Jedan pas ,drugi svijet

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Jedan pas ,drugi svijet

Post by ivica »

edi mu je ime piše se edie
Attachments
DSC00028.JPG
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Jedan pas ,drugi svijet

Post by ivica »

Donna je bolja. Ja ne volim pekinezere. Nekako mi lovački najbolje odgovara.
Jedan dan sam dok sam radio letke setao kroz svetu nedelju (blizu zg-a) I jedan pas mi je prišao i išao za mnom bar 2 sata . Izgubio se kao i opet se vrati meni, trče prema meni samo tako. Nikako ga se riješit mada ga nisam pretjerano tjerao od sebe ,samo smo se pomazili onako rutinski.
Bio je crn, kratke dlake ,zapravo kao i edi i donna, i imao iznad svakog oka po jednu zutu mrlju . NE razumijem se u pse ali mislim da je to rotvajler. I jebiga došao je kombi po mene i ja uletio u kombi i pas za mnom unutra!
Nije imao ogrlicu nego neku žicu i onaj lanac što drži čep u umivaoniku, znate onaj sa kuglicama. I neki lim MA bazvere tako da sam pretpostavio da je to napuštena seoska džukela. Šef mi nije dao da ga povedem do zagreba što mi je bila namjera. Pa poslije u oglasnik.
Baš šteta.
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Jedan pas ,drugi svijet

Post by ivica »

Nemam slika na kompu. :(
Attachments
DSC04162 cr.jpg
ignorance is bliss!
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Jedan pas ,drugi svijet

Post by Boban »

Oboje su lepi ali moram priznati da mi se Edie malo vise dopada.Mozda zato sto sam navikao na oblik Donine glave,nemam pojma.Ja recimo volim i Labradore.Bivsa devojka je zastitar za zivotinje i rekla mi je da ljudi koji drze pse tipa pit-bul i takve sorte da su ljudi puni kompleksa nemam pojma kako je dosla do tog zakljucka mada ima neke logike kad malo razmislim.
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Jedan pas ,drugi svijet

Post by Dedal »

Za Edie-a i ostalu životinjsku ekipu :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qbmWs6Jf5dc[/youtube]
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Jedan pas ,drugi svijet

Post by ivica »

U životu prolazi.....[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EOAiYRxLpq0[/youtube]
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Jedan pas ,drugi svijet

Post by ivica »

zeleni wrote:jesi ga vodio na strerilizaciju?
Ni u kom slučaju! A zašto bi to napravio! Pa treba mu pišulinac!
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Jedan pas ,drugi svijet

Post by zeleni »

problem veliki nastaje sa kontigentima novih štenaca na ulici, jer se psi pare... nove žrtve za sadiste da im seku šape, deru krzno na živo, stavljaju petarde u usta i sl...
zato sam te pitala.
fer je sterilisati psa. jer, em je on mirniji, manje agresivan i sl, em se problem napuštenih životinja ne nastavlja...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oUJli-9_FZ4[/youtube]
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Jedan pas ,drugi svijet

Post by dita »

Pretprošle zime nam je došetalo štene u dvorište. Malo crno, dugodlako sa smeđim paležom. Rekla bih da je nekakav mješanac dugodlakog jazavčara. Ostala je kod nas. :) Jako je umiljata i vjerna. Ove zime je okotila dva štenca. Muškića je uzeo kolega s posla, a curu nije nitko htio (jer je žensko :-D ) Ostala je kod nas. :) Isto tako je jako umiljata i vjerna i fizički slična majci. Baš su nam upotpunile živote.
Stariju smo sterilizirali, a i malu ćemo kada napuni 6 mjeseci jer ne znam do kojeg broja pasa bi u suprotnom dogurali. :-D Sterilizacija nije bila strašna, drugi dan je bila skroz ok.
Danas ujutro se probudim i čujem nekakvo čudno psećje glasanje, čujem da nisu naše dvije. Kad nekakv mali štenac prihajao. Isto je crni sa smeđim paležom, samo kratke dlake, star najviše 2 mjeseca. Strašno je zgodan i umiljat. I curke su ga dobro prihvatile, pravo se već udomaćio.
Srećom su klinci kod bake u Njemačkoj, inače bi ga oni već prisvojili. Nadam se da ću ga uspjeti udomiti jer bi tri psa ipak bilo previše, stvarno prevelika obaveza. Već kužim i kako samu sebe kuham da ostane.
Dečkić je, pa ima više šanse da ga netko uzme. :-D
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Jedan pas ,drugi svijet

Post by Boban »

ivica wrote:
zeleni wrote:jesi ga vodio na strerilizaciju?
Ni u kom slučaju! A zašto bi to napravio! Pa treba mu pišulinac!
Ne znam neki kazu da bi trebalo,neki su protiv.Gadno je kada Donnu uhvati to teranje kako ovde to zovu kada trazi a nemam u komsiluku adekvatnog psa koji moze to da obavi.Sa druge strane nemam gde da udomim stence a ja sam ih ne mogu izdrzavati.Donna je sada dobila 6-oro brace i sestara i gledam da njima isto nadjem mesto i siguran dom.Jako je tesko recimo taj covek samo pusti da se Donina mama i tata pare i svaki put ima brdo stenaca a nema gde da ih udomi,tako sam i ja dosao do Donne.Ne zelim da zavrse na ulici a sa druge strane nemam uslove da ih odgajam onako kako treba.Mislim da cu Donnu voditi na podvezivanje jajnika(mislim da se to tako zove) :(
Post Reply