ZADNJIH 10 GOD SAM POMOCNIK PRI LECENJU ZAVISNOSTI,ZELIM DA PODELIM TO ISKUSTVO SA VAMA :PITAJTE.

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

ZADNJIH 10 GOD SAM POMOCNIK PRI LECENJU ZAVISNOSTI,ZELIM DA PODELIM TO ISKUSTVO SA VAMA :PITAJTE.

Post by vladan »

Molim da pitanja budu iskrena i SITUACIJA tacno iznesena bez LAZI: :D
pavaoiztarza
Posts: 30
Joined: Fri Mar 13, 2015 7:41 pm

Re: ZADNJIH 10 GOD SAM POMOCNIK PRI LECENJU ZAVISNOSTI,ZELIM DA PODELIM TO ISKUSTVO SA VAMA :PITAJTE.

Post by pavaoiztarza »

vladan wrote:Molim da pitanja budu iskrena i SITUACIJA tacno iznesena bez LAZI: :D
Pa brate, imaju li ti ljudi korjenski zajednički sadržilac ?

Ja vidim borbu sa navikom, a svi pričaju o porazu.
Ja vidim borbu sa neznanjem a svi govore o tome da li manje smrdi izmet ili WC.

Počeo sam post na temu "Mussar" koji je tehnika izgradnje karaktera, samostalno.

Više od toga i vjere u Krista ja nemam i nikako mi nije jasno kako da iskomuniciram da im se u um ubacuju sotonske misli, koje se samo molitvom mogu otjerati.

Šta ti misliš ?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: ZADNJIH 10 GOD SAM POMOCNIK PRI LECENJU ZAVISNOSTI,ZELIM DA PODELIM TO ISKUSTVO SA VAMA :PITAJTE.

Post by sanela »

@pavaoiztarza
Ja razumijem da si ti vjernik, ali kao vjernik, trebao bi znati da su tolerancija i uvažavanje drugačijeg mišljenja jako bitni faktori u vjerovanju.
Ovisnost je bolest, klasifikovana i dijagnosticirana. Molim te da prestaneš miješati oporavak sa "borbom sa Sotonom". To može biti tvoje mišljenje, ali ovaj forum je orijentisan na pružanje podrške ljudima koji se nalaze u vrlo nezahvalnom položaju, ljudima koji se bore sami sa sobom. Takvi postovi će ubuduće biti brisani.
Više od toga i vjere u Krista ja nemam i nikako mi nije jasno kako da iskomuniciram da im se u um ubacuju sotonske misli, koje se samo molitvom mogu otjerati.
Opet ponavljam, ovo je tvoje mišljenje i forum nije platforma za promociju bilo koje vjere, pogotovo što ti nemaš apsolutno nikakvo predznanje o ovisnosti i oporavku, nego si došao samoprozvano da propovijedaš. Ja vjerujem da je tvoja namjera pozitivna, ali realizacija je pogrešna i kontraproduktivna
gordana08
Posts: 1
Joined: Wed Jul 08, 2015 9:47 pm

Re: ZADNJIH 10 GOD SAM POMOCNIK PRI LECENJU ZAVISNOSTI,ZELIM DA PODELIM TO ISKUSTVO SA VAMA :PITAJTE.

Post by gordana08 »

Danas..eo ovako. Drug koji ne znam dal je stvarno cist ili ne, ustvari znam za povremene neke ispade, danas nakon kupanja suncanja i svega ostalog, nista osim sendvica i vode nije uzimao, je imao neku vrstu epi napada. kratko je trajalo, dok je hitna dosla vec je bio pri sebi. Govori mi da nista ne uzima, usput mi je rekao za jedan ekser pre nedelju dve. ja ga ne napadam i ne gnjavim, osim sto mu kenjam za alkohol. uglavnom, znam da laze svasta nesto, razveo se nedavno, nema posao, zivi sa majkom ona ima neku trgovinu i izdaje stanove pa su ok finansijski. pre par dana, popio je malo i dogovorili smo se da mu pomognem. ja sam mislila da mu pomognem tako da mu budem drug jer mi stvarno prija njegovo drustvo i dobar je covek. i hocu da mu pomognem, ne znam kako. ja ga prihvatam kakav jeste, ne mogu da prihvatim samo to sto se evo bas ugrozio. dajte bilo kakve savete, iskustva sve sto mislite..
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

Re: ZADNJIH 10 GOD SAM POMOCNIK PRI LECENJU ZAVISNOSTI,ZELIM DA PODELIM TO ISKUSTVO SA VAMA :PITAJTE.

Post by vladan »

gordana,da bi pomogla svom prijatelju moras prvo da sednes i da shvatis dali imas snage da se boris sa njim,moras dobro sebe da poznajes i granice tvog trpljenja,i moras da zrtvujes sebe zarad njega.ali to je samo naisano na ovoj strani,dali znas kao je to uopste pomagati coveku koj ima problem sa drogama,alkoholom,kockom ili bilo kojo drugom zavisnoscu.ako pocnes moras dokraja da izdrzis jer ako ides sa njim do pola puta i onda puknes i nemozes vise a on utebi vide izlaz,dobice dakav sok da ce biti mnogo teze izvaditiga.sanela ti je rekla za veru i to je ok sa njene strane ali mozes daga potsecas da smo mi moralni ljudi,da moramo da postujemo druga bica oko nas i da zarad njihovog dobrog stanja treba da izbegava destruktivne stvari,za taj epi napad neka se javi doktoru i neka ispita sebe.Posto je kazes nekada se drogirao a sada po nekad nesto i pije alkohol,to moze da bude kobno jer mu je organizam slabiji nego inace bilo kog koj nije uzimao neke sustance.zavisniku osetljivost tolerancije varira ona nije stabilna.moze da umre od 1 besendina i jedne case rakije bukvalan primer ali je tako.AKO zalis da se upustas u ovu borbu prvo i osnovno je da vidis dali je on svestan svog trenutnog statusa,dali zna sta i kako deluje eto naprimer ekser ili bilo koja druga supstanca u smislu kako prolazi kroz telo kao dovodi do tog osecaja i posledice njene.a mogu da ti da dosta informacija,nacina,ali je mnogo teze u zivotu neko samo pisati.bitnoje da on to zeli,da ti imas snage dokraja da ides sa njim i najbitnije DA UPOZNAS SAMU SEBE.
Post Reply