AKUTNO OTKAZIVANJE BUBREGA

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

AKUTNO OTKAZIVANJE BUBREGA

Post by M4j4 »

Da li vam se desavalo (kladim se da jeste) da pod dopom ne mozete da piskite,a popili ste ko zna koliko vode,kafe...i imam osecaj da mi se piski,sednem na WC solju,ali nece,pa nece,niti kap. Svasta sam radila,pustim vodu da tece,udjem pod tus,pa kao nekako i krene nekad,ali dve tri kapi,pa stane. I na kraju odustanem,pishacu sutra :-D
p.s.ko ima HCV takodje je moguce da dodje do akutnog otkazivanja bubrega.
Inace,to se ne mora manifestovati samo ovako kako sam opisala,vec mokrenje moze biti bolno (peckanje) i posle mokrenja osecaj kao da vam se jos piski,da niste zavrsili.
?
Image
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Mom pokojnom Buletu je znalo da kad piški da mu je mokrača crvena , a i meni se to desavalo u Bolnici kad sam bio.Valjda naglo prekidanje uzimanja tolike količine opijata manifestuje se ciščenjem organizma pa tako i bmokrace jer kroz mokracu i kaku izlaze sve ne potrebne materije koje nisu potrebne nasem organizmu.Eto prije mozda 2-3 dana u onom mom belaju Covjeku koji je imao OWER morali mu ispumpavati vodu iz pluca.Mislim meni se tako desilo kao Maji stojim nece , sjedenem nece, čučnem neće. ajd onda u pizdu m. idi na livadu hahahhahahhah :-D
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

svi su imali tih situacija sa pisanjem... i to bezbroj. Najgora mi je bila jednom kada sam se ful prepala zbog toga.. Nakon partija i jutarnjeg spustanja, imala sam osjecaj da ce mi mjehur eksplodirati, a nikako da se popisam.. strasno, nakon pola sata sam odustala i otisla u krevet ful zabrinuta jer me je vec i bolio.. srecom, sve je dobro zavrsilo kada je dop prestao djelovati.
Inace, ja sam znala koristiti sljedecu metodu koja bi malo olaksala stvari: sjela bi na bide i pustila vodu onako malo, taman da ti se cini da vec i pisas, i onda lagana mediacija i opustanje misica, duboko disanje i onda uz malo srece i pisanje :)
Zivot je lijep kada se zivjeti zna..
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Ma popišam se ja di/kad god triba, samo se ponekad toooooliko dugo moram koncentrirati na to da je to šou živi - a onda kad počne - često se pitam je li moguće da sam popila toliko koliko sad pišam - i uvik mi se čini da nije (moguće) :wink:
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Naravno da se desava,evo da ponovim opet Ramonu,takodje mi se desavalo i to cesto da sedim po 20 min u wc-u sto bi ramona rekla moras se ono bas skoncentrisati da bi uspela a osecaj mi je kao da cu puci ako to odmah ne uradim a ono nece,znaci da to je cesta pojava...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Eee da su samo bubrezi koji su otkazali ili otkazivali. Znas sta je zalosno?Kad ti mali i veliki mozak otkaze kao sto je meni :( pa nemozes da razmisljas, da se koncentrises, da pricas. Ono sav si retardiran. Fuj gadim se sama sebi. Kad bi me neko gledao sa strane rekao bi da sam perfektnog zdravlja i razuma. Medzutim cim usta otvorim i pocnem da lupam jer neznam razgovor voditi sve im je jasno. ZNACI MOZAK AKUTNO A I ZAUVIJEK KLONO...OTKAZO

Za razum se nebrinite od mog razuma nema nista!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

grrrrrrrr....ako ti ja dodjem pa te izlupam pa ces vidjeti kako ce da proradi...sve!!! Pij noni, jedi dobru hranu....idi kod doktora....setaj. vidjeces,...kako ce da bude bolje. Noni nabaviiiii!!!!!!! odmah.
Shone
Posts: 87
Joined: Fri Jun 10, 2005 6:28 pm
Location: beograd

Post by Shone »

Haha, da jebote sad mi je smesno sta sam sve pokusavao samo bre da nekako krene, jer najgori osecaj je ubedljivo to da ti se ide u wc a ne mozes....Da bih nekako "zavrsio posao", morao sam da sednem(stojeci nema sanse), pustim vodu na cesmi i koncentracija....inace ovaj problem imam i sa speedom, na kome mogu da pisam al non stop imam osecaj da bih mogao jos i jos.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Shone koji si car,pa ti piski onda po ceo dan,hehehehe,nasmeja me s ovim jos i jos...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

A na zurkama na exerima,mogu da piskim,ali jebote idem u WC po tri puta za noc,a nervira me probijanje kroz guzvu,cekanje u redu...a nije mi jasno odakle toliko vodeeee
Image
Locked