Ludilo facebooka

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Ludilo facebooka

Post by Missy »

Činjenica je da na FB ima raznih,baš kao i u real life-u,odnosno sve to i jesu stvarni ljudi. (Ako izuzmemo lažne profile). Činjenica je i da posedovanjem FB profila postaješ javno dostupniji. Nekome to odgovara u smislu da bude dostupan nekim osobama koje nije dugo video,koje su daleko itd,a nekome,ko ima ikakvog razloga da se krije,svakako ne odgovara.
Ko god ima razloga da svoju privatnost štiti od očiju javnosti i pojedinih službi.jasno da ne bi trebalo da drži profil otvoren za svakoga,a opet,onaj kome je savest i dosije čist,nema razloga da se plaši da će biti pronađen ili javno osramoćen.
Lično,prijatelje na FB pazljivo biram.Od onih koje poznajem,FB prijatelji su samo osobe u koje imam poverenja,tako da nema mesta strahu da će neka od mrlja iz prošlosti isplivati na površinu. Od "službi" nemam razloga da se krijem,pa mi tako i ne smeta što će,pri googlanju mog imena i prezimena,lako doći do mog FB profila.
Sve u svemu,opcije su brojne i prilagođene potrebama.Izbor je samo naš.
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Ludilo facebooka

Post by ziki »

Ludilo facebooka...
Evo sta sam primetio u zadnje vreme, neki moji rodjaci se ponekad prosto naljute kada im ne lajkujem neku sliku ili komentar ?
Mislim stvarno...
Posebno oni malo stariji koji nikada nisu pre imali kontakata sa tehnologijom pa su im deca kupila tablet ili ipad i naucili ih da koriste facebook.
Takodje sam primetio da mi se neki prijatelji sa facebooka uopste ne javljaju na ulici ?
Jos malo pa cemo da se sretnemo na ulici i da kazemo, Ej ajde da idemo svako svojoj kuci pa da pricamo preko fejsbuka nemoj ovako u lice nema smisla...nije interesantno.
I nemoj slucajno da mi ne lajkujes sliku !
Zar nisi video da sam promenio naslovnu sliku na timeline-u , i ti nista ? Sramota...
...
Post Reply