Druženje poslije komune

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Druženje poslije komune

Post by Boban »

ivica wrote:
sanela wrote:Tu ne mislim na prepucavanja s Ivicom oko komune, religije.
To ti zato što sam se ja još prije uhvatio sa bobanom prepucavat jer sam primjetio da je čovjek "opranko" inače tako ja zovem bivše ovisnike koji su se posvetili vjeri(isključivo biblija) na bilo koji način.
Jebiga alergičan sam na to ali sa pravom. Zašto? Zato što se evo nakon 3 godina (u 6 mjesecu ce bit) ja nalazim u situaciji da na konto moje prošlosti danas osiguravam sebi egzistenciju (resocijalizacija,udruge,javni radovi...). Tužno ali istinito. Da nije tako ovaj forum me nebi više vidio. Tako da htio ili ne dio sam te male i jadne, napaćene skupine. :D
Dođe mi masu puta, primjetim ,nađem se kako mi nije ni na kraj pameti bilo kakva asocijacija, bilo koja stvar vezana za ovisnički svijet. To ja tako rado zaboravim u toj mjeri da čak i ne mogu nekome ovisniku dat kvalitetan savjet jer - zaboravio sam. Na jedan način sam prisiljen bit u svijetu koji mi ne odgovara.
Jebeš dop i komune i sve doktore. Nastojim pozitivno razmišljat,ali ne mogu ostat ravnodušan kada se sretnem sa oprancima. Imam valjda urođenu alergiju na religije. Zar treba pitat esej o jednostavnosti?
sanela wrote:Neke komentare sam izbrisala, jer nemaju veze s temom.
@ivice, tvoje mišljenje o religiji je tvoje. Imaš ga mogućnost podijeliti, ali vodi računa o načinu na koji to radiš, jer ovdje ima i vjernika i ljudi koji imaju uvjerenja potpuno suprotna od tvojih. Stoga, uzmi to u obzir i nemoj vrijeđati ono u što oni vjeruju. U suprotnom ćeš biti banovan.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Druženje poslije komune

Post by Šmizla »

teodora4 wrote:...sta je sa tim covekom koji je tema posta??????

Voljela bih da vam javim srećnu vjest kako je on napravio recidiv i rekao STOP...ali ne... :(
5. maja je napravio recidiv, priznao mi je da je uzeo kokain (ispravio me jer sam ja mislila da je uzimao speed)...jutro poslije na kafi mi je rekao kako mu je to trebalo da skonta kako je lijepo biti strejt ... da bi već narednog dana krenuo isto po starom. I od tada pa sve do sad skoro je stalno drogiran. Sinoć je ''kljlucao'' i jezivo je izgledao...neće više ni da mi prizna...kaže da je takav od alkohola...naravno samo moraš biti glup, slijep (to rade njegovi roditelji jer ne žele ni poslije 15 godina da priznaju problem) da skontaš šta je u pitanju. Ako me pitate šta sam ja uradila po tom pitanju...ništa! Distancirala se...nema se tu šta puno raditi...ja mu ne mogu biti '''glas razuma'' i kako on reče ne mogu da mu glumim inspektora kad je on odlučio da tjera po svome...
Ako mi ikad bude tražio pomoć (ovde ne mislim na materijalno jer mu ja neću dati nikad za drogu), savjet, podršku tu sam.
Ono što njega može iščupati iz problema je komuna i to da program završi do kraja i onda da ode u bilo koji drugi grad, selo i da prekine svaki kontakt sa starim društvom i posebno da kontakt sa svojima iz porodice svede na minimum(ovde mislim na oca, majku i brata)...

I drugari, nemojte se svađati. :) Nego, kad budem raspoložena pisaću i ja na tu temu što je Boban spomenuo o vrijeđanju. ;) Mada, ja više nikom ništa ovde ne zamjerim... ;)
Hvala svim ljudima sa ovog foruma koji mi pomažu ili su mi pomogli (na bilo koji način)...
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Druženje poslije komune

Post by ivica »

Šmizla wrote: Ono što njega može iščupati iz problema je komuna i to da program završi do kraja i onda da ode u bilo koji drugi grad, selo i da prekine svaki kontakt sa starim društvom i posebno da kontakt sa svojima iz porodice svede na minimum(ovde mislim na oca, majku i brata)...
Da , veoma da!
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Druženje poslije komune

Post by demijan »

Ja sam striktno protiv druzenja i sa sadasnjim i sa bivsim zavisnicima osim ako nije u pitanju neko udruzivanje da se na profesionalnom nivou pomogne nekom ko je jos u problemu.sta ima da se druzimo i caskamo o proslim danima kada bi trebalo da razmisljam da ponovo sastavim zivot...Meni je to druzenje posle tih komuna i toga lose...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Druženje poslije komune

Post by Šmizla »

demijan wrote:Ja sam striktno protiv druzenja i sa sadasnjim i sa bivsim zavisnicima osim ako nije u pitanju neko udruzivanje da se na profesionalnom nivou pomogne nekom ko je jos u problemu.sta ima da se druzimo i caskamo o proslim danima kada bi trebalo da razmisljam da ponovo sastavim zivot...Meni je to druzenje posle tih komuna i toga lose...

Da smo na FB dobio bi like za ovo. :) Apsolutno se slažem.

A ovo za roditelje i brata nadam se da mi roditelji na ovom forumu neće zamjeriti. Baš zbog roditelja koji se bore i suočavaju sa problemom koje im ima djete i vidim na šta su sve spremni da pomognu svom djetetu sam ovo napisala da treba da se distancira i od njih. Vjerujte mi da ovo govorim zbog svega što se u njegovoj porodici dešava. Oni su disfunkcionalna porodica i kao takva mu ne može pomoći.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Druženje poslije komune

Post by Šmizla »

Samo da Vas sve pozdravim...i da Vam se javim...
Nisam pisala dugo jer sam nekako se zasitila sve te priče oko droge i svega što ona nosi...život mi se svodio samo na to. Ništa više.
Poslije recidiva je nastavio po starom nekih par dana pa se ponovo vratio na metadon nekih mjesec dana...a zatim čim je prestao sa metom treći dan je opet napravio recidiv...i onda je početkom septembra 2012. god. opet otišao na metadon i od tada do dan danas je na njemu...sad hoće ponovo da se skida...ali ne vjerujem da će išta na bolje da se promjeni...svaki put je tako...svaki put poslije 3, 4 dana ode opet da se ''uradi''. :(
Ne radi na sebi i džaba mu sva apstinencija. Tu sam uz njega, pričam sa njim ali kao da ne dopire do njega...ili dopre ali on to nekako potisne u sebe...ne znam...
Voljela bih da ovaj put bude mnogo odlučniji i da ga ta volja drži mnooooogo duže.

Veliki pozdrav za sve drugare na forumu... :smt039
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Druženje poslije komune

Post by Vivaldi82 »

Moj muz je zavisnik ,ali manje je zavistan od mene i njegovo apstiniranje cesce uspjeva nego moje ,tj ja sam ta koja njega povuce ,inace on je zavisnik oko 30god ,a ,ja 15...To mi je dovoljno ,ne druzim se fizicki sa drugim zvisnicima nit mi je to potrebno,cak ih vise ni ne poznajem jer sam sad u drugom gradu ,nazalost i bez zavisnika i bez mog muza ,ako me uvati crv neki diler se uvek nadje ..Kad sam bila mladja sam 15-20 ,da drustvo je moglo da me povuce i nagovori sad vise ne ,Poznajem zavisnike iz Na gde idem ,ali ih vidjam samo tamo i tamo pricam o svim stvarima koje imamo zajednicke ,ili ovde na forumu ,to mi je sasvim dovoljno ,nemam potrebu da se privatno druzim .Sa muzem retko pricam o bolesti ,on je prilicno zatvoren na tu temu ,drzi sve u sebi i nikad ili skoro nikad nije on inicijator recidiva ...cesto mislim da bi se on vec i skinuo da nije mene da mu povremeno zabiberim zivot .
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Druženje poslije komune

Post by sanela »

Hej Vivaldi, dugo te nije bilo. Kako si? Kakva je situacija sa zdravlljem? Jesi li još na metadonu?
Vidim, još si s mužem.
Dobrodošla nazad... :wink:
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Druženje poslije komune

Post by ziki »

Nije lose imati nekoga sa kim mozes da popricas o zavisnosti.
Nemora odmah da znaci da ce te taj neko vratiti na stari put.
Moze da bude i korisno jer se ljudi identifikuju kada imaju isti problem, i mogu da budu velika podrska jedno drugom.
Razgovor moze da bude i jedna vrsta terapije, jer je to problem koji covek uglavnom drzi u sebi i krije na neki nacin, sto je normalno.
Ja imam neke prijatelje koji neznaju te moje probleme i to me malo kopka ponekad, nemogu da se otvorim i pricam o tome, a druzimo se...
Pokusam ja nekad tako da nametnem tu temu kroz pricu, navedem da se radi o nekom drugom cisto da bih video kakav stav imaju pojedini moji "prijatelji".
Ako vidim da zastupaju onaj primitivni stav o narkomanima kao kriminalcima i najvecem drustvenom otpadu, onda od mog otvaranja nema nista.
Osudice i mene i tu nema vise nista od prijateljstva.
Nekad je bolje i da neznam tudje misljenje.
U zadnje vreme pokusavam da budem u drustvu ljudi koje volim, i koji me prihvataju onakvog kakav sam, kakav god ja bio.
A na poslu, ulici itd. srecem razne ljude i postujem njihove razlicitosti.
Dokle god mene ne ugrozavaju, svaka cast, postujem, skidam kapu...
...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Druženje poslije komune

Post by Vivaldi82 »

Hvala na dobrodoslici,Sanela,nAravno ima i kod mene nekih novosti,cim me uhvati inspiracija napisacu sta se desava i kako napreduje moj oporavak,veliki pozd svima
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Post Reply