Kako početi ?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
Leponex
Posts: 2
Joined: Wed Dec 07, 2011 4:45 pm

Kako početi ?

Post by Leponex »

Nisam znao gdje smjestiti ovu temu, pa neka bude u opće diskusije. Već nekoliko godina uzimam kombinaciju antipsihotika, antidepresiva i antiepileptika. Stvar ne funkcionira baš najbolje, jedino mi antipsihotici djeluju jer od njih dobro spavam. Najdraže mi je nakljukati se Leponexom i spavat ko beba. Međutim kako vrijeme prolazi shvatio sam da mi to nije dovoljno i zaželio sam se nečeg jačeg, nekih tripova i toga. Pa je moje pitanje kako se početi drogirati? Koja je droga najbolja za početak? Budući da mrzim pušenje i ušmrkavanje, u obzir dolaze samo droge koje se gutaju ili fiksaju. Moje mišljenje je da bi počeo sa speedom. To mi se čini onako ok drogica, koliko sam pročitao ne izaziva neku ovisnost a dobar je feeling. Možda ni bomboni nisu loš izbor, pošto ih navodno počnu uzimati već i klinci u osnovnoj školi. No najviše me strah kako će droga djelovati zajedno sa ovim lijekovima koje uzimam. Bojim se neke zabranjene kombinacije od koje bi mi otišlo zdravlje ili iznenadna smrt. Pošto tu ima dosta iskusnih volio bih da mi date neki savjet koja je droga najbolja za početak a da ide u kombinaciji s tabletama. Hvala!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kako početi ?

Post by sanela »

Leponex wrote:Nisam znao gdje smjestiti ovu temu, pa neka bude u opće diskusije. Već nekoliko godina uzimam kombinaciju antipsihotika, antidepresiva i antiepileptika. Stvar ne funkcionira baš najbolje, jedino mi antipsihotici djeluju jer od njih dobro spavam. Najdraže mi je nakljukati se Leponexom i spavat ko beba. Međutim kako vrijeme prolazi shvatio sam da mi to nije dovoljno i zaželio sam se nečeg jačeg, nekih tripova i toga. Pa je moje pitanje kako se početi drogirati? Koja je droga najbolja za početak? Budući da mrzim pušenje i ušmrkavanje, u obzir dolaze samo droge koje se gutaju ili fiksaju. Moje mišljenje je da bi počeo sa speedom. To mi se čini onako ok drogica, koliko sam pročitao ne izaziva neku ovisnost a dobar je feeling. Možda ni bomboni nisu loš izbor, pošto ih navodno počnu uzimati već i klinci u osnovnoj školi. No najviše me strah kako će droga djelovati zajedno sa ovim lijekovima koje uzimam. Bojim se neke zabranjene kombinacije od koje bi mi otišlo zdravlje ili iznenadna smrt. Pošto tu ima dosta iskusnih volio bih da mi date neki savjet koja je droga najbolja za početak a da ide u kombinaciji s tabletama. Hvala!
Mislim da si fulio forum. Ovo je forum za podršku u oporavku, a ne u drogiranju.
Moj ti je savjet da odeš psihijatru i da ti da adekvatnu dijagnozu i terapiju.
Locked