POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Post by Dreamer »

Fela Kuti wrote:Ne znam, ali i ja indirektno znam ljude koji su na bupeu. Možda je Voja mislio da samo
njih troje dobijaju buprenorfin za dž dok ga ostali plaćaju 20000 din. mesečno i to bez
obzira da li su na 2mg. dnevno ili na 8mg? Kakva debilana! Što bi se iko prijavio na 2mg
i plaćao ih isto kao ovi drugi četiri puta jači? :bear:


Jos se nisam izjasnila povodom ovog poziva/peticije, ali u pravu si, i ja znam par njih koji su na odrzavanju Buprenorfinom. To su dolazili svaki dan jos dok sam ja bila u bolnici, znaci ima godinu dana. Koliko placaju, nisam ulazila.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Post by ziki »

Ma ima ih mnogo, ja takodje znam par ljudi.
Jedan mi se skoro zalio kako su mu dali buprenorfin od 8 mg umesto suboxon od 8mg, posto su te buprenorfin sitne tablete i tesko se podele na cetvrtinu.
A inace svi placaju koji su na buprenorfinu.
Neznam sta je mislio pod tim samo njih trojica primaju legalno u drajzerovoj..
Voyager cak kaze i da direktorka u drajzerovoj radi kao na svoju ruku i da buprenorfin nije dozvoljen itd.
Ja kad smo se vezali za tu temu pisao sam o tome da mi smeta sto se jos uvek ne prepisuje kod lokalnih psihijatara po gradovima i sto ga nema po apotekama, sto ne ide na recept kao i sve drugo.
Medjutim to da nije odobren je meni nepoznato, lek je prezentovan cak je bilo i na dnevniku na rts u pola 8.uvece, gostovala je direktorka bolnice u drajzerovoj i pricala o tome.
...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Post by winston85 »

I ja mislim da buprenorfin nije legalan.
Izvor:
Dr. Dickov iz pokrainske bolnice u NS. odelenje psihijatrija gde je i nacelnica tog "E" odeljenja, mislim da je nacelnica, ako nije onda je dr. Vuckovic, inace E odeljenje je odeljenje gde se lece bolesti zavisnosti, narkomanija, alkoholizam, suicidi...
Nisam dobar cata pa mi ne zamerite na pisanju.
Pre odprilike godinu dana na lokalnoj tv. Panonija, gledao sam dr. Dickov kako govori o tome da ce se buprenorfin koristiti samo u svrhe detoksitacije na tom odeljenju.
Od tada vidim iz zikijev postova da se dosta promenilo.
Ali suboxon i buprenorfin nije isto, mislim da suboxon sadrzi i naloxon, blokator. pradoxalno ali neka me neko ispravi ako nije tako.
Uzgred, pre nekoliko dana bio sam u lokalnoj ambulanti. Nesto sam bolesljiv pa sam otisao po neke recepte i tad saznao da je i Ranisan i Eglonyl skinut sa pozitivne liste lekova. Dakle sve se placa.
@Voyager, da li buprenorfin deluje kao i Jurnista? Ono oslobadjanje morfina i te fore?
Pozdrav.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Post by majka NS »

saša-ex wrote:Perisa je gotivan lik.... Ujak mom dobrom drugu. Kad je porodica videla sta se desava, da je vrag odneo salu, pozovu oni njega, bavi se narkomanijom, znace valjda sta da se radi... Prekine on njih posle 10 sekundi, i samo kratko kaze-jedino u komuni moze da se izleci. I izlecio se :)
:rolleyes: Reče "saša-ex" i ostade žev... :shock:
zaslužio si ovim tvojim komentarom, da ti niko ne odgovori...
ja ne mogu, pa evo par reči:
1. OVO NIJE TEMA O KOMUNI, postoji takva tema na ovom forum, a i na tvojoj ispovesti postoje linkovi... poziv je da se pomogne zdrav.radnicima koji se bave narkomanijom...
2. Ako je tog tvog dobrog drugara, ujak neko ko se bavi narkomanijom :?: , niko NORMALAN neće prekinuti roditelje POSLE 10 SEKUNDI :!: [-X i reći ono što si ti rekao posle... A GDE JE TU STRUKA, zdravstveni radnici, da pomognu tom detetu u DETOXU ORGANIZMA, da se umanji šteta po psihu i organizam tog deteta, pa onda ako treba - rehabilitacioni centar, komuna ... šta već.
3. Mi nemamo ni jednu komunu u Srbiji, koja pomaže ovisniku - U SARADNJI SA STRUČNIM LICEM, kao što je to "Susret" u Hrvatskoj, GDE IMAJU "SOBU ZA DETOX"... i stručne radnike koji povremeno dolaze, ili su u komuni...
4. NIJE HUMANO, NIJE CIVILIZOVANO, NIJE LJUDSKI, da neko ko je navučen na recimo metadon, krizira - raspada mu se i psiha i telo MESEC-IPO DANA, do DVA MESECA. Da - to ti ljudi pamte za ceo život, ali da li mora tako, - samo sa čajem od kamilice, a ti "umiri" od bolova i psihe - koja te razbija...
(pre cca 3 - 4 nedelje, pričalo mi jedno "dete", mladić, koji se vratio iz komune, koji pakao od života je prošao dok se skidao na suvo, a bio je strašno navučen... tu priču bi neko trebao da ispriča "uživo"...
5. Čovek je lepo pozvao da mu se pomogne savetima i idejama za ovo njegovo "Otvoreno pismo".
Pitaću IZUZETNO STRUČNE RADNIKE koji se bave ovom temom u NS, kad nadjem vremena, AKO IM TREBA POMOĆ - ZAŠTO IM NE BI POMOGLI? I u zdravstvu, kao i u svemu, postoje klanovi, i svako se otima i vuče samo za sebe, pa kome koliko preostane, ili ništa ne ostane ... bla, bla, bla
PS: nedavno je bilo na svim vestima da čovek koji je bio odgovoran za nabavku citostatike, se obesio u Košutnjaku, u Bgd., kad su provalili koje zloupotrebe je radio i pribavio za sebe materijalnu dobit ...pa zato ono moje pitanje, ako neki lek može da se nabavi po nižoj ceni, ZAŠTO PLAĆAMO TOLIKU CENU, zato što neko hoće baš iz Grčke da ga nabavlja...
Last edited by majka NS on Thu Jan 19, 2012 11:28 am, edited 1 time in total.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Post by winston85 »

Pa i meni treba posao pa mi ga zdravstveni radnici ne traze...osim toga jos me vise sjebavaju raznim antipsihoticima kako bi ostao nesposoban.
Pozdravljam ideju i pismo.
Voyo imas moj potpis.
Pozdravljam!
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Post by Voyager »

Dragi Narode,

Sve je to lepo ljudi, u novinama vesti, na RST-u, ono sto ste culi, sve to sto je bilo plasirano javnosti tokom 2010. godine - ja sam to sve isto ciato, cuo, pricao mi profesor Vuckovic puno toga "evo samo sto nije", itd.

Ja sam to znao od pocetka i nadao se i bio u zabludi kao i svi vi !

TO NIJE TAKO !
Sto se tice broja ljudi na Buprenorfin Alkaloid drzavnoj terapiji, nas je troje koji ga dobijaju besplatno kao i Metadon.
Ostalih pacijenata koji placaju taj Buprenorfin Alkaloid mozes nabrojati na prstima obe sake, mozda i manje.

A i oni koji ga dobijaju, ne zadrze ih na Buprenorfinu duze od 2 do 3 meseca.
Dok sam lezao na KC-u sada kada sam se skidao sa Metadona, samnom je lezoa jedna pacijent koji je bio na Buprenorfinu.
POmislio je i on sam da je dobio odrzavanje Buprenorfinom i bio je odusevljen - bio je tamo vec 2 meseca.
No, tu pred kraj, oni ladno njemu pocnu da spustaju dozu i decko se totalno pogubio, nije mu nista bilo jasno, a tek sto meni nije bilo jasno.

NIje mi pogotovo nista bilo jasno kada su ga potpuno skinuli tamo nakon sto je izasao iz bolnice, nakon mesec dana od izlaska !

To dakle nije nesto sto sam ja izmislio, to je nesto sto je velika tajna i zbog cega nasi timovi lekara prsnjavaju, a sto se namerno cuva od javnosti da ne bi nastao problem i da se ne bi javnost organizovala upravo u ovakvu asocijaciju koju ja nameravam da pokrenem sa zainteresovanima !

Jedna kutija sa 1x7 tableta Buprenorfin Alkaloida od 8mg je oko 1.200 dinara - 12 EURA.
Postoji ista takva kutija samo sa 4x7 tableta od 8mg za mesec dana i ona kosta oko 4.600 dinara - 46 EURA.

Mesecno da placaju ljudi 18.000 dinara - 180 EURA ?
Cak i ako je na 2mg dnevno ?
I to samo za detoks fazu, najvise 2 do 3 meseca ?

Buprenorfin Alkaloid u drzavnim klnikama - JE ISKLJUCIVO ZA DETOX !
DAKLE ILEGALNO JE DAVATI BUPRENORFIN ZA ODRZAVANJE U SERBIJI !!!


To su reci Ministarstva, to su reci direktora klinika, to su reci nacelnice moje klinike, to je REALNOST !

AKo nemas da platis, skidaju te pomocu Trodona.
AKo platis, dobijas skidanje pomocu Buprenorfina.

Sto se novog Sada tice, profesorka Aleksandra Dickov je nacelnica odelenja, a profesor Nikola Vuckovic je upravnik odelenja.


Ne govorim ovde o privatnim klinikama koje daju Suboxone (koji sadrzi i Nalokson koji izmeni celo dejstvo Buprenorfina i ne mogu da se porede).
Ne pricam o tome.

Suboxone se daje iskljucivo u PRIVATNIM KLINIKAMA I NIGDE DRUGDE !
Tako da ako je neki vas prijatelj dobijao Suboxone, pa mu sada dali Buprenorfin Alkaloid, taj prijatelj nije u drzavnoj vec u privatnij klinici i placa ko zna koliko.


Pricam o Buprenorfin Alkaloid® brendu koji se daje ISKLJUCIVO u drzavnim klinikama i koji se narucuju iz Skopja posebno za svakog pacijenta, nakon sto pacijent pljune lovu.

Tek sada sam takodje saznao da kada sam se Oktobra 2011. vratio sa KC-a sa izvestajem za Buprenorfinsko odrzavanje, reakcija moje nacelnice je bila enigmaticna, ona se zbunila i zacudila i zapitala se kako je moguce da sam dobio Buprenorfin za odrzavanje, kada to nije dozvoljeno, Ministarstvo ne dozvoljava.

Na svim simplzijumima i predavanjima na kojima je nacelnica moje klinike bila tokom ove godine, jasno je naznaceno da dugotrajnije odrzavnje Buprenorfinom u Srbiji nije dozvoljeno i da Buprenorfin koji su registrovali za promet od Alkaloida nije odobren za to...u Srbiji.

No, direktorka Drajzerove ima podrsku ocigledno, te ignorise papke iz Ministarstva, a ocigledno je tako uradila i nacelnica moje klinike, cim i dalje imam Buprenorfin i cim je ceo ovaj incident nakon sto su je upozorili, prosao bez ukidanja moje terapije odrzavanje Buprenorfinom.

Tako je !
Nemamo komunu u kojoj rade strucna lica - a plan za takve rehabilitacione centre se nalazi u najnovijim knjigama profesora Vuckovica !

Sve to sto ste naveli, clanke novinske, ovo ono, sta je rekao MInistar, sta je ko izjavio za javnost...sve je to tako trebalo da bude - ali nije !
Jer su rezultati lecenja Buprenorfinom IZUZETNO pozitivni i ocigledno da nekome ne odgovara u ovoj drzavi da se odobri lek na koji kada neko predje, jako su velike sanse da se potpuno skine sa Heroina.

I ova "igra" koju ja ovde "igram" sa ovim otvorenim pismom je VEOMA opasna i ZAJEBANA !
Ne bi me iznenadilo da uskoro zbog ovoga dobijem "cushku" i da mi ukinu Buprenorfin, nikako me ne bi iznenadilo !

Znaju ko je Milan Putnik iz Vrsca, najmladji zavisnik Vrsca, jedini vrscanin koji se sa 15 godina sa roditeljima javljao i u Drajzerovu i Palmoticevu i raznim psiholozima i psihijatrima privatno koji inace rade u Drajzerovoj i svugde, kod Bukelica privatno na kliniku, itd, - i prvi vrscanin u istoriji modernog Vrsca koji je dobio supstituciju.
Te 2006. godine kada sam poceo da podizem Metadon u apoteci dosli su odmah nakon 2 nedelje iz Panceva i odneli kompletnu moju medicinsku papirologiju ZIVOTA u Pancevo na detaljno ispitivanje, da provere da nije slucajno nesto ilegalno kada dizem po 9 bocica Metadona nedeljno.

Zvali su profesora Nikolu da provere, smarali ga - kada sam dosao sledeci mesec po novi izvestaj, ovaj mi ispricao, hvatajuci se za glavu povremeno dok je pricao.

Pitam se sta su jos ispitivali sa mojom zivotnom zdravstvenom dokumentacijom !?
Znaju oni mene DOBRO !

Ali spreman sam !


Ja se uzdam u ljude i volim covecanstvo i nadam se da cemo se organizovati.

Dakle vidim da sam dobio jos par ljudi uza sebe, ovde.
Sacekacu jos dan dva, pa cemo onda preko privatnih poruka da se izbrojimo da vidimo koliko nas je i da razmenimo e-mail adrese jedni drugih.

Nakon toga, preko privatnih poruka cemo se organizovati i razmeniti e-mail adrese, a ja cu podici JEDNU web stranicu na koju cu preneti ovo pismo i to ce nam biti mala baza za pocetak !
Nakon sto se organizujemo u dovoljnom broju, sledi registracija, razvijanje full websajta i MAIL-a i povezivanje sa strucnim licima i tako dalje, videcemo kako to ide vec.

Ta-da...

V
Last edited by Voyager on Thu Jan 19, 2012 3:43 pm, edited 7 times in total.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Post by Voyager »

I da odgovorim vezano za dejstvo Buprenorfin, neko je pitao da li je to kao Jurnista, sporo otpustanje, itd.
A odvojio sam ga po savetu majke iz NS-a, posto pisem dugacke postove...

Ne, Buprenorfin nije full narkotik, niti je blizu dejstva Morfijumu, Hidromorfonu (Jurnisti), Heroinu, Metadonu, Durogesic-u, itd.

Buprenorfin se ponasa i kao nekonvencionalni i jako sofisticirani blokator i delimicno kao narkotik, ali samo delimicno.
Dakle, njegovo dejstvo kada je u pitanju zadovoljenje psihe je jako suptilno, tako da kada je u pitanju RAD, maltene ga i nema.

Dakle nema euforije, topline, ludnica, cesanje, tvrda stolica, itd.
I ne mozes da se overis njime, jer kako povecavas dozu, tako raste samo blokatorski efekat.

Zadovoljava psihu tako sto samo delimicno deluje na opioidne receptore kao narkotik, ali ne samo na taj Morfinski "mikro" opioidni receptor, vec na sve podtipove OP receptora, tako da ima jako dobar antidepresivni efekat.
Kanda malo daje elan, ali to je sve tako suptilno da jedva izvaljujes, samo uhvatis sebe tokom dana da si normalan i funkcionalan, a nisi uradjen...a funkcionises, kreces se, radis, itd.

Takodje, posto ima i to drugo sofisticirano i selektivno blokatorsko dejstvo, on "revitalizira" OP receptore i resetuje rewarding centar, mesto gde lezi "rovac".
Tako da kako meseci prolaze, rovac lagano umire, a zelja za opioidima i RADOM je sve manja i nestaje potpuno u jednom trenutku kod vecine pacijenata.
Takodje, deluje protektivno na OP receptore i ako uneses bilo koji narkotik, pa cak i veliku dozu, dejstvo ce biti zablokirano - jer kada je u pitanju blokada, oko 10x je jaci od Naloreksa/Naltreksona/Revie - a nije toksican i ne blokira nase prirodne opioide u mozgu, odnosno nase opioidne endo-ligande.

Deluje 72 sata, tako da nije nikakva frka cak i ako ga ne uzmes jedan dan.
Ujutru kada se probudis nije ti nikakva frka da se raspadas u krizi kao od Metadona i da moras sto pre da ga uzmes da bi funkcionisao...ne...opustencija ti je, jer on konstantno deluje kada se jednom stabilizujes i radi svoj posao odlicno.

Kao supstanca, ima jako visok terapijski indeks, dakle izuzetno nisku toksicnost i moze se uzimati ceo zivot bez ikakvih problema - toksicnost mu je daleko manja od Metadona koji takodje vazi za cist opioid koji nije puno toksican.

Sto je terapisjki indeks veci, to je stetnost leka niza.

Brufen i Paracetamol oko 40.
Tramadol ima indeks oko 140.
Metadon oko 170.
Morfijum oko 185.
Hidromorfon (Jurnista) oko 195.
Fentanil (Durogesic) oko 220.
Buprenorfin oko 260.

Zaista obecavajuci lek, daleko bolje od Metadona, AKO je osoba sposobna da bude na njemu, jer nema rada, pa zato za njega kazu da je namenjen motivisanijim pacijentima.

To je zaista LEK.

Ta-da...

V
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Post by majka NS »

Voyager wrote:AKo nemas da platis, skidaju te pomocu Trodona.
AKo platis, dobijas skidanje pomocu Buprenorfina.
Ovo je istina i kada detox radiš u kućnoj varijanti, dobiješ recepte "državne", sa bar kodom, i uz proveru i ličnu kartu, i plaćanje apoteci, podižeš, i tražiš svuda po gradu, u kojoj apoteci šta od svega toga ima....
Voyager wrote: Tako je !
Nemamo komunu u kojoj rade strucna lica - a plan za takve komune se nalazi u najnovijim knjigama profesora Vuckovica !
Ovo mi strašno smeta - meni kao suovisniku, nekom ko je čuo puno priča o komunama u Srbiji...
Makar povremno, da se neko stručno lice uključi u rad... ... ... a što ne i stalno bude tu, ko treba od stručnjaka...
Voyager wrote:A odvojio sam ga po savetu majke iz NS-a, posto pisem dugacke postove...
:) Biće od nas nešto Vojo, i mene su korigovali :) , pa sam se "malo" popravila
Polako, pomoć svakog dobronamernog, ti je dobro došla, razumem te, ovo je forum, i neka nas koriguju, predlažu, savetuju... ima ovde puno pametnih i iskusnih ljudi, veruj mi...
Mene je oduševila Dr. Dickov Aleksandra - Šef Stručnog tima i Dr. koja ga vodi ambulantno-bolesti zavisnosti - narkomanija...
Veliki pozdrav
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Post by saša-ex »

majka NS wrote:
saša-ex wrote:Perisa je gotivan lik.... Ujak mom dobrom drugu. Kad je porodica videla sta se desava, da je vrag odneo salu, pozovu oni njega, bavi se narkomanijom, znace valjda sta da se radi... Prekine on njih posle 10 sekundi, i samo kratko kaze-jedino u komuni moze da se izleci. I izlecio se :)
:rolleyes: Reče "saša-ex" i ostade žev... :shock:
zaslužio si ovim tvojim komentarom, da ti niko ne odgovori...
ja ne mogu, pa evo par reči:
1. OVO NIJE TEMA O KOMUNI, postoji takva tema na ovom forum, a i na tvojoj ispovesti postoje linkovi... poziv je da se pomogne zdrav.radnicima koji se bave narkomanijom...
2. Ako je tog tvog dobrog drugara, ujak neko ko se bavi narkomanijom :?: , niko NORMALAN neće prekinuti roditelje POSLE 10 SEKUNDI :!: [-X i reći ono što si ti rekao posle... A GDE JE TU STRUKA, zdravstveni radnici, da pomognu tom detetu u DETOXU ORGANIZMA, da se umanji šteta po psihu i organizam tog deteta, pa onda ako treba - rehabilitacioni centar, komuna ... šta već.
3. Mi nemamo ni jednu komunu u Srbiji, koja pomaže ovisniku - U SARADNJI SA STRUČNIM LICEM, kao što je to "Susret" u Hrvatskoj, GDE IMAJU "SOBU ZA DETOX"... i stručne radnike koji povremeno dolaze, ili su u komuni...
4. NIJE HUMANO, NIJE CIVILIZOVANO, NIJE LJUDSKI, da neko ko je navučen na recimo metadon, krizira - raspada mu se i psiha i telo MESEC-IPO DANA, do DVA MESECA. Da - to ti ljudi pamte za ceo život, ali da li mora tako, - samo sa čajem od kamilice, a ti "umiri" od bolova i psihe - koja te razbija...
(pre cca 3 - 4 nedelje, pričalo mi jedno "dete", mladić, koji se vratio iz komune, koji pakao od života je prošao dok se skidao na suvo, a bio je strašno navučen... tu priču bi neko trebao da ispriča "uživo"...
5. Čovek je lepo pozvao da mu se pomogne savetima i idejama za ovo njegovo "Otvoreno pismo".
Pitaću IZUZETNO STRUČNE RADNIKE koji se bave ovom temom u NS, kad nadjem vremena, AKO IM TREBA POMOĆ - ZAŠTO IM NE BI POMOGLI? I u zdravstvu, kao i u svemu, postoje klanovi, i svako se otima i vuče samo za sebe, pa kome koliko preostane, ili ništa ne ostane ... bla, bla, bla
PS: nedavno je bilo na svim vestima da čovek koji je bio odgovoran za nabavku citostatike, se obesio u Košutnjaku, u Bgd., kad su provalili koje zloupotrebe je radio i pribavio za sebe materijalnu dobit ...pa zato ono moje pitanje, ako neki lek može da se nabavi po nižoj ceni, ZAŠTO PLAĆAMO TOLIKU CENU, zato što neko hoće baš iz Grčke da ga nabavlja...

1. Ono sto sam rekao je off topic, dozvoljena mogucnost da napisem nesto sto nije direktno povezano sa temom. Indirektno je povezano sa Perisom, koji je spomenut ranije.
2-3. Perisa je "struka", zato ih je valjda i brzo prekinuo. Struka i zdravstveni radnici su pokazali svoje umece, zato i znamo koji je procenat izlecenja kod njih... Komune postoje vec 50 godina, pokazalo se da je bas koncept bez lekara mnogo bolji. Vecina nas je imala vrlo losa iskustva sa njima, a i ne vidim sta bi oni korisno mogli da urade u komuni... Sta su korisno uradili zadnjih 30 godina? Nacionalnu strategiju za borbu protiv narkomanije su jedva napravili, ali dalje od toga nisu otisli...
4. Postoje komune, u kojima je uslov da bi nekog primili, da se prvo odradi detoksikacija. Ali vecina komuna prima ljude, u kojem god stanju da se nalaze, vecini je tesko da se ocisti na ulici, mnogi nemaju mogucnost da dobiju pomoc u drzavnim bolnicama, a i uvek postoji varijanta da se predomisle i da skapiraju kako im komuna i ne treba, najveci problem su prebrodili. Dakle, nije slucajno sto najveci broj komuna prima i ljude u krizi. Naravno, ne bi bilo uopste lose da svi koji zele u komunu, dobiju mogucnost da se ociste pre ulaska. Price tipa-dobro je da ima krizu, da bi se secao kako su teske, pa da vise ne pozeli da se drogira, su teska glupost.... svi mi znamo kakve su krize, i nikog to nije nateralo da prestane sa drogiranjem.
Inace, narkoman je pre ulaska u komunu imao puno puta priliku da se suoci sa kriziranjem, tako da to nije nesto sto je jako dramaticno. I jos nesto, krize u komuni traju krace, i lakse se prolaze.
Sto se tice metadona, mislim da danas ni jedna ozbiljna komuna ne prima tek tako, ljude koji su na njemu, da udju na lecenje. U Retu se striktno trazi da se covek spusti. Ogoman je rizik da se tek tako odradjuje skidanje na suvo.
5. IZUZETNO STRUCNE RADNIKE, u ogromnoj vecini slucajeva, bole uvo za celu ovu pricu, osim ako ne vide svoj interes. A interesi su ogromni ;) Zvanicna medicina je umorna od lecenja narkomanije, zato sto nema rezultate, i trenutno im se mnogo vise svidja da sve narkoman prebacuju na supstituciju. Nema cimanja, nema price neke, sve je prosto. Tako da ne verujem da ce neko mnogo da se potrese zbog ovoga...
A Voya se naravno bori za svoj interes, i ja ga potpuno razumem. I potpuno se slazem da mnogo toga treba da se menja kada je supstitucija u pitanju. Po meni je najveci problem, sto niko ne radi sa tim ljudima. Dodju po terapiju i kraj. Imaju kao neki razgovor sa psihologom, jedanput u ne znam koliko, prica se svede na-kako se osecas, je l te pokriva doza, da li imas zelju da se drogiras...i kraj.
Gospodjo majkaNS, vama i vasem sinu zelim puno srece u borbi sa njegovom bolescu. Ali milim da na ovom forumu trebate puno vise da se usresredite na ucenje, o kakvoj bolesti se radi...bez ljutnje, srdacan pozdrav...
SAMO CEO ŽIVOT...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: POZIVAM VAS NA ORGANIZACIJU

Post by Voyager »

@sasa-ex

Zena iz Novog Sada je izuzetno dobro upucena u to kakva je to bolest, zapravo, daleko bolje upucena od tebe, jer joj je rodjeni sin oboleo od narkomanije - nakon nase korespodencije tokom ovih zadnjih dana, ja se nikada ne bih usudio da jednoj majci kao sto je ona, koja se toliko puno angazovala u celoj toj prici, kazem da treba da na ovom forumu uci o narkomaniji.

To nije pristojno Sasha.

Poteskoce u radu nasi strucnjaci imaju ne zbog mane s' njihove strane, no zbog izuzetno losih uslova i uticaja Ruske skole u ovoj drzavi - metode koje po statistikama u modernom svetu imaju svega 5% uspesnosti zilecenja.

Ja se ne borim za svoje interese, niti za konkretno supstituciju.
Pokusavam da otpocnem borbu za prava zavisnika i njihovih porodica, za pruzanje kvalitetnih informacija o svim modrnim i uspesnim metodama lecenja i pruzanju podrske takvim porodicama i saamim zavisnicima.

Naravno, takodje i za kvalitetnu farmakoterapiju, pa i za kvalitetnu supstituciju, evo kada si vec pomenuo, zasto da ne ?
Zasto samo tezak i staromodni opioid Metadon, prepun nezeljenih efekata kod mnogih pacijenata ?
Zasto ne sporootpustajuci Morfin koji se u zemljama EU pokazao kao superiorniji od Metadona i koji se trenutno uvodi i u USA pod nazivom New Medication® (sa opet dodatkom Naloksona, to je americki fazon, sprecavanje zloupotrebe supstituta im je opsesija) ?
Zasto ne Dihidrokodein koji se sve sire i sire upotrebljava u odredjenim evropskim drzavama i koji je pokazao iste rezultate kao i Morfin, s' tim sto je takodje demonstrirao izuzetno dobar antidepresivni ucinak ?
Zasto ne lek-supstitut kao sto je Buprenorfin, koji je trenutno najnaprednija tableta za istinsko lecenje narkomanije ?

Moderna medicina nikako nije umorna od lecenja narkomanije, pogotovo ne nakon pojave Buprenorfina koji je ostvario izuzetno veliki skok na sledeci nivo kada je u pitanju farmakoloski pristup lecenja ovog poremecaja.

Po prvi put, postoji tableta koja zaista nesto menja i leci u celom tom neuroloskom sistemu, a vec je dovoljno vremena od njenog plasiranja proslo da postoji jako veliki broj naucnih studija koji detaljnije opisuju promene koje Buoprenorfin izaziva u mozgu i telu zavisnika o opioidima.

To je veoma ohrabrujuce i moderna medicina se sada jako usresredila na izradu jos sofisticiranijih lekova iz otrova odredjenih vrsti zmija ciji se potencijal u lecenju sirokog spektra teskih obolenja tek sada otkljucava, iz Ibogaina i raznih drugih izvora.

Moderna medicina uopste nije umorna od lecenja narkomanije - moderna medicina je ushicena jer tek sada pocinje da shvata koliko zapravo nije upoznata sa tim poremecajem - sto je dobro, jer postaje upoznata.

-----------------------------------------------------------------------------------

@majka NS

Hvala majka NS.

Inace, smatram da je ovo jako bitno da ti kazem posto sam primetio da imas odlican odnos sa Aleksandrom - ja nisam u dobrim pacijent/doktor odnosima sa njom...zapravo, odnos profesorke Dickov i mene je katastrofa i ja ne zelim da ta zena ikada ima bilo sta sa mojim lecenjem, niti da na bilo koji nacin utice na moje lecenje.

Zato cu od sada od kako sam se vratio odande kod profesora odlaziti ISKLJUCIVO privatno, kao i u nekoliko navrata pre nekoliko godina dok sam ziveo i radio u Beogradu.

Pokusala je da me vodi umesto Vuckovica sada Oktobra dok je profesor bio u Holandiji na 7 dana i sve se zavrsilo katastrofom.

Njena glavna greska je sto me jedva zna, da li imamo ukupno 10 minuta razgovora za svih ovih 6 godina, a jako malo zna o meni - pored svega toga, ona je zacrtala da sam ja psihoticni sizofrenicar...ne znam zasto, ali ona ima sliku o meni da ja po ceo dan tako sedim kao ludak za kompom i samo citam tako o lekovima i drogama i nista drugo ne radim...jer izgleda da nema neko drugo racionalno objasnjenje od kud meni toliko ogromno znanje o farmakologiji, medicini i organskoj hemiji.

Ona me zapravo konta kao nekog sjebanog lika koji nije samostalan, koji nije sposoban da funkcionise u drustvu, koji ne moze da radi, nemam pojma, sve neke gadosti o meni...ona me uopste ne poznaje, ne zna da imam karijeru, ne zna kako mi dan izgleda, ne zna nista o mojim navikama, vrlinama, svakodnevici, nista od toga.

Stalno kada odem na KC, ona na TIM-u pritiska profesora Vuckovica da mi se u terapiju ukljuce psihijatrijski lekovi tipa Eftil, Leponex, Zalasta, Bensedini u ogromnim dozama i tako to...mislim, ja sam taj njen koktel Eftila, Bensdina i Zalaste samo jednom popio sad Oktobra na KC-u i bio sam drogiran i nesposoban da funkcionisem ceo dan i ziroskop u glavi mi se poremetio, znaci to je bilo strasno...ja na toj njenoj terapiji ne bih mogao da podignem slusalicu u kancelariji, a kamoli da vodim neki normalan zivot, porodicu koju upravo planiram, karijeru koju restartujem upravo, itd.

Potpuno bezveze...

Postoji neki jako gadan tension u nasem odnosu oduvek zbog takvog njenog stava koji ne znam kako je i zbog cega je zauzela prema meni.

Na kraju krajeva, ja nikada u zivotu takve strasne psihijatrijske dijagnoze nisam imao.
Imao sam hiperaktivni impulsivni borderline, dobijao sam Concertu 4 godine, ali to je zaleceno i ne pijem vise taj amfetaminski stimulans - na zadnjem izuzetno detaljnom psiho-testu sada Oktobra, kod mene nema tragova bilo kakvih komorbiditeta, sto me je odusevilo - odusevilo i mene i psihologinice koje me jako dobro znaju i koje me testiraju jos od 2006. i koje potpuno poznaju moja interesovanja, moje aktivnosti - daleko su bolje upucene u detalje moga zivota nego sto je Aleksandra ikada bila i sto ce biti.

NIjedan psiholog/psihologinica tamo nikada o meni nije imao/la takvo misljenje.

Uprkos svim tim stvarima, nazalost, ona je veoma drska prema meni i sve je puklo kada me je za vreme vizite nazvala psihoticnim sizofrenicarom - ja sam u tom trenutku zatim verbalno, ali bez ikakvog dranja i tenzije i ne bezobrazno odreagovao na sebi svojstven nacin i morala je momentalno da prekine vizitu i da izadje iz moje sobe - tu sam zavrsio sa njome, a nakon 2 dana profesor se vratio iz Holandije, ispricao sam mu sve sto se izdogadjalo izmedju Aleksandre i mene, koliko je bila gruba i drska prema meni od pocetka, itd. i sve je sredjeno.

Ja cenim njeno znanje i diplomu profesora medicinskih nauka, no sto se rada sa zavisnicima (neka eto bude samnom konkretno) i farmakologije tice, jako je ruzno da neko kao ona od mene prvi put u zivotu 2008. godine saznaje farmakologiju Tramadola...koji u praksi primenjuje u visokim dozama svakodnevno...jako je ruzno da maltene svakog novog pacijenta koji dodje, olepi teskim psihijatrijskim dijagnozama.

To joj je izgleda neki fetish, jako joj prija to...ne znam...nije mi jasno uopste...

Eto toliko o tome, cisto da znas majka NS.

Naravno, to nikakve veze nema sa ovime sto pokusavam da uradim, na profesionalnom nivou ja nemam nikakvih problema, a Aleksandra ce u jednom trenutku videti kakav sam i sta sam i shvatice da nisam tezak psihijatrijski pacijent koji nije sposoban da funkcionise...to je normalni tok...nije ona zla zena, samo me ne poznaje.

Moguce da imamo neki gadan kvadrat u kombinovanom, mozda Sunce kvadrat Sunce, sukob ega, ne znam, tipa, jednostavno cim me vidi kao pojavu, dobija ospice, hehe.

Ta-da...

V
Last edited by Voyager on Thu Jan 19, 2012 7:12 pm, edited 5 times in total.
Locked