REBT terapija u Lorijenu?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
debelana
Posts: 50
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:11 am

REBT terapija u Lorijenu?

Post by debelana »

http://www.lorijen.co.rs/

ovako nisam znala gde da Vas pitam a nisam našla na forumu. Ček da objasnim. Naravno mislićete da sam luda al sam već i dokazala ovde da jesam pa nema nikakve veze :P.
Dr Maja Perić mi daje terapiju lekovima. daje mi extra lekove i ja sam dobro. Inače imam problema sa strahovima i upadala sam u psihozu. Imala sam i depresivne faze i promene raspoloženja i prilično zajebat pms. Sve to s lekovima nemam. Idem i kod dr Peco na porodičnu terapiju http://www.porodicnapsihoterapija.co.rs/o-nama.html
Bila sam se naljutila na dr Peco koja mi je sistemski terapeut tj porodični jer je pustila da budem psihotična bez lekova tj reagovala je mnogo kasno i ja sam ujebala svašta a tek onda me poslal kod Maje jer Sendy ima savetovalište pa ne daje lekove. Tj tako je registrovana. Tako ja odlučih da idem kod dr Maje da skidam kile al ona brate nije za to meni. Tj u tome mi ne pomaže.Sad je tako idem kod Sendy i Maje al radi se o tome da meni sistemska pomogne da smršam al kad ode sistem i moji kgi se vrate. Znam treba ja da budem ta koja ne prsnem blabla. Al što da ne probam drugi ugao psihoterapijski? REBT npr. Oni su najmanje nenormalni meni od svih njih. to sam mislila da kombinujem njih 3. jednog porodičnog 1 rebt i 1 za lekove. Tražila ja tako rebt terapeuta al me svi odjebavali jer sam prekomplikovana, jer nemaju mesta itd. Onda dođem do Mie Popić http://www.psiholoskikutak.com/ tu je ona. Tj skontah da su dve bitne za to jedna je Zorica Marić a druga je Tanja Vukosavljević Gvozden- msm u Beogradu što su.
E sad ova gvozden koju mi svi preporučuju kaže da nije dovoljno stručna da pomogne meni a ova markovič kaže da neam mesta u njenom centru terapijskom. Obe mi dadoše neke koji su i psihijatri i terapeuti. gvozdena mi dade da idem u kcs kod neke. To neću msm ćao zdravo. A ova marković mi dade tu miu popić.
E Mia me prihvatila i rekla da hoće da radi sa mnom. Al onda kad sam joj se javila da pomerim vreme kad sam zakazala ona mi u poruci napisa da će mi javiti telefon terapeuta za mene i da ona ne može ipak da mi pomogne i da mi te Lorijena. Kaže Jasmina Knežević - Tasić je završila REBT i dobra je u tome jer meni treba neko ko ima širu sliku. Pri čemu Mia zna i za Sendy i za dr Furunče.
Nige ovde niko nije pomenuo kolko sam ja videla kakva je ta Jasmina iz Lorijena http://www.lorijen.co.rs/clanovi.html kao terapeut. Tj ja nisam vidla. pa mene zanima jel ima neko ko je išao kod nje i na terapiju i kakva su mu iskustva a nisam znala gde to da stavim. pod koji deo foruma
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: REBT terapija u Lorijenu?

Post by zeleni »

debelana, ne bih da zvučim ko gad, al tvoji postovi deluju ko EPP
te reklame za privatnike nisu presudne za tvoju priču
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: REBT terapija u Lorijenu?

Post by sanela »

Draga, ti možeš imati 5 terapeuta i probati isto toliko psihoterapijskih pravaca, a ti nećeš biti dobro. Meni se čini da ti odgovornost za vlastiti neuspjeh prebacuješ na sve te terapeute. Ti si ta koja treba da se mijenja. Oni su tu da te usmjere. A gdje je puno baba kilava su djeca.
Zapitaj se da li ti trebaju toliki stručnjaci oko tebe, kad si ti najveći stručnjak za "pomjeriti vlastito dupe" i napraviti nešto od svog života.
Sretno!
debelana
Posts: 50
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:11 am

Re: REBT terapija u Lorijenu?

Post by debelana »

ja ih pominjem namerno jer me nervira što svi na netu skrivaju. Ne do bog da kažiu o kom doci se radi. Mada to nije slučaj s ovim forumom priznajem. ako je samo o meni reč ne treba mi niko. Npr na čigoti skinuh kge pa se udebljah sa sendy isto tako a ja se i jesam udebljal i ja se i debljam ali oću da probam nešto drugo i drugačije ovog puta a hvala na odgovoru,,mada moje pitanje je bilo kakva je ta jasmina kao terapeut bihejvijoralni ako neko ima iskustva a mogu da sklonim i celu priču ili doce kako god. a da reklamiram nekog nisam taj lik veruj mi. meni ne smeta više shrinkova iako znam da vazi kao da ne valja da se koristi tako.
ja bih da probam. sendy nema nis protiv. cika maja kaze sta ce ti a ja njoj sam rekla sta ce mi uopste bilo ko a ja brate ne mogu. o tome se radi a o volji i mene kao onoj koja mene menja..jbg da tačno zato porodična kad ode ostajem ja al bez porodične ja ne mogu a sa porodičnom smršam a tako je i sa čigotom smršam samo tamo a onda kad mogu negde msm da mi treba da nekako postepeno se vratim na sebe...
ne znam...
jel neko bio kod te dr jasmine na terapiji i kakva je kao terapeut?
Msm treba da ja sebe promenim a ne mogu a problem jeste u meni.
Ima jedan paradox a to je da ćovek treba da želi da bude dobro da bi to bio ali ko ne želi da bude dobro nije normalan a to je bolesno i onaj ko leči bolesne je psihijatar a ja želim da se promenim al ne mogu.
ispada da džabe dajem pare onda na bilo šta i da je apsurno što uopšte mršavim sa tom pomoći koju dobijam.
da nisam kod privatnika bila bih po ludarama celog života natrpana lošim lekovima ili mrtva.
a zašo je loše da nakon 13 godina porodične silom promenih terapeuta i koristih porodičnu zbog drugih problema a ne samo težine, zašto je loše da sad probam novi pravac u terapiji. nisam ja išla od jednog terapeuta do drugog bezveze. Niti sam menjala bezveze a o tome da sam kriva za psihozu i ponašanje..msm..ako sam i kriva a to ne može da se ne dešava a dobijem lek i ne dešava se, zašto da ne dobijem lek. Kad je oko tebe takav svet kakav je u psihozi je odvratno koliko god da si ti sam kriv jer ne možeš da se suočiš sa svetom ili kako god. ja lekove volim i super mi je od njih a ne uzimam ih na svoju ruku. a mislim da je sendy kasno reagovala jer je već znala da ne znam ni ko sam ni šta sam ni šta je svet oko sebe. Msm budi psihotičan u socijalnoj sredini i posle imaj prijatelje jer si ti odgovoran i za to i ne neće imati predrasude nikakve...kako da ne
ja bih htela da probam bihejvioralnu upravo zato što se oni bave mojim ponašanjem i menjanjem mene. nemam samokontrolu do te mere da se plašim da ne idem i na porodičnu u početku. Meni je ta Mia rekla da je to dobra kombinacija tako kako zamislih. a ako znaš šta ti fali i ko je dobar za šta a svako je parcijalno najbolji za mene za nešto a ja biram koga ću za koju vrstu usluge i umem da ocenim ko mi u čemu pomaže ili ne zašto da to ne koristim? jedino, ne znam kakva je ta pomenuta Jasmina kao REBT terapeut pa zato pitam ako neko zna.
Aleksandar
Posts: 26
Joined: Thu Jun 28, 2012 7:21 pm

Re: REBT terapija u Lorijenu?

Post by Aleksandar »

Au. Ko da sam na artanima kad citam tvoje postove...
Elem, problem je duboko u tebi, nece ti pomoci lekovi nikakvi. Dobar psihoterapeut mozda...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: REBT terapija u Lorijenu?

Post by yasujirozu »

Aleksandar wrote: problem je duboko u tebi
jbt, kakav zen, poput the truth is out there! debelana, sad možeš napokon odahnut, čovjek je dijagnosticirao o čem je riječ...
nece ti pomoci lekovi nikakvi
kaj si ti, naprasno postao sajentolog? oš skakat po oprinom kauču, i prozivat bruk šilds...
debelana
Posts: 50
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:11 am

Re: REBT terapija u Lorijenu?

Post by debelana »

psihoterapija za psihozu je q od ovce. Ja tako neću i nije mi pomagala sama psihoterapija. To je smešno. što se Sanele tiče...Baš sam mislila na nju. Kako sam ja to mislila na nju i zar nisam imala pametnija posla. pa tako jer sam visila u bolnici na glupom ispitivanju i morala sam nepomično da ležim i kada sam tri puta zaredom izbrojala kvadratiće kojih je bilo 55, priznajem 2 put sam se zabrojala pade mi na pamet Sanela i njen post. Nije lepo da mi kažeš Sanela da neću nikada da rešim problem ukoliko ti se ne dopada moj način jer , napokon to je moj način a ne tvoj a statistički ionako neću da smršam a realno pitanje je i mislim da imam pravo da ako na jedan način ne uspe probam i drugi. Pobeći ću ja nazad kod Sendy iako sam mislila da koristim i nju. Ne znam jbg Vi religiozni imate Boga a ja imam shrinkove. Od tableta mi jeste dobro a bez njih je loše. Na psihoterapiju sam išla i idem godinama. Tablete koristim od dr Maje i da pričam s njom ne kljuka me samo. Mislim da je ona stručna za lečenje narkomanije i alkoholizma ali da za lečenje extremno gojaznih baš i nije. Možda i jeste ali ja te shrinkovske vrteske sam vec trpela pa mi nisu pomogle u krajnjem slučaju različitim ljudima gode različite stvari. Da je recept za mršavljenje ljudi čiji je bmi bio ili jeste veći od 60 odlazak kod dr Maje, svi bi išli kod dr Maje. Isto važi i za Sendy. činjenica je da je to sve zajebato i da svako traži svoj put i da je ružno osuđivati bilo čiji. Ja ću ići i kod dr Maje i kod Sendy. Zapravo pitala sam Sendy da mi radi rebt jer mi je ovo s rebtom malo smešno do sada. Msm da jedini ljudi sa sertifikatima koji su rebtovci tvrd da nisu dovoljno stručni za mene. Dobro ova koju je jedna od njih preporučila nema taj sertifikat. KCS i ja je velki sex a o sexu nije kulturno da se priča s toga čiča Miča gotova je priča...Ne znam..možda kasnije uključim bihejvioralnu...nekakvu ako naiđe neko ko to zna da radi i oće sa mnom da radi i još ima 2 shrinka koji mu pomažu. Poenta je u tome što ne tražim psihijatra koji će mi butati po lekovima i da kod Sendy nemam bas sebe kao najbitniji faktor svoje promene i svoje ponasanje i sto nekad stvarno imam utisak da sam usred nekog verskog obreda. ponekad mislim da je psihologija ustvari samo vrsta religije i da je sve to ustvari dogmatsko učenje koje nema veze s mozgom.
Bila ja loša il dobra ja to tako nekad mislim.+dr Maja mi je mnogo pomogla ovih dana..nevezano za lekove
:finga: :rock: :drinkers: :butthead: :finga: :finga: :butthead: :rolleyes: :mrgreen:
debelana
Posts: 50
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:11 am

Re: REBT terapija u Lorijenu?

Post by debelana »

ja bih da obrišem temu jer nema svrhe. Nađoh šta me zanima.Već postoji tema
Locked