Crna magija

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Crna magija

Post by yasujirozu »

tom waits:
"There is no Devil. It's only God when he's drunk."
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Crna magija

Post by Boban »

demijan wrote:Ako ti nije problem mozes malo da pojasnis ako si upoznat naravno neke slike.Naprimer slika zene pored kipa zene?I ovaj ples sa vatrom?
Nisam upoznat i ne zanima me samo poznajem ljude,koji imaju pravo na svoju veroispovest.Ne pricamo o tome.Niti znam ista od toga.pozz

http://www.sjenica.com/forum/religija/4 ... rbazi.html
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Crna magija

Post by yasujirozu »

Boban wrote: Nisam upoznat.. samo poznajem ljude
s.jpg
s.jpg (45.39 KiB) Viewed 2850 times
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Crna magija

Post by Boban »

yasujirozu wrote:
Boban wrote: Nisam upoznat.. samo poznajem ljude
s.jpg
Ne razumem.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Crna magija

Post by yasujirozu »

opust čobi; i krišćani su ljudi. :wink:
Attachments
s.jpg
s.jpg (24.11 KiB) Viewed 2846 times
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Crna magija

Post by Boban »

yasujirozu wrote:opust čobi; i krišćani su ljudi. :wink:
Cobi ti tata.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Crna magija

Post by yasujirozu »

jeste bio je, sad je kod manitua..
eh tata..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pWdlWjgBhhQ[/youtube]
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Crna magija

Post by ivica »

koi lik! :D
ignorance is bliss!
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Re: Crna magija

Post by LuLu »

ivica wrote:
Boban wrote:Pitanje je da li verujes vise u crnu magiju ili u Gospoda.Ako manje verujes u ovo jedno ovo drugo deluje na tebe.
Treba imat vjere u sebe. Kršćani su uplašeni, oni žive u strahu kao i muslimani ,zapravo većina poznatih "vodećih" religija se zasniva na strahu i pokajanju. a to su dvije jako negativne stvari!
Svi priznavaju da je religija otrov, i protestanti, vjerni kršćani, ljudi koji odlaze ili pak ne odlaze u crkvu jer im to ne treba jer kako kažu ,poznaju boga... ... a opet svi se boje i sebi priznavaju postojanje neke visoke autoritativne sile koja je sve osim njih samih. E takav stav je najbolji za manipulaciju. To je crna magija. To je crno društvo.
Ivica, prvo da kazem da si pravi car. A sad, sto se tice ovoga sto si rekao o strahu, moram da kazem da se ne slazem sa tim. Ja mislim da ti vjernici nisu uplaseni od religije nego od religioznih ustanova. Pazi, pa mome, crkve, dzamije, jevrejske temples itd, sve je to covjek napravio, i zbog toga taj strah, Bog ne ulijeva strah ljudima, ljudi sami sebi ulijevaju strah u kosti. Religija kao religija nije otrov, mislim da je otrov svi oni sto misle da znaju mnogo vise od ostalih pa onda pokusavaju da to i propovjedaju, a ustvari nas svim tim drze na lancu. Pogledaj Amere i Kanadjane! Pa njih je crkva (pa jos i sad) tretirala kao da su neki robovi ....
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Crna magija

Post by ivica »

LuLu wrote: Ivica, prvo da kazem da si pravi car. A sad, sto se tice ovoga sto si rekao o strahu, moram da kazem da se ne slazem sa tim. Ja mislim da ti vjernici nisu uplaseni od religije nego od religioznih ustanova. Pazi, pa mome, crkve, dzamije, jevrejske temples itd, sve je to covjek napravio, i zbog toga taj strah, Bog ne ulijeva strah ljudima, ljudi sami sebi ulijevaju strah u kosti. Religija kao religija nije otrov, mislim da je otrov svi oni sto misle da znaju mnogo vise od ostalih pa onda pokusavaju da to i propovjedaju, a ustvari nas svim tim drze na lancu. Pogledaj Amere i Kanadjane! Pa njih je crkva (pa jos i sad) tretirala kao da su neki robovi ....
Iii joj , nije da tražim takav kompliment,ajd hvala.
Da znanje i postignuće se daje na kapaljku. Od ovoga što ja vidim i pratim svijet se nekako osvješčuje, mada koliko to god zvučalo optimistično uvijek smrducka na trend. A trend kao trend, svaki prolazi i u svakom neko pokupi lovu ili interes. I onda imamo masu ljudi koji sve znaju i sve im je jasno ,ali ništa ne poduzimaju ili krivo sve protumače pa onda imamo pokret poput ovog New Age, zeitgeist... itd

Ma ja mislim da se ljudi manje boje. Mislim na pojam, uroka ,crne magije i toga . Postali su ljudi flegma. Ma umorni. Ma kao i ja. Da danas neznam šta izneseš i da je neznam koliko bombastično,znanstveno neoborivo neki tamo dokaz za to i to ljudi bi samo slegnili ramenima i nastavili po svom. (kad bi se dokazalo npr da "crna magija" postoji u praksi,fizički bla bla bla... , kada bi se dokazala krvna linija kraljeva ,predsjednika i vladara u zadnjih 2000 godina...) ljudi bi bili ravnodušni.
Kriza smisla!
Last edited by ivica on Wed Jul 11, 2012 7:39 pm, edited 1 time in total.
ignorance is bliss!
Post Reply