Trebaju saveti iskusnijih zavisnika!!!

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
starbaks
Posts: 11
Joined: Sat Jan 17, 2015 8:40 am

Trebaju saveti iskusnijih zavisnika!!!

Post by starbaks »

Pocela bih od "molim vas bez kritika i napadanja".. sama cinjenica da ovde pisem nije za pohvalu. Ne bih da pravim roman i da bombardujem sa informacijama jer sam ovde prvenstveno zbog saveta nekog iskusnijeg i bukvalno instrukcije jer sam se jaaaako uplasila.
Mislim da cu prvi put da iznesem na neki nacin recenicu "Narkomanka sam".. Zavisnik bolje receno. Imam mnogo pitanja al bih pocela od nekog "najvaznijeg".. Standardna prica: Probala sam vutru u drugom srednje,nije mi se svidelo posebno pa sam se na tom probanju zadrzala. Na prvoj godini fakulteta sam pocela aktivno da pijem i uzimala sam dop mesec dana svaki treci dan. Posle toga sam imala na drugoj god faksa isti period sa vutrom,mesec dana. Alkohol je tu bio celo vreme. Na trecoj godini sam citav februar i polovinu marta provela na dop,isto svaki treci dan. Citavo leto sam bila strejt,nisam ni pila. Al u periodu ove nove godine sam se vozila vise nego sto je humano,nesvesno,panicim. Zbog ispita sam naredjala 10 dana za redom spida,cimala sam ga jace od mesec dana,al u kontinuitetu 10dana svaki dan 1 do 2 gr. Od toga sam ga najmanje 5 puta poklopila dopom i ispale su dve zurke na kojima sam eksere uzimala. Opet na jednoj od te dve je bila kombinacija eks dop. Inace imam terapiju za bipolarni poremecaj lamiktal i diazepam. Pre 2 meseca sam i njih prestala da pijem na svoju ruku jer sam pocela da se ponasam toliko bahato kad su droge u pitanju da me ponekad strah da se pomerim sa mesta. Kolike su sanse da se ja sa gudre skinem bez icije pomoci?? Strasno bih bila zahvalna na bilo kom savetu iz iskustva....
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Trebaju saveti iskusnijih zavisnika!!!

Post by sanela »

Draga starbaks, sve sto si.napisala meni govori da si u.problemu. Dosta dugo se "igras" s raznim supstancama, a to nije bez razloga. Jedan od uzroka moze biti i bipolarni poremecaj i pokusaj samolijecenja drogama.
Preporucila bih ti da potrazis strucnu pomoc psihoterapeuta koji ti nece odmah propisato gomilu.lijekova, nego s kojim ces moci razgovarati i promijeniti ono sto te dovodi do toga da koristis droge.
Sretno...
starbaks
Posts: 11
Joined: Sat Jan 17, 2015 8:40 am

Re: Trebaju saveti iskusnijih zavisnika!!!

Post by starbaks »

Hodajuci sam problem.. al imam jaku zelju da dam svoj maksimum da se sredim psihicki. Jer ne znam za sredinu,udaricu po gasu u pravcu droge ili u pravcu karijere i neke zivotne perspektive... zbog toga osecam ovoliki strah.. kao da sam na raskrsnici.
uzrok bipolarnog je bulimija.. dosla sam do zakljucka da sam zavisna od zavisnosti.. strah me svojih postupaka i koja ce sledeca zavisnost da bude...
Jedina stvar o kojoj sam razmisljala je da u svom telefonu ne smem da imam broj dilera,okrenula bih ga kad tad,i sto nisam imala ni najblaze simptome fizicke krize ni u jednom momentu. Al me zato psiha sabija.
Hvala puno. Znaci mi bilo kakav savet u ovom stanju. Jedini razlog zbog kojeg ne zelim kod psihoterapeuta su terapije. Jako sam smirena osoba i samo kupim emocije u sebi,i svoje i tudje i onda bilo koja vrsta lekova za stabilizovanje/smirenje itd naprave samo zombija od mene. A ako cu da se skinem sa svega,planiram da zivim ne da prezivljavam sa rastimovanom psihom.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Trebaju saveti iskusnijih zavisnika!!!

Post by oxo »

Mislim da sama imas minimalne sanse, da ne kazem-nikakve

mozes da se ocistis ali da ostanes trajno strejt i krenes sa normalnim zivotom, bez icije pomoci-tesko, da ne kazem nemoguce
starbaks
Posts: 11
Joined: Sat Jan 17, 2015 8:40 am

Re: Trebaju saveti iskusnijih zavisnika!!!

Post by starbaks »

Trebam da se vidim sa svojim psihijatrom za vikend. Al cu ipak otici kod drzavnog jer sam tu vise sigurna u privatnost... nadam se da cu moci bez terapije jer ne zelim nikakve antidepresive.. unistavaju me. A imam osecaj da psihijatri namerno prepisuju razne tablete samo da bi sto duze dolazio kod njih. Kao zombi sam na lamiktalu i diazepamu. Inace sam flegma i smirena a to me dotuce. Prosli psihijatar mi je dao eftil,seroxat i lorazepam i 3 meseca dok sam pila mogla sam da ubijem coveka bez grize savesti koliko su me ugasili...
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

Re: Trebaju saveti iskusnijih zavisnika!!!

Post by vladan »

iskusni zavisnici nepostoje hahah al toje tacno,molim te da mi das vise informacija o tvom ponasanj,raspolozenj,kaka ucinak imas u skoli i kakav status u porodici mislim da bih mogao dati pomognem,naravno ako ti to zelis
Post Reply