.Sa nepune 23 otišao sam u zajednicu Cenacolo, bio dvije i pol godine i od kuda sam usao 06.11.2002.sam cista, dakle nikakve fore bio sam na heroinu Al sad mogu pljugat ili vuc Bjelo itd... Eto moja prica ukratko, ako ikako mogu na bilo koji način pomoći biti cu sretan covijek. Stojim svakome na raspolaganju.
I samo bi se bez uvrede ikome osvrnuo na savjete koje su neki dali mladom dečku vezano za uzimanje Luda, budi dobre volje kad uzimas, nemoj biti sam kad i ako ces uzimati itd.
Samo cu reci dobro ljudi jeste li vi normalni?!
Buraz mladi ne uzimaju nigdje i nikako! To je najbolje sto mozes učiniti. Kakve su to gluposti sa otvaranjem svijesti??
Jel ovo sajt za pomoć ljudima ili vodić kako se pravilno i sigurno drogirati? Nema pravilnog niti sigurnog drogiranja. Bio sam u komuni sa jednim slovakom koji je za 18ti rođendan pojeo hormona, trip i ostao je na njemu. A najgore je što je svjestan toga i svako toliko kroz dan ima nenajavljene i neočekivane flashbackove, tako da nemoj molim te! Još jednom bez uvrede ikome.
User avatar
dioda_cenerka
Posts: 24
Joined: Mon Aug 29, 2016 10:02 pm
Location: BiH

Re: Dobre i lose droge

Post by dioda_cenerka »

Kao da gledam sebe prije 10tak godina.

Čuvaj se dobro dečko, prerano želiš mnogo. Ja nisam neko ko može da daje neke korisne savjete o tome, jer sam i ja zelen do jaja što se tiče droga. LSD sam probao dvaput, bio sam stariji od tebe i izuo me iz nogu samo tako.

Bobice što jedeš već pola godine (veoma je bitno 2 ili 3 puta, veoma je bitno znaš li šta si pojeo, veoma je bitno kakvo ti je društvo i slično) su zajebana stvar. Ekser je prava droga koja te dobro može razjebat u mozak, znam slučajeva oko sebe koji se nisu vratili pola godine u normalu, anksioznost i neka poludepresija pere sa svih strana.

Jbg, serototin nisko i neće nazad, receptori se povukli i sinaptičke vezikule zablokirale, nema sreće ni za lijek. Libido, obične stvari koje su te činile sretnim, društvo čak i porodica ti je nešto nebitno, jednostavno ne funkcionišeš. Baciš bleju sa lažnim prijateljima, završite koji paket, lijepo vas razvoza trava i haj mrš kući opet u sivilo. Ideš sa posla, lijep dan a tebi sivilo... Onda tripovi i psihoze da te neko prati, murija, inspektori, neki kriminalci... samo dolazi u mozak, tako da dva puta provjeravaš vrata od kuće prije nego legneš. naučiš nekako sa tim živjeti, jbg izgubiš i kosu od neke sekirancije za koju normalni ljudi ne znaju. Oni jedva čekaju svoju platu, meni para ništa ne znači. Ali zato i dalje jedva čekaš party, jedva čekaš da se uradite, pa spid pa boba pa trava i kući, još više ispražnjen i tako od vikenda do vikenda.

Mijenja se nešto u meni, u to sam siguran.
Nagarjuna
Posts: 2
Joined: Sun Oct 16, 2016 12:09 am

Re: Dobre i lose droge

Post by Nagarjuna »

registrirah se samo zbog ove teme :D

Nitko ti ne moze sa sigurnoscu reci kako ces na sto reagirati.

Ovaj forum zbog prirode clanova ima tendenciju napuhavati negativna iskustva, odnosno biti vise suocen sa njima, jednako kao sto forumi posveceni psihodelicima ili autori poput Mcenne prenapuhavaju pozitivna.

Istina je obicno negdje izmedju pa je najbolje poceti sa znanstvenim istrazivanjima i statistikama.

LSD je jedina psihoaktivna supstanca koju sam probao. Iskustvo je bilo OK. Nije mi okrenulo zivot na glavu, nije me prosvjetlilo niti mi ga je unistilo, a jos manje navuklo na nesto drugo. Mozda cu opet nekad koristiti halucinogene, mozda nikad. Nemam neki poseban otpor nemam neku posebnu potrebu.

Fizicki je prilicno mala opasnost, moguc je u nekim uvjetima serotonergni sindrom.

Psiholoski je moguce trigeriranje psihoze, paranoje i slicno. Nije previse cesto i u vecini slucajeva je prolazno, iako moze zahtjevati lijecenje.

Osobno sam malo sumnjicav prema gateway teorijama gdje jedna supstanca uvuce u druge. Koliko sam mogao primjetiti u okolini ljudi koji se lako navuku uglavnom u startu imaju neke sklonosti. Osobno u principu ne osjecam neku privlacnost nicemu od alkohola, cigara i kave do tezih stvari i prilicno sam siguran da me nista ne bi moglo navuc osim da me silom drogiraju dok se ne stvori fizicka ovisnost. S druge strane imam poznanike koji se moraju jako kontrolirati sa skoro svakim izazovom i snazno ih privlaci sve od andola do igle. Drugi bitan faktor je vjerojatno drustvo i tek onda mozda ovakve stvari. Ali opet samo nagadjam i kao na pocetku preporucam oslanjanje na istrazivanja i statistiku radije nego anegdotalna iskustva.

Ono sto bih ti osobno preporucio je:

1 - sacekaj jos koju godinu, negdje sredina dvadesetih je mozda dobra granica buduci se mozak do tada razvija. Osobno sam probao tek u tridesetima, mozda zato i nisam nesto posebno dramaticno dozivio.

2 - prouci sve moguce izvore i nastoji biti objektivan, bez zatvaranja ociju na ono sto ti ne pase

3 - izvazi pozitivne i negativne strane i racionalno odluci sto, zasto i kako zelis

4 - ako odlucis ici u to nabavi dovoljno blotera da mozes dati na testiranje i da mozes po malo dizati doze

5 - posalji na laboratorijsko testiranje. Alternativno testiraj kod kuce sa reagensima iako nije najpouzdanije.

6 - pocni sa malim dozama pa po malo prema halucinogenima, barem tjedan razmaka izmedju seansi.

7 - kada dodjes do vecih doza imaj pouzdanu i po mogucnosti iskusnu osobu kraj sebe, idealno bi bilo da je medicinskog zaledja ali to nije realno ocekivati

8 - nemoj uzimati ako nemas dva dana za sebe i ugodnu okolinu

Ukoliko postoji povijest psihickih problema u obitelji, osobito sizofrenije i psihoticnih epizoda, bio bih vrlo oprezan, a ako si osobno zamjetio sklonost icemu slicno ne bih se niti pokusavao igrati sa bilo kakvim supstancama koje nije prepisao psihijatar.
Post Reply