Vitamin C kao pomoć pri ublažavanju heroinske krize

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
Little Lu
Posts: 3
Joined: Thu Dec 26, 2013 2:46 pm

Vitamin C kao pomoć pri ublažavanju heroinske krize

Post by Little Lu »

Dr Frederick Klenner Sr., pionir na polju istraživanja o vitaminu C, bio je uspješan u liječenju mnogih bolesti uz pomoć primjene ovog vitamina. Klenner je dokaz da “big pharma” itekako pazi da javnost brzo zaboravi prirodne lijekove i čudotvorne aspekte vitamina C.
1949 u SAD-u je harala dječja paraliza. Dr. Klenner je svojom terapijom vitaminom C izliječio 60 pacijenata u roku od 5 dana, čak i one koji su već bili zahvaćeni grčevima. Naravno, terapija se nije proslavila jer je neprofitabilna za „Big Pharma“ ili velike farmaceutske kompanije.
Iznosimo detalje jednostavne terapije dr. Klenera vitaminom C:
1. Prvih 24 sata uzima se svaka 2 sata po 2 grama čistog vitamina C u obliku natrij askorbata. Ukoliko se pojavi dijareja (vitamin C pojačava stolicu), uzimanje se produži na 4 sata. Dijareja se znak da ste dostigli dozu koja je maksimalna za vaše tijelo, to znači da vaše tijelo više ne apsorbira vitamin C, već ga izbacuje kroz probavni trakt. Dijareja uzrokovana vitaminom C je bezbolna i ne nadražuje stjenku crijeva jer sam vitamin C poboljšava sluzokožu probavnog trakta i ojačava ga.

2. Narednih 48 sati uzimati po 2 grama vitamina C u periodu od po 12 sati.

3. Kod djece od 4 do 12 godina doza je duplo manja. Djeca do 4 godine ne mogu uzimati veće količine vitamina C oralno. Kod njih se vitamin C mora davati intramuskularno (injekcijama). Upozorenje: vitamin C ne smije biti Calcijum Askorbat jer može izazvati bubrežni kamen, a ne smije biti ni umjetno napravljena askorbinska kiselina (najjeftiniji masivno proizvedeni vitamin C). Vitamin OBAVEZNO mora biti u obliku sodijum askorbata (nartij askorbat).

4. Vitamin C se najbolje apsorbira putem prirodnih bobičastih sokova (borovnica, kupina, jagoda, malina…) ili prirodnog svježe iscjeđenog soka limuna, naranče ili limete da biste poboljšali prirodnu apsorpciju vitamina C.

5. Natrij askorbat se ne prodaje u ljekarnama jer je previše djelotvoran. Može se naručiti preko Interneta ali ga možete napraviti sami miješanjem sode bikarbone i soka od limuna u odnosu 2:1. Jedna litra iscijeđenog limuna (bez miješanja s vodom) sadržava oko 47 grama askorbinske (limunske) kiseline. Na tih 47 grama se dodaje 23 grama sode bikarbone. To treba dobro izmiješati – izmućkati u većoj tegli jer će doći do burne reakcije (pjene kao kod piva). Nakon miješanja, to jest mućkanja tegle, otvorite poklopac i pustite da ispari H2CO3, koji je nusproizvod reakcije. Ono što ostane popijte. Primijetit ćete da će ukus limunovog soka biti pomalo slan i neće biti kiselkast. Ovako dobiven vitamin C treba koristiti u većim količinama 50-100 grama dnevno. To je poptuno prirodna i neškodljiva supstanca.

6. Prema drugom uputstvu dr. Klennera, natrij askorbat se može spravljati i sa vitaminom C – askorbinskom kiselinom kojeg kupujete u ljekarni sa sodom bikarbonom u omjeru 89/11 tk 89 grama askorbinske kiseline i 11 grama čiste sode bikarbone (nju morate kupiti u ljekarni, ne u prodavaonicama hrane). To sve otopiti u destiliranoj vodi.

7. NATRIJ askorbat 1000 mg, sadrži: 889 mg askorbinske kiseline i 111 mg sodij bikarbonata.

Ovu metodu je dr. Klenner koristio sa velikom uspješnošću za detoksikaciju ljudi koji su se skidali sa opijata čak i metadona i heroina. On je tretirao narkomane u periodu od 30-60 dana tako što je davao dnevno po 200-400 grama natrij askorbata (sol askorbinske kiseline).
Zdravoj osobi natrij askorbat nije nužan, ali su mu potrebne veće količine PRIRODNOG vitamina C, bez obzira da li ga uzima u hrani ili dodacima (tabletama). Namirnice koje najviše sadržavaju vitamin C su naranče, limuni, šipak, bobičasti plodovi, kivi, višnje, trešnje..
Organizam prirodnim vitaminom C uklanja infekcije, te zaglađuje i pomlađuje tkivo. Vitamin C je jedan od najboljih antioksidanata i de-stres potpomagala. Naš organizam, za razliku od većine životinja, nema enzime kojima sam može proizvoditi vitamin C u jetri. Zato nam je potreban svakodnevan unos ovog neprocjenjivog vitamina.
Otkriveno je da vitamin C ne pravi samo detoksikaciju tijela već i prednjeg moždanog režnja kod ljudi koji su se oslobađali od opojnih droga: natrij askorbat je izbacivao umjetne neuro transmitere iz prednjeg moždanog režnja koji su se tamo spojili sa moždanim stanicama. Organizam koristi vitamin C kao jednostavan detoksikator jer tijelo uvijek daje prednost prirodnim neurotransmiterima (kao što je sol limunske kiseline), dok štetne i umjetne izbacuje. Nakon što su ljudi koji su koristili opijate očistili svoje tijelo do štetnih neuro transmitera, tijelo im se očistilo i potreba za uzimanjem opijata je prestala.[/b]

Ovaj recept sam koristila, kad se moj dečko skidao s heroina i mogu reći da se na ovu dozu predviđenu za detoksikaciju od heroina kroz nekoliko sati pojavio proljev, i tad treba smanjiti dozu, Možda zvuči prejednostavno, ali je uz borbu sa samim sobom i ostale poteškoće koje se javljaju tokom fizičke krize djelotvorno.
Sretno!
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Vitamin C kao pomoć pri ublažavanju heroinske krize

Post by poison »

Ovaj recept sam koristila, kad se moj dečko skidao s heroina i mogu reći da se na ovu dozu predviđenu za detoksikaciju od heroina kroz nekoliko sati pojavio proljev, i tad treba smanjiti dozu, Možda zvuči prejednostavno, ali je uz borbu sa samim sobom i ostale poteškoće koje se javljaju tokom fizičke krize djelotvorno.
Sretno!
Ne bih da preispitujem tvoje postenje,a zanima me jel tvoj decko ili ti ,ili mozda oboje..ne zameri nisam mogao da se uzdrzim,inace odlican post,pre ovoga o vitaminu C sam znao da moze da se uzima 'kolko hoces'i neces dobiti hipervitaminozu,koja moze od ostalih vitamina...tnx pozz. :D
Image
Image






Little Lu
Posts: 3
Joined: Thu Dec 26, 2013 2:46 pm

Re: Vitamin C kao pomoć pri ublažavanju heroinske krize

Post by Little Lu »

Pretpostavljam da se tvoje pitanje odnosi na to ko je ovdje ovisnik. Što se droga tiče tu nemam nikakvog iskustva, ali kao suovisnik prvi put sam se srela sa time šta heroin, uzimanje, kriza i ostalo znači. U tom slučaju svima koji uspješno apstiniraju želim čestitati.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Vitamin C kao pomoć pri ublažavanju heroinske krize

Post by davor »

Vidis ja sam cuo da ne valja uzimati vitamin c pred spavanje jer navodno se teze zaspe od njega,da li je to istina?
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
Post Reply