Ljubav za dva metra konopa

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by demijan »

da mnogo ljudi ima taj okidac u stvari vecina.Potrebno je samo da se ta osoba dotera do granice kada vise ne moze da izdrzi pritisak ili stres kako kazes...Ipak tu je i nagon sa samoodrzanjem koji je jaci od toga i uglavnom prevagne osim u ekstremnim situacijama...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

demijan wrote:da mnogo ljudi ima taj okidac u stvari vecina.Potrebno je samo da se ta osoba dotera do granice kada vise ne moze da izdrzi pritisak ili stres kako kazes...Ipak tu je i nagon sa samoodrzanjem koji je jaci od toga i uglavnom prevagne osim u ekstremnim situacijama...
Po meni ,nagon za samoodržanjem je naslijedna,urođena potreba za otkrivanjem ovog svijeta kao nepoznanice što on na kraju i jest. Dakle potreba za znanjem, slijedeći intuiciju.Treba proći granice tamo negdje iza straha. A stres se nalazi prije te granice gdje nastaje uvjerenje da je čovjek nemoćan da utječe i promjeni stvari oko sebe. Nemože se opredijelit. Dvojbe i dvojbe i suicid.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by demijan »

Nagon za samoodrzanjem je upravo to.Nagon za prezivljavanje.Zelja za znanjem je nesto drugo.Stres je posledica ekstremnih zivotnih situacija.90% stanovnistva ove planete je pod nekim stresom.Neko to podnosi bolje neko ne.Mozda gresim ali mislim da je najbolja terapija za stres da se covek razbesni,naljuti.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by demijan »

nego moram da dodam da je po mom nekom misljenju ovo sustina zavisnosti.Stres,nerazumevanje okoline,trenutak koji je dovoljan da upadnes u kandje opijata,alkohola i svega...Momenat,treptaj oka,jedna jedina pogresna procena koja se posle toga tesko ili nikako ispravlja.
Koliko sam procitao u tudjim ispovestima vecina je imala neki taj momenat,raskrsce koje ih je odvelo na neki drugi put.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

pa da. Mada nije ni suicid za odmet i to je jedan od puteva. Ko je ono napisao da smrt nije lijek za neznanje.. ko je dobro je . mene to između ostalog drži...
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by demijan »

ivica wrote:pa da. Mada nije ni suicid za odmet i to je jedan od puteva. Ko je ono napisao da smrt nije lijek za neznanje.. ko je dobro je . mene to između ostalog drži...
Jeste suicid nije na odmet kada dolaze da te rasrgnu na komade i kada nemas izlaz.Onda ispalis sebi metak u glavu i umres kao covek...Samo uvek se nekako nadje izlaz barem u civilstvu...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

demijan wrote:Neko to podnosi bolje neko ne.Mozda gresim ali mislim da je najbolja terapija za stres da se covek razbesni,naljuti.
Toga je mene strah. Strah šta bih učinio jer učinio bi sebi a nebi baš jer jebiga nisam još spreman.
A je to ti pričaš o adrenalinu ,i sve se emocije poravnaju.
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

Svatko ima nešto što mu može odvuć pažnju prema pozitivnoj stvari.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by demijan »

Kamarad...
Ne bih da ispadne da pametujem,jedino sto mogu reci je neko moje licno iskustvo.
Imao sam par momenata kada sam bio maltene presao ivicu.Prvi put sam stavio tetejac u usta sa metkom u cevi tamo 90 tih.Posmatrao sam jutro koje se radja na nekim cukama.Sekunde su mnogo duge u tim momentima.Jedan od razloga sto sam jos tu gde jesam je i to sto mi je ne znam ni sam odakle palo na pamet to da cu da umrem a nisam ostavio nikog da me se seti iza sebe...Mislim na porodicu...
To mi je dalo neki podstrek i snagu i bes i jos sam ziv...
Posle toga sam upao u situaciju gde je bolje bilo da me nema nego da neko drugi pati sa mnom.Isto sam bio na ivici ali mi je palo na pamet i to da bih ispao kukavica da sam samo tako pobegao...
Adrenalin kada mi proradi imam samo nagon za samoodrzanjem.I bes isto on me tera na inat neki.Licno mislim da mi je bolje da sam pod adrenalinom nego depresivan.
I ja isto imam da kazem taj problem da sam u nastupu besa i potistenosti u stanju sam sebi ili nekom meni dragom mozda da naudim.Kada me je supruga ostavila hteo sam da je udarim ali sam je toliko voleo da nisam mogao ni da vicem na nju.Hteo sam da ubijem osobu koju sam smatrao odgovornom pa kada ni to nisam udarao sam pesnicama i glavom u zid...Vise sam tada sam sebe izmlatio nego da su me tukla 5 narkomana...
Kasnije kada sam dosao sebi shvatio sam koliku bih gresku napravio da sam postupio po trenutnim emocijama.Ili bih sam sebe zatvorio za ceo zivot ili bi me jeli crvi...

Deluje budalasto,izvikano i decje ali zaista kada prodje vreme i nadjes drugu preokupaciju to je nesto cega se setis i sam sebi kazem kako sam bio glup...
Sto kazes uvek moze da se nadje nesto pozitivno...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply