veza izmedju dva narkomana

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

starbaks
Posts: 11
Joined: Sat Jan 17, 2015 8:40 am

veza izmedju dva narkomana

Post by starbaks »

Nisam videla ovu temu na forumu. Nasla sam mozda dve,tri recenice provucene kroz druge teme.
Ja sam se spletom nesretnih okolnosti nasla u jednoj ovakvoj vezi. Eventualno podsvesnom zeljom ,nisam ni sama sigurna,pokusavam koliko god mogu objektivno da gledam na stvari.
Znamo se mi duuuugo i bili smo u vezi kad smo poceli da se zezamo sa narkoticima i raskinuli pa se pomirili opet.
I sad kao sve super sem sto se jednom,dva puta nedeljno "desi" da neko pomene cimanje i da ga zajedno cimamo. (Dop,eksere,al u vecini slucajeva dop)..
Neko slicno iskustvo i rezultati? Savet....
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by motivation »

Rezultate mozes ocekivati vrhunske... Kad slijepac slijepca vodi, oba ce u jamu upasti.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by sanela »

motivation wrote:Rezultate mozes ocekivati vrhunske... Kad slijepac slijepca vodi, oba ce u jamu upasti.
Odličan i vrlo sažet komentar.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by Hemfri »

starbaks wrote:Nisam videla ovu temu na forumu. Nasla sam mozda dve,tri recenice provucene kroz druge teme.
Ja sam se spletom nesretnih okolnosti nasla u jednoj ovakvoj vezi. Eventualno podsvesnom zeljom ,nisam ni sama sigurna,pokusavam koliko god mogu objektivno da gledam na stvari.
Znamo se mi duuuugo i bili smo u vezi kad smo poceli da se zezamo sa narkoticima i raskinuli pa se pomirili opet.
I sad kao sve super sem sto se jednom,dva puta nedeljno "desi" da neko pomene cimanje i da ga zajedno cimamo. (Dop,eksere,al u vecini slucajeva dop)..
Neko slicno iskustvo i rezultati? Savet....
starbaks ,a šta to ZAPRAVO ovde sad očekuješ? Što bi rekao moj profesor "koja je tvoja radnja"? Šta,da ti neko kaže-napiše kako će to biti super i kako ćete da se oboje izvučete ljubavlju i da prestanete da se drogirate zajedno? Ne razumem-mo,ako očekuješ neki vid"odobrenja",nećeš to ovde dobiti,mada....mislim,pretpostavljam da NISI glupa,i da ni sama ne očekuješ da takva ljubavna veza dva zavisnika može da se završi dobro-ali je ne jasno ŠTA ti zapravo želiš da pitaš? Svako ko ima iole pameti će ti poručiti ono što je kolega već napisao "to je kao da slepac vodi slepca",iskustava ima mali milion i nije se to ,koliko sam lično upoznat,a znam MNOGO takvih priča dvoje zavisnika,to samo može da produbljuje problem zavisnosti,ali znaš šta,na kraju krajeva ,svako ima pravo na svoj izbor,volite se,drogirajte se,radite šta god hoćete ,samo NE OČEKUJ da će ti neko napisati kako je to divno i kako će to izaći na dobro..ali "samo napred"...o gospode bože.... :roll:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
starbaks
Posts: 11
Joined: Sat Jan 17, 2015 8:40 am

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by starbaks »

Ne znam kako da ga ostavim kad se oslanja na mene,kad sam uvek ja ta koja predlaze i smislja milion nacina za zanimaciju a da nije droga.. I pokusavala sam nekako da mu dam motivacije za strejtovanjem tako sto cu da mu pokazem da ima jos zanimljivih stvari i da pokusam nesvesno da ga nateram da ne bude par dana na dopu. Sebe teram na to razmisljanje svaki dan. I vrtim u glavi uzasna iskustva zavisnika sa ovog foruma trudeci se da sto bolje sebi ubacim u glavu cinjenicu da nisam nikakav izuzetak i da meni moze da se desi sve sto sam procitala.
I u svoj toj svojoj glupoj nesvesti,ponosna na sebe sto sam odbila 3 puta i uspela u nameri,nisam videla da sam istovremeno npr 2 puta sama uzela kad mi je bilo sve posluzeno ispred mene..
I sad u nesigurnosti u kojoj sam se nasla i u razocarenju u sebe ne znam koliko raskid moze da poljulja emocije i eventualno napravi jos goru situaciju. Ne znam sta da kazem. Dop ili ja? A ja treba i sebe da regulisem i da stanem pre svega iza tog zahteva. Neki uvod u vezu je bio zajednicki pocetak cimanja dopa. U kojem sam od 10 puta 7puta ja rekla "e ajmo" , on odgovorio zar se nismo dogovorili da necemo a ja dodala "pa nije strasno dva dana za redom".. Onda raskid zbog manje svadje,i ja sam nastavila bez dopa a on je tu poceo sa istim.. Nije mi jasno kako smo se doveli u situaciju u koju on govori ajmo ja necemo. I strah me sta bi bilo sa njim. Dva puta je imao epi napad jer je uzeo koks,pa dop,pa spid pa dop..
Osecam ogromnu krivicu. Istovremeno i strah. Bas sta god sad da uradim kondtradiktorna bi bila osecanja. I pogresno je i ispravno. Razumem da bi neka objektivna logika bila ili se ti izvuces ili se zeznete zajedno. Al to isto razumevanje ne umem da pretvorim u svoju odluku jer iskreno ocekujem neko trece resenje,neko zajednicko skidanje sa svega. Eksplodiracu od razlicitih osecanja, sve bi mi se ovo cinilo lakse da sam sama zagazaila i da moram sama da se vadim..
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by oxo »

Starbaks - ides pogresnim putem, ako nije kasno- bezi i od gudre i od njega i ne osvrci se

Ali, naravno, ti neces poslusati, kao sto niko od nas nije, dok ne dotaknes apsolutno dno, a iznenadices sebe koliko je duboko.

Sto se tice "veze", veruj mi, necete daleko dogurati, a skidanje cete samo otezavati jedno drugom.
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by motivation »

Kontradiktoran govor uz prisustvo podsvjesnih zelja ;) Bice da se ne zelis udaljiti od njega jer ti je on ujedno kljucna veza s dopom.. Sama se velis ne drogiras. Varas se i dajes si laznu nadu, da postoji nekakav pozitivni tracak ishoda koji ce biti povoljan za tvoje drogiranje i ujedno bezbjedno rijesiti situaciju.. Naravno sve to i sama znas, a ne zelis da vjerujes, jer ti je ustvari zao da konacno prekines s drogiranjem... kako si lijepo pa i razlicito pobrojala uzimanja, ujedno da provjeris koliko si daleko otisla, a ako drzis za tacno da uzimas u prosjeku dva puta sedmicno onda nisi tako navucena pa prije vece nevolje iskoristi jednu od zadnjih sansi... Vjeruj, ne zelis da znas, kako je kad ih izgubis...
Ukljuci se u neke kreativne radionice, pomazi djeci bez roditeljskog staranja, volontiraj negdje idi na jahanje, plivanje, slusaj glasnu muziku, peri prozore, lasti cipele, srtikaj zavjese, bilo sta... Isplaniraj si dan tako sto ces sve vrijeme biti jako, jako zauzeta, i trudi se te rutine obavljati sto vise uz drustvo clana obitelji. Uvecer kad padnes od umora, imaces uveliko manje sanse da izbjegnes dop toga dana. Svake sedmice nagradi se za trud, naravno ne dopom. A prioritetno pravac u neki centar mentalnog zdravlja... To je najbolje sto mozes uciniti za sebe, pa pokazace se i za njega... i jos nesto, nikome drugome nije potrebna tvoja iskrenost, osim tebi samoj... sretno ;)
Vladati nad sobom najveća je vlast.
starbaks
Posts: 11
Joined: Sat Jan 17, 2015 8:40 am

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by starbaks »

Gde se ne drogiram. Navela sam primer za 2 puta nedeljno vezanih za pocetak cimanja...ne znam koliko sam daleko otisla al znam momka koji se posle 10 god skinuo,ne vidim razlog zasto bih ja izvodila,samo zelim sve na vreme da regulisem. pokusavam da se izborim sa bipolarnim,kad bi se tu ubacila teska kriza od dopa mislim da bi mi sanse bile minimalne. Strah me da se cascavam,nisam narocito umerena osoba pa bi to otislo u pogresnom pravcu. Predlazu ljudi fizicku aktivnost,al ja ne smem ni na tu stranu. Jer je moja zavisnost pocela bulimijom,pa alkoholom pa drogom. Imam 176cm i oko 62kg.. i bulimija mi je najveci porok ako skinem 1 kg ode sve dodjavola. A nemam vise fore za zezanje na tu stranu,zeludac mi ne vari vise bez gomile tableta. Pokusacu da nadjem posao pored faksa. Faks pa posao pa svaki dan isto.
Evo ne znam sta da kazem... cetvrti dan sam strejt,od cega sam se sa momkom videla jednu noc. Gledali smo film i proveli 7 sati strejt... danas i sjutra treba da se vidim sa drugom i drugaricom i ne smem da pijem.. pa da povezem 6 dana. A od ponedeljka pocinju obaveze sa faksom pa ocekujem zauzetost. Jako bih voljela da mogu da izadjem popijem par piva kao nekad i provedem se fino sa drugaricom,al od uzimanja dopa meni je alkohol poguban. Tako da znam da je u mom slucaju mora da bude strejtovanje. Al mi je neverovatno da zivimo u takvom vremenu da ja moram 10 puta da kazem "ne pije mi se" da bi se moj stav uzeo u obzir... i sad je ok donekle. Imala sam teze i gore situacije,na osnovu njih znam da nema da se sedi kuci i patetise nego napolje i socijalizacija. Nece stvari same od sebe da se dese i nece sa neba u sobu da mi padne dobro raspolozenje.
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by motivation »

Priznacu da me dosta tih stvari zateklo, bipolarni, bulimija, narkotici, uh zbilja ti nije lako, evo ne znam sta da kazem.. ipak sta je sad tvoj primarni cilj, sta ustvari ti zelis ?
Vladati nad sobom najveća je vlast.
starbaks
Posts: 11
Joined: Sat Jan 17, 2015 8:40 am

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by starbaks »

Najambicioznije: zelim da uspostavim normalnu vezu sa momkom,zavrsim ovu trecu godinu faksa.. sve to uz neko solidno raspolozenje..
I ne znam kako,al imam volje. A uz volju racunam da je red posle 3,4 krizne godine da dodju lepse.. i znam da je do mene,zato sam ovde... :?
Post Reply