21.12.2012 kraj ili pocetak

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

21.12.2012 kraj ili pocetak

Post by demijan »

Proročanstvo o 21. decembru

Svakih 26,000 godina naš Solarni sistem prolazi kroz 12 zodijačkih znakova. Drevne civilizacije kao što su Hopi Indijanci, Egipćani, Čiroki, Apači i civilizacija Maja su bili svesni ovog velikog ciklusa i na osnovu njega izrađivali svoje kalendare. Ovaj ciklus izveden je iz mnogih prirodnih dešavanja kao što je, na primer, rotacija Sunca a time i čitavog Sunčevog sistema oko Alsiona, primarne zvezde u sazvežđu Plejada, ili, 260-todnevni razvoj ljudskog bića.


Ovaj ciklus je podeljen u 5 podciklusa, gde svaki traje po tačno 5125 godina, za koje se smatra da predstavljaju po jedno doba razvitka sveta. Actečki kalendar ili Mezoamerički Kamen Sunca određuje da je svako razdoblje sveta uništeno od strane jednog elementa: vatre, vode, vetra i zemlje. Ciklus u kome se mi trenutno nalazimo je razdoblje Petog Sunca ili tačnije 3113 p.n.e do 2012. godine. Tačnije, ovaj ciklus se završava 21. decembra 2012. Maje su bile svesne ovih događanja, čak je i Nostradamus bazirao neka svoja proročanstva na tačno ovaj datum.

Četvrta Zemlja, u kojoj se trenutno nalazimo, popularno je nazvana "pomeranje, evolucija i svest". Hopi Indijanci veruju da cetvrti svet ratvoanja i peti svet, "svet mira", počinje tačno 21.decembra 2012. godine. Nakon, vatre, vode, zemlje i vatre, Zemlja bi, po proročanstvu Maja, trebalo da krene u svoj naredni svet, nazvan "eter". Proročanstvo Maja se uzima kao jedno od najpribližnijih proročansatva vezanih za 2012.

Kalendar Maja je zasnovan na ciklusu od 260 dana, povezanih sa razvojem ljudskog bića. Ovaj kalendar je poznatiji kao Tzolk'in. Za duže računanje vremena Maje su koristile takozvani "Long Count". Istraživanje je pokazalo da se za početak ovog računanja vremena uzima datum 11. avgust 3113. godine p.n.e. Jedan dan u kalendaru Maja se naziva k'in, dvadeset dana je činilo jedan winal ili unial, osamnaest winal-a jedan tun, dvadeset tun-a jedan k'atun, dok su dvadeset k'atuna činili jedan b'ak'tun.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: 21.12.2012 kraj ili pocetak

Post by demijan »

Na konferenciji za medije koja je održana danas u CERN-u u blizini Ženeve, potvrđeno je da je otkriveno postojanje potpuno nove čestice koja bi mogla da bude Higsov bozon, čestica koja je ključ za razumevanje mase, često nazivana i "Božija čestica“.
Covece,stalno na tv-u gledam o nekim asteroidima koji nas zamalo promase a sada jos otkrili Boziju cesticu...
I to bas one godine kada prestaje kalendar starih naroda...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: 21.12.2012 kraj ili pocetak

Post by demijan »

cvrc milojko nista od propasti sveta...ajde jovo nanovo jos 2000 hiljade godina do nove propasti,uzivajte :-D
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: 21.12.2012 kraj ili pocetak

Post by ziki »

Mislim da ce se sa 31.decembrom definitivno zavrsiti 2012.godina i poceti 2013.godina. Ja bih voleo da se vratim negde u 1984.godinu i zauvek ostanem tamo. Bio sam mali, imao sam mamu i tatu I nisam brinuo o nicemu. Po ceo dan sam se igrao po napolju mama je hranila , kupala i oblacila tata mi je stalno donosio igracke i sve sto sam trazio dobio sam. leti sam se kupao na moru, zimi sankao na brdascetu. A sad pijem lekove i bivsi sam narkoman. Uzgred, izgubio sam i kosu takoreci sam celav...
...
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: 21.12.2012 kraj ili pocetak

Post by Param-parcad »

ziki wrote:. Uzgred, izgubio sam i kosu takoreci sam celav...
i sta znaci ladno si bilijarska kugla?izgleda da sam polako ali sigurno i ja krenuo tim putem.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: 21.12.2012 kraj ili pocetak

Post by ziki »

Nisam bas bilijarska kugla, imam malo kosu ali i to polako nestaje...Celavim po sredini sa strane cu verovatno imati kosu uvek, taj fazon. Cekan da krene leto pa da se osisam na nulu da mi cela dobije ravnomerno boju sa fejsom. Osetim kad mi muva sleti na glavu...
...
Post Reply