Crna magija

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Crna magija

Post by demijan »

Ovo mi je bilo interesantno zato sto su meni svojevremeno kao skidali zle uroke i to...Sta reci osim da je cudo koliko ljudi veruje danas u to.Ja sam doduse oprezan oko toga i mozda i tu ima neceg posebno kada je okolina ubedjena da su vam bacili cini i da vam se sve lose zato i desava...
Postoji vise vrsta crne magije. Svaka od njih deluje tj. funkcioniše na slicnim principima. Glavno pitanje bi bilo ko je bolje može "zamutiti". Ona se koristi kako bi se drugoj osobi napravila steta poput bolesti ili pridobijanja voljene osobe ili rastavljanje supruznika i slično. Magija se može napraviti nezeljenoj osobi da poludi. Najjaca crna magija je arapska.


Prepoznati crnu magiju je veoma lako. Napomenimo da djavo tj. sejtan itekako postoji i da se svaka crna magija ostvaruje preko njega. Magija moze napraviti razne poremecaje a ako sa svom svojom negativnoscu deluje duze vreme na jednu osobu, moze joj napraviti pravi zivotni pakao, kao npr. najteze telesne bolesti, svaki tip nesrece, pa cak i smrt.

Delovanje crne magije se može ostvariti i kroz najneobicnije stvari. Svako mesto, bilo to drzava, grad ili selo, ima svoje lokalne magicare koji različito rade uroke, magije. Nekima je specijalnost raditi magiju sa zemlje nekog groba, dok drugi uzimaju kamenje, pesak, biljke ili zrtvuju u ime djavola pojedine zivotinje.

Crne čini se obično bacaju u ponoć na kucna vrata, ispred ulaza u kucu, na automobil ili cak na raskrsce, gde ta magijom trazena osoba treba proci. Negativnost ove vrste magije može biti toliko jaka da se osoba u vrlo kratko vreme razboli, poludi ili neocekivano tragicno okonca zivot. Obzirom da djavoli, prilikom ulaska u coveka upravljaju njegovim mislima, u stanju su lose stvari predstavljati kao dobre i normalne. Tako neko kome je napravljena crna magija, ili ako je svojim postupcima tj. gresima prizvao na sebe djavola, može postati poremecen covek.

Simptomi kod obolelih "djavolom"

Stalna bol u zelucu, glavobolja (koja ne prestaje uzimanjem medicinskog leka) u ceonom delu glave (sinusi, migrena), jaka tegoba u predelu prsa, uzasni snovi, u snu vidi kako pada, vidi zivotinje ili ruzne likove, cuje kako ga neko doziva, cuje na javi glasove koji ga dozivaju a ne vidi osobe, prividjenja, cuje govor iz sebe koji ga tera na greh, nervoza zeluca, strah od mraka u prvom snu...
Sve navedeno su simptomi koje prouzrokuje crna magija i koje poseduju oboleli "djavolom"
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Crna magija

Post by demijan »

IVANjIČKA policija uhapsila je Milana Poledicu (35), zbog sumnje da je izvršio više krivičnih dela prevare, nudeći usluge skidanja "crne magije", saopštilo je u četvrtak Ministarstvo unutrašnjih poslova. Poledica je, kako se navodi, u proteklih godinu dana doveo u zabludu više osoba iz Arilja i Gornjeg Milanovca i oštetio ih za više od 17.000 evra.

Prema nezvaničnim informacijama, prijavila ga je žena koju je navodno lečio od neplodnosti i za to joj naplatio oko 4.000 evra. Posle svakog neuspešnog "lečenja" Poledica joj je obećavao da će naredni put biti bolje, pozamašno joj naplaćujući usluge. Nesrećna žena mu je u prvi mah verovala da je pod uticajem crne magije i kletvi, i da će je on osloboditi. Međutim, kako se skidanje čini odužilo i sve više koštalo, kivna i izigrana odlučila je da ga prijavi.U međuvremenu je na adresu tužioca stiglo i pismo oštećene porodice iz Arilja koja tvrdi da je izgubila blizu 8.000 evra u očekivanju da im Poledica pomogne magijom, na koju se pozivao. Do sada je "belog maga" iz Ivanjice prijavilo četvoro ljudi, a kako se pretpostavlja ima ih još.




Osumnjičeni je, kako saznajemo, priznao da je pokušao da"pomogne" ljudima koji su ga prijavili kao i da su oni sami dolazili i dobrovoljno plaćali. Oštećeni, pak, navode kako ih je on plašio pričama o raznim anatemama i kletvama te su iz straha poverovali da su obavijeni crnom magijom.

Od početka godine iza rešetaka se našlo desetak osoba koje su uspele da prevare građane da je na njih bačena magija i da su oni sposobni da je skinu. Prema zakonu, za krivično delo prevare zaprećena je novčana kazna ili zatvor od šest meseci do tri godine. U slučaju da naneta šteta iznosi više od 450.000 dinara može se izreći kazna od jedne do osam godina zatvora, a ako je iznos preko 1,5 miliona dinara onda kazna može biti do deset godina zatvora.

U avgustu je uhapšena S. R. (36) iz Kovina jer je navodno prevarila dve žene, kojima se na ulici predstavila kao gatara. Tvrdila je da otvaranjem karata predviđa sudbinu, a bajanjem otklanja "crnu magiju". Rekla im je da im može pomoći, ali da je neophodno da joj ostave zlatni nakit, koji će im posle odnošenja kod hodže i skidanja crne magije, vratiti. Tako im je, kako se tvrdi, uzela nakit u vredan više od 200.000 dinara. Osumnjičena im je ostavila kontakt telefon na koji se nije javljala, tako da su oštećene ceo slučaj prijavile policiji.

Nedavno je u Nišu uhapšena Bugarka, osumnjičena da je od jednog mladića uzela zlatni lančić, mobilni telefon i 500 evra da bi mu skinula "crnu magiju".


Izvor Vecernje novosti
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Crna magija

Post by ziki »

Crnu magiju donekle prepoznaju i u crkvenim i verskim krugovima, nije bas bez nista.
Kazu da je to sujeverje ali ima slucajeva gde se desavaju cudne i strasne stvari, u crkvi smatraju da ko ima jaku veru nije podlozan tim delovanjima.
Ja sam licno imao neke situacije u zivotu ali ih negde u sebi ne priznajem kao magijske, posto odlazim u crkvu i pricescujem se itd..
Kako god bilo, nije za igranje ma koliko verovao ili ne u to.
Mene su ucili kad sam bio mali da i prazan pistolj zna ponekad da ispali metak i da se nije igrati
sa njim.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Crna magija

Post by ivica »

dobro su te učili.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Crna magija

Post by demijan »

Nisam ni ja bas imun na to ali sam imam malu dozu skepticizma.Samo da znas da to mogu da budu i opasne stvari.Lezao sam sa likom koji je ubio i spalio neku zenu zato sto je bio ubedjen da ga je urekla i da zato ne moze da bude sa drugom zenom.
Ili recimo slucaj da nam policija upadne u trkelj i liku u mojoj sobi nadju ispod duseka gomilu belog luka.To ga nalozili da ga stiti od cini...Ja bio sobni tako da sam bio prisutan kada mu nasli a zapanjio sam se kao i pubovi...
Ima i slucaj mog dobrog kucnog prijatelja koji je inace profesor na univerzitetu koji me je ubedjivao isto da su meni bacili cini.Cak je isao u manastir i tamo mu rekli da je moja zastitnica Sv.Petka...Doduse to i postujem i cesto idem da upalim svecu u srkvi koja je posvecena Sv.Petki...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Crna magija

Post by ziki »

Vlasi se bave crnom magijom, ja se secam kao dete posto mi je baba bila vlajna tamo u selu kad je praznik za upokojene, zadusnice one se bacaju i padaju u trans i kao kontaktiraju sa mrtvima.
Nikad nisam saznao dali se foliraju ili stvarno padaju u trans.
A kad naprave crnu svadbu to je da se useres, kad umre neko mlad a nije bio ozenjen oni mu nadju zenu i prave svadbu a mlada se umesto u belo obuce u crno.
I tako za stolom slika od pokojnika pored mlade, pa igraju kolo i nose sliku..
A inace kod vlaha se to prenosi sa kolena na koleno, one su poznate vestice postoji citava literatura o njima.
I dan danas ljudi idu kod tih vestica kad treba nesto da im se pomogne ili nekom da nanesu zlo itd..
...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Crna magija

Post by demijan »

jeste to za vlahe znam,a cuo sam i za crnu svadbu ali nikada nisam prisustvovao niti znam detalje oko toga sve me jeza neka uhvati....Inace gledao sam kao klinac dok su mi babe bile zive isto to kada se bacaju u trans i to i ne znam da li znas ali samo izgledami u nekim krajevima kod nas dole a vidim i kod tebe postoje zadusnice...Meni dolazio poznanik iz podgorice bas kada su bile zadusnice i covek me cekao dok sam bio na groblju.Zapanjio se kada je video kako to izgleda.Zamisli ceo grad,hiljade i hiljade ljudi nosi hranu na groblje.Meni je to normalno ali vidis nije svuda isto...
Pokojna nana mi je dala recimo tisovo drvo i neku vrecicu usivenu da me cuva od metka i jos nekih stvari jos prvi put kada sam otisao na ratiste a dan danas neznam sta je bilo u toj vrecici.I godinama sam to cuvao i stalno nosio sa sobom...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Crna magija

Post by winston85 »

Samo ne treba tome davati toliko paznje i verovati u to. Ne tvrdim da ne postoji nekakva vrsta nekih zlih duhova, ali ako imas vere u Gospoda, oni ti ne mogu nista. Ne treba uopste misliti o tome, niti se tripovati da to moze da deluje.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Crna magija

Post by demijan »

ja ne obracam previse paznje oko toga ali imam uvek neku rezervu oko toga...Sta znam gde ima dima ima i vatre...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Re: Crna magija

Post by LuLu »

Za zadusice prvi put cujem. Zanimljivo, veoma. Mada ne obracam mnogo paznje tome svemu, ipak ne bih voljela da se meni tako nesto desi, tako da ne mogu reci da sam bas ravnodusna i da 100% ne vjerujem u crnu magiju. Mene sve to plasi ...
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
Post Reply