Ima li roditelja ovde?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ima li roditelja ovde?

Post by sanela »

Koliko joj je godina?
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ima li roditelja ovde?

Post by demijan »

sanela wrote:Koliko joj je godina?
2000 godiste.12 godina...Dete ali uplasilo me kao sto rekoh vec zato sto sam cuo price a kada razmislim ni ja nisam bio bolji u to doba.Ja se nisam drogirao tada ali sam obijao trafike,prodavnice,par puta krao kola,tukao se i svasta nesto i to najvecim delom jer mi je da kazem ekipa bila takva a ja jos bio odlican djak,kao dete za primer,roditelji normalni skolovani i to.Kada sam poceo da izlazim u kafice u 6,7 razredu to je onda bio pojam za nas.Svi se vracaju kuci u 10,11 ja dolazim ujutro u 3,4...Zato mi je frka malo.U stvari mnogo jer sada je mnogo,mnogo gore vreme...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ima li roditelja ovde?

Post by demijan »

kaze mi cerka,tata pa ja sam tinejdjer imam 12 godina,znas koliko serija i filmova mogu da gledam :roll:
E moj tinejdjer moram da joj kupim knjige,garderobu i jos neke stvarcice a stvarno su bezobrazni koliko je sve skupo.Najeftiniji ranac 3000 koji nesto vredi...Srecom pa sam narucio od preko od nekih drugara da mi donesu decju garderobu,ranac,obucu pa cu jeftino da prodjem ali knjige su bas skupe...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ima li roditelja ovde?

Post by ivica »

demijan wrote:Ja se nisam drogirao tada ali sam obijao trafike,prodavnice,par puta krao kola,tukao se i svasta nesto i to najvecim delom jer mi je da kazem ekipa bila takva a ja jos bio odlican djak,kao dete za primer,
MA UZORITI!
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ima li roditelja ovde?

Post by demijan »

ivica wrote:
demijan wrote:Ja se nisam drogirao tada ali sam obijao trafike,prodavnice,par puta krao kola,tukao se i svasta nesto i to najvecim delom jer mi je da kazem ekipa bila takva a ja jos bio odlican djak,kao dete za primer,
MA UZORITI!
Uzoriti?A mislis uzor u smislu da se neko ugleda na tebe?pa jeste nisam bio neki uzor ali prednost je sada u tome sto mogu da primetim ako nesto ne stima kako treba.A i islifovao sam se da budemo prijatelji pa tek onda otac i cerka i na foru saznam sve sta radi :D Dobra mi je cerka,namazana sa sto boja.Mora dete da mi bude takvo kada su joj roditelji kreteni pa nisu znali da odrze porodicu...I ovo je gadan svet brate moj.Deca treba da nauce i sama da se paze ali podrsku moraju da imaju.Umro bih bez reci za nju ovog trena ako bi doslo do takve situacije...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Ima li roditelja ovde?

Post by Missy »

Evo Demjane,ja sam roditelj.Čak se mogu pohvaliti da sam,uglavnom,bila dobar roditelj,kroz koje god situacije da sam prolazila.Rekoh uglavnom,ne i uvek.Ima momenata koje bih najradije izbrisala i iz svoje i iz njihove memorije,da postoji takva neka gumica. No,ipak,kada ih sada pogledam,shvatim da sam više dobrog nego lošeg uradila,na sreću! Uspela sam,što smatram izuzetno važnim,da među nama izgradim odnos pun iskrenog poverenja. Meni moji klinci mogu i uvek i pričaju sve.Znam im kompletno društvo,svakog u glavu,jer su mi ta deca često u kući i mogu ti reći da rastem k'o kvasac kad čujem nekog od njih da kaže jednom od mojih klinaca "Blago tebi,kakvu kevu imaš.Znaš kad bih ja svojoj mogao tako da se obratim?!". A to nije samo zato što sam ja kao neka cool keva pa se s njima zjbvam. Ima tu i onog što ih sve kapiram potpuno i oni su toga svesni.Kapiram njihove šale,muziku,fazone..želje,potrebe,a sve to uspevam tako što se emotivno vraćam u period kad sam bila njihovih godina. Samo,to se ne može preko noći.Dečje poverenje se,dok su još sasvim mali,lako dobije,ali zato još lakše izgubi kad te samo jednom uhvate u laži ili ne ispuniš obećano. Zato da,priča i priča i što više priče,ali pazljivo. Da bi ti se dete otvorilo,mora da misli da si i ti prema njemu skroz otvoren,da tu nema nekih bajki,šuplih priča koje se nikad ne ostvaruju. I mnogo,mnogo zajednički provedenog vremena. Ne pokušavaj da budeš drug sa njom,ma koliko to privlačno izgledalo,jer nisi joj drug niti ćeš ikada moći da budeš..roditelj si. Zato probaj da nađeš neku zlatnu sredinu između ta dva,da može toliko da ti veruje da sa tobom priča kao sa najboljim drugom,ali da nekako sačuvaš i autoritet,jer bez toga svaki tvoj savet neće imati onu potrebnu težinu.
Fakat je da si mnogo propustio u tih godinu dana ne viđanja sa detetom,ali fakat je i da to možeš nadoknaditi. Gledaj da svo svoje slobodno vreme odvojiš za dete. Kad već ne živi sa tobom,onda se kvalitetno "družite".
Sanela ti je već na dosta toga pametnog ukazala,svakako se trudi da se sa bivšom dogovaraš oko svega,jer deca najlakše stradaju kad se roditelji međusobno takmiče. Uči je da poštuje majku,kao što ona treba da je uči da poštuje tebe..samo tako će svi biti na dobitku.

U ovim našim usranim životima,jedna od retkih lepih,uslovno rečeno stvari koje su nam se desile,jesu deca.zato uživaj u i sa svojim detetom dok još možeš... Vreme užasno brzo prolazi i dok se okreneš to više neće biti dete već čovek,a kakav umnogome zavisi i od tebe lično.

Sve najbolje vam želim..
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ima li roditelja ovde?

Post by demijan »

juce sam je vodio i setnju po gradu...Nosi stake,puko joj je legimenat na skocnom zglobu...malo setamo,malo sedimo pa opet malo setamo pa sednemo da popijemo toplu cokoladu...Video sam da joj je to mnogo znacilo.Sama ta paznja sa moje strane i moja zelja da budem uz nju...Sta reci,deca su kao mali sundjeri .sve lepu i ruzno upijaju i pamte...Mi imamo drugarski donos ali do izvesne granice naravno...Moram ipak da odrzim koliko toliko autoritet mada me dusa boli kada nesto ne mogu ili nesmem da joj ispunim...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Ima li roditelja ovde?

Post by Missy »

Znam,ali tako je bolje..za nju. Samo tako nastavi,videćeš koliko će se vezati za tebe,a onaj momenat kad sa tobom bude podelila nešto što nikome ne može ili ne sme da kaže,biće neprocenjiv. To je onaj momenat kad osetiš da si nekom najvoljenijem važan,a to je veće nego da si važan celom svetu.Otvoreno joj pokazuj svoju ljubav,ne štedi "volim te" koliko god ti to izgledalo kao glupa amerska fora..vole da čuju,ali naravno i da osete kroz onako iznenadan CMOOOK da "pukne",čvrst zagrljaj.. Biće to sve sjajno,kako je poteklo dobrim tokom.
Daj joj do znanja da ćeš uvek i u svakoj situaciji biti "njena leđa".
Kad mi je najstarije dete krenulo u 1. razred,rekla sam mu: "Sine,ako zapališ školu,dođi i reci - napravio sam sranje,vadi me - nemoj da kriješ i da tražiš pomoć okolo,jer niko neće moći da ti pomogne sem mene" i taj odnos smo zadržali do dana današnjeg. Kapiraš o čemu pričam? Znam da kapiraš.. ;-)
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ima li roditelja ovde?

Post by demijan »

naravno da kapiram...Ja sam mojoj rekao ne za skolu vec i da ubije nekog bicu uz nju...malo drasticno znam ali to je jedina svetla tacka u mom zivotu i razlog zasto se borim da ponovo budem covek...sta reci motiv za zivot...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Ima li roditelja ovde?

Post by Missy »

demijan wrote:...sta reci motiv za zivot...
Nema boljeg!!!
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
Post Reply