Zivotinjsko carstvo...

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Zivotinjsko carstvo...

Post by Voyager »

Ziki, sigurno si gledao neku i o mungosima.
Ne znam da li ste znali, ali mungos je jedan od najmanjh sisara na svetu koji spada u TOTALNE predatore.

Znaci mungose niko ne lovi.

Bila je davno emisija u kojoj su se tri lava okomila na jednog mungosa.
Ovaj je bio dovoljno brz da, kada su ga saterali u ugao i napali, uspeo da jednom iskopa oko i da ih generalno dobro izunakazi onim ostrim kandzama i pride je munjevito otkinuo genitalije jednom od ta tri lava i smugnuo brzinom munje.
Lav koji je ostao bez genitalija je uginuo za 10-ak minuta - generalno, priselo im je sto su se okomili na tog malog stvora.

Mungosi su pride glavne ubice zmija.
Cak i kada nisu gladni, ako spaze zmiju, MORAJU da je ubiju - toliko im zmije idu na ganglije.
Nijedna zmija nema sansi protiv mungosa, osim eventualno Crne Mambe koja je zaista strasno brza, agresivna i najludja zmija od svih zmija.
Crna Mamba se retko kad izvuce tako sto uspe da ga ujede i onda smugne...ali eto i to je retko.
Ovaj se onesvesti od otrova, ali se nakon par sati podigne na noge i polu pijan se otetura i ubrzo oporavi i cepa dalje.

Neverovatna mala zivotinja.

Ti snimci na kojima razvaljuje zmije su neverovatni.
To se sve toliko brzo odvija kada on nju uspe da dohvati i da joj otkine glavu da moraju da uspore snimak 100x da bi mogli da skontamo sta se tu desilo.

V
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Zivotinjsko carstvo...

Post by ziki »

Da, mungosi su zajebani.
Gledao sam ih uglavnom kako tamane zmije.
A znaju i da se organizuju u čopor kad je neka veca frka.
...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Zivotinjsko carstvo...

Post by Vivaldi82 »

Strava tema Demiane ,

trazila sam nesto drugo i nabasam na ovu temu ..Obozavam zivotinje .Bude neznost i osecanja u meni za koje nisam znala da postoje -
.MOj prvi pas bio je malo kuce Pit-staforda ,koje je imalo pedigre i sve te certifikate ,skupo sam ga platila ,na zalost bila sam premlada i prenavucena ,totalno nesposobna da se o njemu brinem ,posle par meseci majka ga poklonila prijatelju na selu i tu mi ostala rana na srcu zbog njega ,kad gledam slike s njim zao mi bude .

.Kad sam upoznala mog sadasnjeg muza imao je dva nemacka ovcara ,majku i sina(Kira i Has ),koji su me osvojili kao i on ,muzijak je bio ogroman ,70kg onako hibridan velicine Psa terranova ili sarplaninca ..uglavnom kad bi ga setala,ljudi bi stali pre nego ga pomaze pitali bi ,majel ovo cudoviste vec doruckovalo ??
.Zenka je ubrzo umrla od starosti sa 16 god ,uopste na zadnje noge nije mogla i smrt je bila olaksanje ..A Has kako se zvao muzjak ostao nam, i uglavnom je samnom provodio vreme ..Kad je napunio 9 god ,jedno jutro se probudimo rucamo zajedno ,i muz mi stigne s posla ..i ker pocne da podriguje i pravi zvuke cudne kao da mu se povraca ,stomak mu se vidno naduvava ....Umro je posle 2h na veterinarskom stolu ..tako iznenadno ,mi smo ga sahranili ,na svekrovoj zemlji i plakali ...Velikim rasama se cesto moze desiti da im se posle samo jednog zalogaja okrene stomak i tu vise nema pomoci ,vazduh pocne da ulazi u psa i nema gde da izadje ..Ne mogu da zaboravijm taj gubitak tog divnog psa tako iznenadan ....
Posle mi je trebalo 4 godine da ponovo nagovorim muza da uzmemo drugog psa,nije hteo da cuje ..Napokon ..Prosle godine uzeli smo stene ,mesanca terranove ,preko interneta.

Terranova su Italijanski psi odgajani za spasavanje davljenika u moru ,crni ,ogromni ,teski oko 65-70kg ,obozavaju vodu ,i imaju razvijenu kozu izmedju noznih prstiju ,(skoro kao patke)sto ih cine odlicnim plivacima i gnjurcima).Moj pas nije izuzetak ,iako nije cistokrvan ,obozava vodu ,jako je poslusan ,u kuci miran i dobre naravi ,napolju znatizeljan ,ne silazui s trotoara ,slusa ,i dresiran je i hoda slobodan bez povoca kad god nema puno ljudi , pas je veliki ,oko 50kg i mnogi se inpresioniraju kad je bez povoca pa ga moram vezati ,iako ne voli decu ,socijalise sa svim zivotinjama i nikad ne ulazi u konflikte ..Mogla bi o njemu da vam napisem 5 stranica ,toliko ga volim ..On je bas moj pas jer ja sam ga htela,nasla na netu i ja izabrala ,jako smo privrzeni jedno drugom ,i znam da bi dao zivot za mene ,jer je zastitnicki nastrojen u svakoj situaciji gde neko podigne glas na mene ...Promenio mi je zivot ,i dao mi razloga i volju za oporavak ,naucio me sta je nesebicnost i davanje bez koristi ...Moj pas je za mene vazan deo zivota ,i ponekad preterujem u ljubavi i brigi prema njemu--I ja gledam Cesara psihologa pasa ,on nije dreser nego psiholog ..--jako poucan program ,volim sve dokumentarce o zivotinjama

Volim sve zivotinje ,Ne razumem Damjane kako si mogo da tuces I zarvaras na terasu tog pita i staforda kad volis zivotinje kako kazes,sigurno si bio nezreo i frustriran u to vreme ,ali trebao si bar da se pobrines da nadju novi dom a ne da ih tako izbacis na ulicu ,i jos si nam to ispricaqo u ovoj temi koja je o ljubavi prema zivotinjama
....PSI LAJU,to je njihov nacin izrazavanja ,ako zelis psa koji ne laje ,bolje uzmi macku.AAko uzmemo psa samo da bi ga setali i pravili se vazni s njim kako rade mnogi pogotovo ovi koji kupiju pit bulove ,a posle nam smeta sto pas laje i jos nas i ugrize ,to je samo nasa krivica ,jer to je samo egoizam a nje ljubav za zivotinje I ja nisam bila spremna i zrela za mog prvog psa i morala sam se od njega rastati ,zao mi je i dan danas ,ali tuci zatvarati zivotinje ,napustriti ih na ulici ??Zasto radite zivotinjama ono sto ne biste zeleli da vama urade?Niko vas nece tako bezuslovno voleti kao vas pas ,niko vas nece slusati tako bez osudjivanja ,psli ne lazu ,psi se nikad ne pretvaraju ,ne postoji los pas samo los gazda .DA NE TUPIM ..OVO JE MOJU LJUBIMAC ..KO JE SAMNOM DOBAR i on ga voli ,KO NIJE DOBAR SAMNOM NEk GA SE CUVA :Dhttps://plus.google.com/u/0/photos/1080 ... 0701575585
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Zivotinjsko carstvo...

Post by Vivaldi82 »

Pravda za mucenu i ubijenu sijamku u Krusevcu kaze Demjan,a pravda za tvoja dva psa sto si tuko ,i izbacivo na terasu ,pa na kraju ih napustio na ulici ostavio??Gde je tu pravda? a sta da tebe neko tuce i izbaci na terasu ti ne bi lajo i ne bi ga ugrizo??Reci bar dal ti zao?? da si si sad promjenio??Nadam se da jesi,nisam osjetljiva na ljude al na zivotinje jesam :(
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Zivotinjsko carstvo...

Post by ziki »

Bas cu da pogledam o kom psu se radi, interesantno...
Podsetila si me na moja dva psa.
Nisu neki rasni, obicni neki mesanci ali su mi obelezili jedan period u zivotu.
Nasao sam ih u nekoj kutiji dok jos nisu ni progledali, muzjak i zenka.
Prvo sam ih drzao u stanu dok nisu porasli, hranio ih prvo mlekom pa sam poceo postepeno da im dajem cvrstu hranu itd. Nisam znao nista o psima.
Kad su progledali videli su prvo mene i to je definitivno bila veza koja je neraskidiva.
Dok su bili mali izgledali su mi identicno, medjutim muzjak je bio kao neki terijer sa tom cupavom bradom a zenka je imala njusku poputa vucjaka, crna i prelepa.
Kad su malo porasli morao sam da ih izbacim u dvoriste, u pocetku su zavijali nije im bas bilo svejedno ali su onda shvatili da sam ju tu svaki dan kod njih.
Kad sam odlazio u skolu oni me isprate i sacekaju me svih 5.6 casova.
Kad krenem kuci oni samo izlete od nekud i evo ih kod mene, idemo zajedno kuci.
Onda su poceli malo problemi, cim mi neko pridje oni ga odmere i ako im se ne dopadne krenu na njega.
Pokusavao sam da ih smirujem i da ih opominjem i uspevalo mi je, poceli su neke ljude da prihvataju jedino sto nikom nisu dozvoljavali da ih pomazi.
Jedino sam ja mogao i da ih pomazim, i da ih obrnem na zemlju da ih ceskam itd.
Posle su poceli da se muvaju oko mojih ulaznih vrata, desavalo se kad mi neko dodje da ga ne puste unutra vec je bilo hvatanje za nogavicu.
I tu sam ih nekako odvikao da ne dolaze vec da budu po dvoristu.
Onda su krenuli da na neki nacin cuvaju celo dvoriste, da ne daju ljudima da prilaze i krenuli su problemi.
Pocelo je da smeta ljudima i dvojica komsija sa kojima ni dan danas nisam u nekim dobrim odnosima se dogovore da ih se otarase.
Zenku sam zatekao upucanu iz lovacke puske, a muzjaka su strpali u auto i odneli ga negde ko zna gde, da nije uspeo da se vrati.
A mozda su i njega ubili.
Bio sam mali i to me bas pogodilo mnogo.
Uzeo sam kamen i otisao kod komsije sto mi je ubio ovu zenku i pocepao sam mu prozor.
Secam se da je moj otac platio tom komsiji prozor a meni jednu ruznu rec nije rekao, mislio sam da cu da dobijem po dupetu.
Stvarno mi je trebalo dosta vremena da se naviknem da ih nema.
Kad si mali onda neznas kako treba pravilno da se vaspitava pas.
Setim se tako ponekad, koja je to bila vernost i odanost strasno...
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Zivotinjsko carstvo...

Post by ziki »

Tek sam sad primetio da ima dve teme sa identicnim naslovima - Zivotinjsko carstvo.
Jedna ovde na Opstim temama i druga na Vase ispovesti.
Bas me zbunilo...
...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo...

Post by demijan »

Vivaldi82 wrote:Pravda za mucenu i ubijenu sijamku u Krusevcu kaze Demjan,a pravda za tvoja dva psa sto si tuko ,i izbacivo na terasu ,pa na kraju ih napustio na ulici ostavio??Gde je tu pravda? a sta da tebe neko tuce i izbaci na terasu ti ne bi lajo i ne bi ga ugrizo??Reci bar dal ti zao?? da si si sad promjenio??Nadam se da jesi,nisam osjetljiva na ljude al na zivotinje jesam :(
bilo mi je zao i onda ali sam morao to da uradim.nisam znao dosta toga o nacinu na koji se psi tretiraju,dresiraju da tako kazem,ne znam ni sada mnogo toga ali...sada imam macku.zove se tigar i pravi je djavolak.sada ga samog pustam ali sam u pocetku isao da setam sa njim.inace nije da se pravdam ali morao sam da ih tucem... :cry:
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zivotinjsko carstvo...

Post by sanela »

demijan wrote:inace nije da se pravdam ali morao sam da ih tucem... :cry:
E ovo ti je, sto bi mi rekli, nidje veze!!!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo...

Post by demijan »

morao ili jednostavno sam mozda takav bio,poludim kada laju nocu i onda sam mislio da ce tako ucutati...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply