Lost in translation

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

:wink:
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

Luna wrote:ja se ne sjecam fasista...hmmm.Samo cinjenica da je film dubok i dobar....Igla kao i obicno doesnt get it!!!
Mlada djevojko, očigledno o filmu kao i o nacionalizmu ništa ne znaš. O Sofiji Copoli takođe, o Spike Jonze-u isto. Može se zaključiti da pojma nemaš. To uopšte ne znači da ne treba da pričaš o tome, već samo da očekuješ da ćeš u svakoj takvoj diskusiji retorički izgubiti.
Ja ti u principu savjetujem da se batališ prozivanja na temama o kojima veze nemaš, nego se lijepo drži stvari o kojima ponešto znaš i klimaj glavom na sve što kažu neki s foruma koji smatraš važnima. Tvoje pisanje je smorno i bezveze jer se bazira na ideji da je bitno ko govori a ne šta govori (što je - nadam se da smo to raščistili - pogrešno), a drugo oduzima od foruma jednu od njegovih glavnih draži, tu da smo svi jednaki, bar u startu.
vraćam se odmah!
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Vodolija wrote:Evo odo gledati taj film....ja vjerujem u starkidove rjeci. Ako kaze dobar fil mora biti dobar!!!

POZDRAV
Vodolijo, pozdrav. Ovo je mnogo bolji nick.. :)

Ja ne kažem da Igla nije u pravu, kažem da samo ja na taj način nisam doživela film. Imam ga kući ali nikako da ga ponovo odgledam. Kada ga budem ponovo odgledala i kada budem obratila pažnju na ono što je Igla rekla, možda fašizam i pronađem.

Inače, nemojte se baš 100% oslanjati na moje ocene, ja vrlo često umem da budem užasno površna i ono - slonovi lete, a ja jurim komarce...

Luno, Iglo, nemojte se svađati, pls. Opušteno samo... :)
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Starkid ma morala sam ga mjenjati...bilo je krajnje vrijeme!!!

Luno ti bas neobracas paznju na mene i na karte...c c c
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

necemo o prozivanju Iglo....
imam pojma...i vise nego sto ti mislis. Ni ne znas me...kako mozes takve glupave zakljucke da donosis. Evo da potvrdim: DA LI JE NEKO DOZIVIO OVAJ FILM KAO FASISTICKI??????? osim Igle.....
eto just to prove my point.
A znam o Sofiji Copoli...ali i dalje ga nisam tako dozivjela. Znam sta hoces reci. Vidim kako si to mogla vidjeti...da. Ali samo ako ga gledas s te tacke gledista. Ja nisam....a mogla sam.
Vodolojo...kako ne...kome sam namignula???
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Locked