Ljubav za dva metra konopa

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

Nije mi zgodno vrijeme za pisanje, a i da je neznam stvarno odakle bi počeo. A bi to bi pisao mada ne vjerujem da bi bilo ikakve koristi od toga . Vrijeme i ljudi su uvijek isti i to se ja osjećam tako nemo0ćno da bi mogao bilo šta mapravit ako bi htio da drugim ljudima u mojoj okolini bude ajmo reć bolje, zapravo da ljude nađem na istoj frekvenciji u kojoj sam i sam . nije bitno da li je to gore ili dole, da li sam ja na višoj,nižoj, toga nema bitno da je ista. E pa sad. Ljude nemoš tek tako mijenjat prije svega svatko mijenja sebe, ukoliko je potrebno više puta, kakav Dr. Jekyll & Mr. Hyde. Jebatga samo sam svjedok vremena u kojem ljudi sve više i više teže ka ludilo masovnih razmjera i koliko sam informiran sve se ponavlja bilo da je nužno ili nametnuto tako je.
Jedan je momak mojih godina, prije nekih 15 tak godina započeo svoju narkomansku karijeru, u svom pohodu prema nepoznatom nije vidio niti imao barijeru (opa rima!) niti ju je trebao imati. Slobodnjak otvorenog duha i uma, dakle čovijek koji je imao sve predispozicije da napravi, osnuje život u bilo kakvoj društvenoj zajednici kakvu čini današnje društvo, kakvo takvo, pravila su da se poštuju, no on je izabrao heroin. Mislio je da je išao pravo, a općepoznato je da je bio na stepenicama prema dole od kojih su se neprestano ponavljale iste, heroin, heptanon,komuna-pa opet heroin, heptanon,komuna .. uz bitnu napomenu da je stepenice preskakao , dakle po dvije, svajka prva je bila ili heroin,heptanon,komuna a svaka druga žena, dijeta,sreća. Dakle strmoglavo i opako , znao je past, znao se dići. Zadnjih mjeseci o njemu su govorili krugovi njegovih poznanika da je uglavnom seronja, jer šta može drugo bit nego seronja onaj koji se navuće skine navuče skine ... uz svoju ovisnost o državnoj legalnoj drogi dakle heptanonu on je morao raditi po cijeli dan nebi li brinuo o svoj oj ženi i tri sina! (ili kćeri,nebitno). Svi su ga osuđivali i tovarili mu na leđa sav teret bio da je svjestan da ga ima ili ne. Osuda do boli. Vukao je dugove, prehranjivao ženu i djecu, bio im je sve. na ovom svijetu.
Nije stvar u tome što je njegovim jučerašnjim samoubojstvom, jedna mala obitelj ostala zakinuta za ljubav koju je on objeručke davao. Ljubav i djeca, ja znam kakva je to ljubav koju su djeca upijala i na kojoj su rasla. Ljubav i žena , iskompleksirana ja znam kakva je to ljubav otišla zauvijek kada više nema onog koji kupuje kolače i kozmopolitan... Pa dobro kakva je to ljubav kada se priča da mu osim toga ništa drugo nije ostalo, osim dva metra konopa...
ignorance is bliss!
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by preispitivac »

Nije se taj roknuo sto je bio dobar covek, vec sto nije mogao da se podnese vise. Sam sebe
Jurim rep
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

Šta to znači ?
ignorance is bliss!
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by teodora4 »

valjda znaci to sto pise! niko se ne ubija iz drugih razloga!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

teodora4 wrote:valjda znaci to sto pise! niko se ne ubija iz drugih razloga!
Pa nebi se složio baš. Ljudi se znaju ubijat zato što ih ništa više ne ispunjava na ovom svijetu, ne mogu ništa više doživjet kao novo, sve postaje prozirno i već stotinu puta viđeno, scenarij koji se ponavlja iz dana u dan. Čovjek koji sebe dobro podnosi ajmo reć tako , u jednom takvom vrtlogu ima sve predispozicije za suicid. dakle zasićenje od svih stvari, svih osjetila,čula, iz ovog materijalnog svijeta. Nije crnjak, nije patetika, ali to da se netko ubije zato što ne podnosi samog sebe nije jedini razlog za. Naposlijetku zar narkomani ne rade upravo to, pogotovo žene ? Nisu li žene ovisnice ogorčene i site svega upravo te osobe koje svaki dan čine emotivni suicid. Šakica tableta i ništa me ne zanima više...kažu neke od njih.
ignorance is bliss!
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by preispitivac »

Je l' moguce da ovde nema bar dvadeset strucnjaka za suicid?!
Jurim rep
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

Nije
ignorance is bliss!
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by teodora4 »

prvo, ne mozes da sablonizujes problem bilo koji tog tipa, da, postoje zajednicki elementi ali molim te....jel ti to ozbiljno pises ili gledas kako ko razmislja??a drugo, jos jedan dokaz OGRANICENOSTI EGOIZMA!!! jel to hoces da kazes da tim ljudima svet nije dovoljan?ubijaju se jer su iznad svega sto postoji pa im nije zadovoljavajuce... nije nego-proizvodi 21.veka!!!prazna soba je prazna samo onome kome je prazna glava. !!!!!! i ja sam donekle odgajena u tom maniru ali mogu ti reci - Izlecivo je!!!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

teodora4 wrote:prvo, ne mozes da sablonizujes problem bilo koji tog tipa, da, postoje zajednicki elementi ali molim te....jel ti to ozbiljno pises ili gledas kako ko razmislja??a drugo, jos jedan dokaz OGRANICENOSTI EGOIZMA!!! jel to hoces da kazes da tim ljudima svet nije dovoljan?ubijaju se jer su iznad svega sto postoji pa im nije zadovoljavajuce... nije nego-proizvodi 21.veka!!!prazna soba je prazna samo onome kome je prazna glava. !!!!!! i ja sam donekle odgajena u tom maniru ali mogu ti reci - Izlecivo je!!!
Ja ne šablonizujem, to rade drugi ljudi. Trpaju narkomane u isti koš. Tip se nije ubio zbog tog ograničenosti egoizma , zapravo ne nužim baš šta si tila reć a ali znam da za suicid danas ne treba jak razlog. A more bit i zbog to egoizma čovijek se zbog drugih ubio jebiga. ne radi sebe da je egoista nebi digao ruku na sebe to sam siguran.
ignorance is bliss!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by cokapeace »

Tuzna tema...imalo to veze sa 'narkomanijom' ili ne,ali i sama znam za par slicnih slucajeva,meni bliskih..dragih ljudi.....Sta ljude tera na suicid?....Pitanje -vodi raspravi,koja,u sustini-ne vodi nicemu,jer tu 'tajnu'odnesu sa sobom oni koji se odluce na tako nesto...... Oboje ste u sustini u pravu..tako da cu da promislim malo pre nego sto i ja dam komentar.
Sta je tebe Ivice nagnalo da pises bas o tome,jer je ovo momenat kada se tako nesto desilo tu oko tebe...da preformulisem pitanje,da ne pomislis da 'trpam nos'- Zasto si ti prijatelju toliko u Bad-u,da osecam i sama teskobu,tugu i bes,jer su i kroz moj zivot huljale, i dalje jurisaju iste i slicne 'Tuzne stvari'..moze se reci-de za vu?!Zasto su tebi druze tako crne misli? :(
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
Post Reply