poucna prica sa zajednice

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

poucna prica sa zajednice

Post by vladan »

preneki dan na zajednici odrzanoj u velikoj sali cuo sam pricu pa rekoh cisto da je podelim sa vama.Naime o cemu jer rec.Posto imam privilegije da sedim sa doktorima, u timu predavaca i tako to.Bila je grupa od danajes ili trinajest porodica zavisnika,i jos nikoliki broj dece iz skole.Nakraju predavanja,doktori su poceli da pitaju zavisnike ko kao nnapredjuje u opravljanju.Doktor je pitao jednog svog klijenta kako je i kako u ide.Klijent odgovori da vec 17godina nema nikakvih problema sa drogom.Doktor odgovori :u kom smislu,ja se secam da smo mi samo dvaputa ili triputa godisnje se vidjali.klijent rece da ali sve ono sto stemi rekli ja sam se pridrzavao tog i eto nikakve probleme vise nemam,odmah sma vas opslusao i odvojio se od drustva sa kojim bi pre konzumirao heroin,onda sam poceo da se bavim citanjem knjiga iskljucivo o narkomaniji i usta sam bio upleten.Kada sam shvatio koliko sam sebe otruo i unazadio poceosam da se ispitujem i razmisljam sam,pristaosam da pijem blokatore,i piosam ih tri godine,za te tri godinem mise ocistio mozak i poceosam da normalno fukcionosem,radi i zivim.naravno u pocetku mi niko nije verovao,svi sume izbegavali i to,ali svojim postupcima i vremenom se i to promenilo bio sma prihvacen u socijalnom okruzenju,posto sam imao vise snage i nacine maehanizma ;ZAVISNIKA;koliku energiju moram da ulozim dabi dosao do doze i posle toga sve ispocetka radio shvatio sam da ako tu kolicinu energije imam prokrenem na rad,na posao koj sam dobio i na pcele koje sam neuspesno gajio,pronalazio sam vremena i da se bavim psihologijom,ponajvise o sistemima i mehanizmima o narkomaniji.posle dve tri godine sam shvatio da ta moja napetos oko narkomanije i koliko vremena provodim da bi je otkrio,me je drzala budnog i ni je mi karakter dozvoljavao da padnem u iskusenje i sebe pocastim,i tako izdrza skoro sedam godina,smisamo mi se prebacio na porodicu i uskoro sam se ozenio i dobio decu,skoro da nisam imao mnogo prijatelja mozda dva ili tri.i tako ,seve u svemu mije bilo okej.ali ovi prijatelji su uvek pontecirali da u toku noci ispalimo po jedan djoint i popijemo nekoliko piva.cist ves deset godina,kao pametan i ozbiljan covek sa poslom i porodicom bio sam zadovoljan i sebi dopustao da sa ovim prijateljima pspalimo djok i pijemo vopi.i tako skoro tri meseca.Dok moja zena teodora mi nije rekl:ALOBE UVEK KAD ODES SA TIM ORTACIMA VRATIS SE PIJAN,I NEMOGU SVE SAMA DA POSTIGNEM,BUDI VISE KUCI ORGANIZOVAN CUVAJ MALO DECU IMAM I JA NEKE DRUGE POTREBE OSIM CUVANJE DECE,i jao strasno ljudi,fora sto onana je saznala da seam se ja drogirao pre par meseci,tad nije znala.poce ja da razmisljam,upravuje,uvek se opijamo,shvatim da smo skoro postali zavisni od piva i vutre,i da su nam do bili glavni ciljevi,i normalno polako se udaljim od ortaka i vratim kucnim obavezama.HAHAHAHAHA koja prica aplauz od cele sale,posle nekoliko minuda doktor ga pita pa zar ti nisi se drogirao 8 gaodina,prodavao,krao kako bi dosao do droge.kaze ovaj da ali sam odmah u pocetku prihvatio vase slovo koje ste mi odrzali,da je narkomanija bolest nacina zivota,ne samo supstance,suspstanca pravi krize,i hoce da te podseca na ponovno uzimanje,i sve to covek ima sance da izleci,ali tesko ako nepromeni nacin btisanja,znaci celokupnog coveka i um i tela.Pomeni je ovo neverovatno,idem na dosta mesta i vidjam svasta ali ovakav primer jos nisam video SVAKA MU CAST.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: poucna prica sa zajednice

Post by sanela »

Uh, jedva sve pročitah. Možeš li tekst na pasuse razdvojiti da je lakše čitati, jer pišeš duge postove?
Meni nema ništa čudno u priči koju si ispričao. Suština oporavka je upravo to što je taj momak ispričao. Bez takve promjene nema oporavka. A njemu, sigurno, svaka čast, jer to nije lako napraviti. To je proces koji traje godinama. Ali, ponavljam, bez promjena koje je on napravio, nema oporavka! Prestanak korištenja droga je samo prvi korak. Ostali koraci koji slijede se više ne odnose na drogu, nego na promjenu načina življenja.
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

Re: poucna prica sa zajednice

Post by vladan »

da samo tako
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: poucna prica sa zajednice

Post by Hemfri »

moja draga sanela sa kojom se često ne slažem po mnogim pitanjima je gore u njenom postu kao i dumpy SVE LEPO I PRECIZNO TAČNO Napisala-ostaviti je naj lakše,problem je srediti svoj život i okolnosti koje te prate tako da postane "život VREDAN življenja"-koj će kurac droga BILO KOG TIPA nekome ako se bavi ŽIVOTOM I PRIRODNIM LEPIM ŽIVOTNIM NADRAŽAJIMA KAO što je na primer Ljubav-magičan lIjek protiv ovisnosti bilo kog tipa-proverena i garantovana informacija!
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Post Reply