Dobre i lose droge

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

DeckoMladi
Posts: 2
Joined: Wed Jun 15, 2016 12:19 am

Dobre i lose droge

Post by DeckoMladi »

Pozdrav imam 18 godina i potrebna mi je pomoc ,
Istorija-Poceo sam pit u 1 srednje ,travu u 2 ,sad u 3 (2,3 puta sam uzeo po 1 u razdoblju od pola godine ).Poceo sam se sve vise zanimat za psihodeliju(pecurke,lsd,ajahuasca...)-jer dosta gledam videa na internetu i jutjubu kako su one korisne i mogu pomoci covijeku da (prebrodi neke svoje barijere ,opening of consciousness , spajanje sa prirodom,svrha zivota...)Ukratko cini mi se da polako dobijam neke negativne efekte od eksera.Sad kupio sam LSD s namjerom da ga uzmem za koji dan sada me zanima misljenje iskusnih clanova da li su one kao i sve droge imaju negativan uticaj i vode ka drugim drogama ili su ok ??? :D
P.S. Izvinjavam se ako sam otvorio temu na pogresno mjesto prvi put sam na sajtu
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Dobre i lose droge

Post by sanela »

Prvo, dobrodošao na forum! :)
Drugo, nijedna droga nije OK i svaka može izazvati negativne posljedice.
Što se tiče halucinogenih droga i LSD, na internetu možeš naći i informacije o negativnim efektima. U suštini efekat koji će izazvati zavisi od tvog stanja svijesti i raspoloženja u kojem se nalaziš, s kim koristiš i na kojem mjestu. Kod halucinogenih droga sve što ti se dešava postaje intenzivnije. Ono što je u tvojoj podsvijesti dolazi u svijest, bez obzira jesi li spreman da se nosiš s tim ili nisi.
Osim toga, halucinogeni mogu biti okidač za neke psihičke poteškoće do kojih možda ne bi došlo. Dobro razmisli da li ćeš ih koristiti, pogotovo ako u porodici imaš nekoga ko ima neko psihičko oboljenje, kao npr. depresiju, psihozu, maniju ili nešto slično.
Ako ipak odlučiš da uzmeš LSD nemoj biti sam, neka neko bude uz tebe.
DeckoMladi
Posts: 2
Joined: Wed Jun 15, 2016 12:19 am

Re: Dobre i lose droge

Post by DeckoMladi »

Hvala na savjetu ,znam da je kod halucinogenih droga najbitnije to u kakvom si stanju kad uzimas ,s kime si ,jesi li u prirodi odnosto set and setting.Odlucio sam da cu se oprobat s psihodelicnim drogama i nastavit pusit travu ali da je sam uzgajam takodje sam odlucio prestat sa ekstazijem posto mi se cini da moze lose uticat na moju psihu .Pozz :mrgreen:
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: Dobre i lose droge

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Evo ti spisak "literature", tj. osoba koje bi trebalo da proučiš i saslušaš preko neta (You-tube):

1. Terence McKenna (pisac psihonaut - DMT, psilocibin/pečurke)
2. Alan Watts (filozof, pisac)
3. Carlos Castaneda (pisac)
4. Alex Gray (slikar)
5. Ram Dass (zapadnjački guru)
6. Bill Hicks (komičar)
7. Albert Hofmann (hemičar, izumeo LSD)
8. Robert Anton Wilson (pisac, mistik)
9. Joe Rogan (komičar, radio voditelj - DMT)
10. Dennis McKenna (mlađi brat onog pod #1)

Ali za sve njih bi trebalo da znaš dobro engleski jezik, teško da na SH možeš nešto da nađeš.

Bože, Sanela, oprostite mi. Ali bolje da se dečko prosvetli, nego da se truje praškovima i tabletama.


;)
Last edited by Heroin Rehab 4 YU on Sat Jun 25, 2016 1:31 am, edited 2 times in total.
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Dobre i lose droge

Post by sanela »

Ma da, prosvjetljenje je njemu neophodno... Samo ne znam cemu ce ga odvesti... Razlika izmedju odrasle osobe koja je formirana u svakom smislu i koja zeli dozivjeti prosvjetljenje pomocu halucinogenih supstanci i nekoga kome je to furka tokom sazrijevanja je ogromna.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Dobre i lose droge

Post by preispitivac »

Sanela, bas me interesuje, da li si nekada u zivotu probala neku drogu? Ne ono kafa i cigarete, nego nesto ilegalno?
Jurim rep
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Dobre i lose droge

Post by sanela »

preispitivac wrote:Sanela, bas me interesuje, da li si nekada u zivotu probala neku drogu? Ne ono kafa i cigarete, nego nesto ilegalno?
A to je bitno, zbog čega?
Kad odeš ljekaru kad imaš upalu pluća, jel ga pitaš, a bogati doktore jesi li ikad imao upalu pluća da znaš kako je meni i koje bi mi lijekove dao?
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Dobre i lose droge

Post by preispitivac »

Nije bitno na nekom nivou opste vaznosti, pitam onako.... Jesi ili nisi?
Jurim rep
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: Dobre i lose droge

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Neće ti reći, sve i da jeste. :)

Narkomanija nije isto što i rak ili kamen u bubregu, i za istu se slažem da iskustvo igra važnu ulogu, pomaže u razumevanju ali nije presudno.
Teško ćemo naći doktore koji znaju na svojoj koži šta znači zikra i manipulacija okolinom iz suve nužde i očaja.

Bivše zavisnike ne možeš tako lako da pre*ebeš, psihijatre možeš lakše, ako si dovoljno šarmantan i slatkorečiv.

edit: DeckoMladi, evo ti jedan link za dokumentarac o ayahuasci na našem jeziku, mada je sve u njemu light varijanta celog tripa/doživljaja koji inače potiče i trebalo bi da se doživi u Južnoj Americi (Amazon, Peru, deo Brazila). Ayahuasca je inače nešto najjače što od halucinogena možeš da radiš (uz ibogain, koji je iz Afrike i drugačiji je fazon, mračniji i ide više na introspekciju), ayahuasca je biljka iz koje jedna susptanca pospešuje i omogućava dejstvo DMT-a koji se dobija iz druge biljke, tako da se sam taj napitak pravi od dve biljke. Tu je najbitniji sastojak DMT, koji ako radiš bez ayahuasce, traje samo oko 5 minuta. Ali to su najintezivnijih i najneverovatnijih 5 minuta koje ćeš ikada doživeti, to je portal u drugu dimenziju gde ulaziš na 5 minuta, gde ti doživljaj i nivo sreće i ekstaze čine da se jednostavno "upišaš u gaće" i neobuzdano se smeješ, jer ti je na trenutak sve toliko potpuno jasno, kristalno jasno, pa prvo plačeš od sreće a onda se smeješ skoro od tuge, jer shvatiš koliko su zapravo nebitne sve stvari kojima se mi opterećujemo. I treći dim je taj (DMT se puši) koji te vodi preko granice, imaju rad i prva dva dima, ali treći je probijanje barijere. Ali ceo doživljaj nestaje za 5 minuta. Zbog tako kratkog trajanja DMT-a, da bi trajalo duže, odnosno po 12-24 sata - koristi se ayahuasca. I to je iskustvo koje ljudima menja živote. Nije uvek prijatno, ljudi povraćaju i nije iskustvo za razonodu, ali je doživljaj koji može da ti promeni život, a između ostalog nekima i pomogne da se skinu zauvek sa heroina ili alkohola (ibogain se takođe koristi za isto, čak uspešnije). Dakle, ayahuasca i DMT su ti "putovanje" ka spolja, u druge dimenzije, dok je ibogain put u središte - tebe, i isto ume da bude mučno ali veoma korisno iskustvo. Te dve supstance, ayahuasca/DMT i ibogain su ubedljivo najjače stvari od svih halucinogena. DMT inače proizvodi i ljudski mozak, a najviše u trenutku smrti, ali nemoj da te to plaši, DMT postoji u svim životinjskim i biljnim vrstama u malim količinama. Nivo ispod su pečurke/gljive sa supstancom psilocibin, isto veoma prosvetljujuće iskustvo (najbolje ga opisuje Terence McKenna, ali i drugi). LSD i kaktusi (peyote, mescaline) su jedan stepenik niže. Ima tu i ketamin, koji ti potpuno razmontira Ego (dakle, tebe imenom i prezimenom, ono što misliš da si, a u stvari je proizvod društva koje ti je nalepilo etiketu na čelo) na paramparčad, pokaže ti neke zajebane dubine (taj trip se zove K-hole), ali te na kraju ipak sastavi nazad u nešto zrelije i dublje nego što si bio nekoliko sati ranije. Na donjoj granici skale je Salvia, koja se meni lično nije svidela i ne bih je preporučio, ali bože moj, ko sam ja da cenim prirodu... Ako mene pitaš, DMT i LSD (u dvadesetim), ketamin (dvadesetim ili tridesetim), ibogain (tridesetim ili čak kasnije). Što kaže Adminica Sanela, još si ti mlad i zelen da bi uplovio u te vode tako naglo. Kod nas ćeš eventualno moći da naiđeš na LSD, što je neka srednja jačina, i to ako radiš gledaj da budeš u nekom veselom društvu, obično su "esidi" u formi malih sličica. I sve navedeno nemoj da radiš često, to nisu "droge" za svaki vikend, već možda svakih nekoliko meseci ili čak godina. To su jako snažna iskustva iz kojih treba da izvučeš neke tebi važne zaključke i spoznaje, nisu za zajebanciju i zahtevaju poštovanje. Eto, pa srećno. :)

https://www.vice.com/rs/video/ayahuasca-mit-o-potrazi
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
narkofil
Posts: 1
Joined: Tue Jun 28, 2016 12:11 am

Re: Dobre i lose droge

Post by narkofil »

Decko mladi droge se dijele po tezini.
Dobre su ili lose u zavisnosti od
situacije. Ali, znas ti to sve i sam, samo "podsvjesno" razmisljas o dobrom i losem, iz straha da ne odljepis i tako osvjesten zavrsis zaljepljen fentalinom :)
Post Reply