Afera Peranovic...

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Afera Peranovic...

Post by demijan »

Nebojša Zarubac (39) iz Valjeva ubijen je sinoć u Centru za lečenje bolesti zavisnosti "Sretenje" na teritoriji Opštine Loznica. Za ubistvo se sumnjiči protojerej Branislav Peranović, koji je rukovodio i Centrom "Crna Reka".
-Na sahranu mu neću ići. Kao i svakoj majci, smrt deteta teško mi pada. Ali, posle svega što sam preživela, u meni se izgubio taj osećaj tuge. Moj život, uz sina narkomana, bio je gori od pakla!, izjavila je majka ubijenog štićenika Centra.



Svi znamo kako su to teske stvari ali isto tako i znamo da nisu svi ljudi isti...Kako promeniti nekog ako on ne samo da nece da se menja nego je i agresivan do te mere da postaje opasan po okolinu?
Da izbacimo samozaljenje kako smo jadni kako nas ceo svet mrzi i prezire kako smo bolesni a niko to nerazume...
U ovom konkretnom slucaju ja bih ovo nazvao primenom prekomerne sile.najveca greska po mom nekom misljenju posmatraca sa strane je to sto je na mesto upravnika stavljen obican batinas a ne neki stalozeniji,stabilniji covek koji bi bio ravnoteza i balans upravo za ovakve situacije.Batinasi i nasilnici su potrebni ali ako ih pustis da rukovode dobijes upravo ovo...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Afera Peranovic...

Post by ziki »

Medju narkomanima ima onih koji su bezbroj puta pretukli roditelje, bracu ,sestre da bi dosli do para za drogu i normalno je da ova zena izjavi da joj je maltene laksa smrt sina nego pakao koji je prosla sa njim i ako majka je majka i tu je ljubav skoro bezgranicna, ali ipak ima granicu.
Takve ljude treba leciti ali ne sipkom i lopatom i mucenjem, a ovde sa ovim peranovicem me nebi cudilo da je u pitanju i nesto drugo, mozda je sa jedne stranio radio drogu a ovamo uzimao lovu i kao lecio i pomagao, ustvari je te ljude koristio za manipulisanje i eksploatisanje, a verovatno je imao svoje igrace i medju dilerima. Ja bi mu darovao dozivotnu robiju, ima ljudi koji su jednostavno nepromenljivi i da ima das 10 godina robije izaci ce i opet uraditi isto.
...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Afera Peranovic...

Post by winston85 »

Nije me zacudila ta vest, pogotovu sto se radilo o Peranovicu.
Ko zna, mozda je to i sretan kraj...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Afera Peranovic...

Post by demijan »

ŠABAC - Saslušan!
- Zavoleo sam Nebojšu, želeo sam da mu pomognem. Bio mi je izazov da ga preporodim, a boreći se za njegov život, ja sam ga ubio!

Ove reči sveštenik Branislav Peranović izgovorio je na saslušanju pred istražnim sudijom Višeg suda u Šapcu, što je Kuriru potvrdio njegov branilac, advokat Ilija Radulović. Saslušanje Peranovića trajalo je skoro četiri sata, a uhapšeni sveštenik je rekao da je „dao sve od sebe da ubedi Nebojšu da između života i smrti izabere život“.

- Nebojša se u ponedeljak drogiran vratio sa šestodnevnog odsustva, koje je dobio kao nagradu jer je dobro napredovao. Rekao mi je: „Ja sam propao čovek. Meni nema spasa. Hoću da napustim kamp i da idem da se drogiram. Rešio sam.“ - preneo je Peranovićeve reči sudiji advokat Radulović.

Tada je sveštenik pozvao Zarupca u svoju kuću.- Pokušao sam da ga ubedim da treba da ostane. Sve je trajalo oko 40 minuta, nije tu bilo nikakve šipke niti motke. Tačno je da je bilo međusobnog guranja, udaranja i grebanja, i da je zbog toga Nebojša zadobio povrede po telu. On je preminuo od gušenja - ispričao je Peranović, a advokat Radulović dodao da njegov klijent sigurno nije imao nameru da ubije čoveka.

Opasan je ovaj lik i vidi ti koje se price drzi?Ide na ubistvo iz nehata,ako mu zavale delo surovo ubistvo veca je kazna...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Afera Peranovic...

Post by demijan »

Kod istraznog se bori kako ce da mu klasifikuju delo.velika je razlika...

Teško ubistvo
lan 114.
Zatvorom najmanje deset godina ili zatvorom od od trideset do
etrdeset godina kaznie se:
1) ko drugog liši života na svirep ili podmukao nain;
2) ko drugog liši života pri bezobzirnom nasilnikom ponašanju;
3) ko drugog liši života i pri tom sa umišljajem dovede u opasnost
život još nekog lica;


Velika je razlika kada mozes da dobijes 40 godina ili

Ubistvo na mah
lan 115.
Ko drugog liši života na mah doveden bez svoje krivice u jaku
razdraženost napadom, zlostavljanjem ili teškim vreanjem od strane ubijenog,
kaznie se zatvorom od jedne do osam godina.

Opasan lik...tolika hajka i buka se digla a on ovako hladnokrvan...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Afera Peranovic...

Post by pop@j »

toliko je hladnokrvav da je dobro-došao gdje hoće po ovoj vrućini.
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Afera Peranovic...

Post by demijan »

Citam u novinama jutros,kazu ipak ga ubio pop a ne dop...Sta reci covek se bas bio uziveo u ulogu andjela Gabrijela i unistenja zemaljskih neprijatelja...Jos se i sprdao sa onom lopatom i stavio je na amblem svog moto kluba...Los covek koji se folira da je dobar...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Afera Peranovic...

Post by winston85 »

On je vec bio po zatvorima, doduse ne kao robijas koji sluzi kaznu vec kao svestenik koji ispoveda osudjenike... tako da njemu to dodje kao nama dobar dan, mozda nekom jos teze, od nas. On je navikao na takav zivot...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Afera Peranovic...

Post by ziki »

Zamisli situaciju da dodjes u komunu koja je pri crkvi i sa verom u Boga pokusas da resis taj problem sa drogom, ides na liturgiju, molitve itd. a onda dobijes batine i mucenje u prostoriji u kojoj na zidu stoji ikona Bogorodice ili Hrista.
Sta tu ima vise da se prica o tom peranovicu, zasluzio je najvecu mogucu kaznu ne zato da bi nekom bilo drago sto je na robiji, i tog coveka koga je surovo ubio nista vise nece da vrati u zivot, vec zato sto je postao svestenik da bi bio veza izmedju boga i coveka i njegovo je bilo da se moli za te ljude, da ih savetuje i pruzi im neku utehu a ne da ih kaznjava i ubija.
To ne samo da je najveci greh sto je uradio, tu ce bog da mu daruje ono sto je zasluzio vec je bruka i sramota za celo pravoslavlje i za druge svestenike i monahe koje ce neki ljudi da pljunu zbog njega, i reci ce eto kakvi ste vi srpski popovi itd..
...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Afera Peranovic...

Post by sanela »

Neka, dosta više o popovima i ko će koga pomilovati, pobogu...
Post Reply