veza izmedju dva narkomana

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by oxo »

Ne mislis da bi prvi logican korak bio da prestanes da se drogiras?

nije lako, ali bez toga nista, sve i da zavrsis godinu na fasku i sta vec
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by motivation »

Izgleda da se sinoc nisi nasikala, cim si mogla onako rano da pises :D Raduje me tvoja volja, uz istrajnost, pravo znanje i dosta truda mozes postati najbolja verzija sebe. No problemi se rjesavaju, samo onako kako je ispravno, cak i kada se nama takav put ne svidja. Mislis li da ti moze donijeti nesto pozitivno to sto svoju terapiju man. depr. vidis negativno?
Dobro raspolozenje ne pada s neba, ne padaju ni brza rjesenja. Daj si sansu, i ne prilazi svakom potencijalnom napretku negativno.Treba ti puno strpljenja, i to je tvoj poklon tebi. Odredi prioritete, i kreni korak po korak.
Prije svega moras sebe da stabilizujes, da bi mogla pomoci drugome (decku npr.).Pocni s raspolozenjem koje je kljucno i za faks i veze s ljudima.. ali bez droge. Taj korak moras napraviti sama tako sto ces vjerovati svojim terapeutima, na tom polju su kompetentniji od tebe i moras znati da je proces lijecenja bpl. por. dugotrajan ali uspjesan. Ako si grogi na lijekovima, probaj kongitivno bihevioralniu terapiju. Druzi se vise sa ljudima na faksu koji ne konzumiraju psiho aktivne supstance, i daj svoj maksimum... jer pobogu curo, ti to radis za sebe. :))
Vladati nad sobom najveća je vlast.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by sanela »

starbaks wrote:Najambicioznije: zelim da uspostavim normalnu vezu sa momkom,zavrsim ovu trecu godinu faksa.. sve to uz neko solidno raspolozenje..
I ne znam kako,al imam volje. A uz volju racunam da je red posle 3,4 krizne godine da dodju lepse.. i znam da je do mene,zato sam ovde... :?
Draga moja, samo da ti kažem da za početak "normalnu vezu s momkom" ne stavljaš na prvo mjesto prioriteta. Na prvo mjesto trebaš staviti sebe i potražiti pomoć za sebe kako bi razriješila probleme koje imaš. Da bi u tome uspjela, trebaš potražiti pomoć terapeuta kojem vjeruješ. Napisala si na drugoj temi da si trebala da se vidiš sa terapeutom. jesi li išla? kako je prošlo? I na kojem problemu radiš sa terapeutom?
To što si imala 3-4 krizne godine ne znači da će peta godina donijeti napredak, ako budeš radila ono što si i do sada. Da bi se nešto promijenilo, vrijeme će pomoći samo ako prakticiraš nova ponašanja-razmišljanja, a za to ti treba pomoć iskusnog terapeuta i tu tvoja volja dolazi do izražaja. I tu se mogu ubaciti sadržaji koje ti je @motivation spomenula.
starbaks
Posts: 11
Joined: Sat Jan 17, 2015 8:40 am

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by starbaks »

Motivation- nisam se nasikala :D budim se nocu cesto... tu negde pokusavam da se nadjem i dobra je stvar sto oko sebe imam vise strejt ljudi..
Sanela- nisam bila kod mog psihijatra ovaj vikend.. sutra cu po uput od doktora pa kod drzavnog. Nemam poverenja u mog privatnog psihijatra i iz tog razloga mu nisam drogu spominjala. Sa njim resavam bipolarni i bulimiju al mislim da ne moze da mi pomogne kako treba kad mu fali dio price...
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by nepopravljiv »

veza izmedju dva narkomana.kazu ljubav sve pobjedjuje a za ovakvu vezu treba puno ljubavi a i ja serem pametujem
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by motivation »

Upravo razmisljam o tome kako terapija moze biti uspjesna tek onda kad ti potpuno ucestvujes u njoj.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by vladan »

draga moja sestro,neznam koliko imas godina i kolko si jaka i iskrena.ako se drogiras samo kad si sa njim onda imas taj problem koj te povezuje sa njim kao sto dosta ljude znam muske populacije da nisu nikako mogli da ostave dpo zato sto su ga povezali sa seksualnim cinom kako su superiorniji u vodjenju ljubavi znas o cemu ti pricam i tu je mozak odradio svoje.kako su oni robovi tako sio i ti.no procitao sam da zelis da uspes sa njim da imate normalnu strejt vezu.ako ga toliko volis a i sebe uradi jedan prost korak,pre doka ucvrst sebe ,stegni zube i resise da se skines od droge.naravno da znas koja je procedura.e sad ono glavno lepo sedni snjim i recimu da hoces da se skines od droge i da mora i on to da uradi,posto kazes da nisi nesto navucena i da radis razlicite droge,okreni to sebi u korist i skinise,po mom misljenu nece da ti bude tesko ako imas cilj posle toga.a ako te voli i on ce da pristane na to pa ,akar jedno.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: veza izmedju dva narkomana

Post by Don Dop »

Ja sam svojevremeno bio u slicnoj situaciji, kao i vecina ljudi ovde. Moja se razlikovala u tome sto je osoba pored mene bila moja drugarica koju sam gotivio ono pravo, ali na prijateljski nacin. Inace veze su mi uvek bile sa strejt devojkama, ali ovo prijateljstvo me je uvek ukopavalo iz razloga sto smo jedno drugom bili rovac. Imao sam prilike da gledam neke poznanike iz sveta narkomanije koji su sa devojkama imali narkomansku ljubavnu pricu i apsolutno nikada nisam video par koji se iscupao iz cele price. Uvek ce jedno naginjati drogama, a pogotovo sto je u vasem zivotu prisutan heroin. Moje misljenje je da je za vas oboje najbolje da se razidjete i nikada vise ne spojite jer ste veruj mi zauvek osudjeni na recidiv. Sanse su Vam nikakve i mada zvuci surovo bilo bi dobro da poslusas ovo sto ti savetujem jer je gola istina.

- Sto se tebe tice samim konzumiranjem dopa ucinila si ogromu stetu i potrebna ti je velika volja, podrska porodice i okretanje iskljucivo sebi u borbi da spasis svoj zivot koji si tek pocela da zivis.
Ja sam Bog
Post Reply