Ljubav za dva metra konopa

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by vudd »

Naravno da jesmo... :-D[/quote]
šta ti znači ovo cerenje?[/quote]

To je da naglasim zaključak...[/quote]

taj zaključak je bilo pitanje.tvoje naglasavanje zakljucka je podjebavanje.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Nacionale
Posts: 26
Joined: Sat Oct 22, 2011 11:37 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by Nacionale »

Ooo Sanela zachatava temu:)
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by cokapeace »

Veselo ovde vidim :D :D
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

Kako neće bit veselo kad je tema suicid. Tip koji ga je napravio je ovisnik koji je bio na mukama ništa večim nego svi mi samo je njegova bila gorka. E ali viš znao sam jednog momka koji je bio sve osim egoista, miran, tih povučen i ubio se. A nije egoista bio. Odvezao se sa autom na kraj grada izišao i malo pucao po šumi ,sjeo i ispalio sebi metak.. a niko nikad nebi to predvidio. Dakle egoisti ne dižu ruku na sebe. Nebi sad duljio.

p.s.: ian curtis je bio egoista, uf ali taj njegov suicid je uokvirio njegova sva umjetnička djela tj pjesme.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by demijan »

Znao sam par osoba koje su se ubile.Uvek je neki problem bio u pitanju koji drugima mozda deluje smesno ali njima je to u tom trnutku bilo nesto sto je pokrenulo okidac.Recimo covek koji je bio samnom na robiji se ubio kada je saznao da ga je zena prevarila i ostavila.ladno je celo vece pisao nesto u hodniku,neke njegove razloge,kao kriva mu uprava,taj i taj nadzornik ga maltretira i takve stvari,uvece posle gasenja svetla otisao u WC sa carsavom i tako...ja sam recimo isekao sebi vene da bih se spasao.Ima i toga recimo.probas da se ubijes da bi sacuvao zivot.kakav paradoks...
Neki ljudi koje sam poznavao a ubili su se tek posle sam saznao da su prsli od dopa...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by Sagy »

Moje mišljenje je da se tu radi o krajnjem egoizmu.
U suštini,ipak se suicid svodi na ovo,IMHO.Najčešće je to ipak najlakši put,koliko god strašan izgledao,ali mislim da smo se svi pokoji put našli blizu tog čina.
A i narkomanija je jedan od vrhunaca egoizma(ipak je svima nama,uvijek bilo najvažnije,da samo nama bude dobro),iako u ovom današnjem s*ebanom svijetu,postoji,i puno gorih primjera egoizma,čak i općeprihvaćenog.

Eto,neki kažu,da se i Dino Dvornik ubio,da poboljša prodaju zadnjeg albuma,što meni baš i ne sjeda,nisam ga nikad,kroz njegove pjesme,doživljavao kao npr. Ian Curtis-a ili Curt Cobain-a.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by zeleni »

Sagy wrote: Eto,neki kažu,da se i Dino Dvornik ubio,da poboljša prodaju zadnjeg albuma,što meni baš i ne sjeda,nisam ga nikad,kroz njegove pjesme,doživljavao kao npr. Ian Curtis-a ili Curt Cobain-a.
iz ovog bi sledilo da su se ova druga dvojica zveknula da bi poboljšali prodaju albuma :shock:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

Curtis je zbog ljubavi. Nije znao di bi sa sobom.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by demijan »

Ne znam da li je to laksi put u svakom slucaju sam protiv toga.Uvek se nadje neki izlaz.Prespavas i ujutro imas neku drugu mogucnost a ako se ubijes to je to,kraj.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Ljubav za dva metra konopa

Post by ivica »

Rekli bi linija manjeg otpora, kukavičluk , ali to bi rekli oni kojima sve vode teku na njihov mlin. Na ovaj ili onaj način.
Ja ti kažem to je jedno hipnotičko stanje u većini slučajeva uzrokovano dubokim unutrašnjim stresom, potiskivanjem patnje uzrokovane najčešće nekim gubitkom bilo osobe ili ideala (druge osobe kao ideala :wink: ) kao unutarnje vatre koja je sve tiša i tiša u prvom planu u svijetu koji postaje iluzija i koja kada se ugasi - ugasi se i sve ostalo i svijet postane jednostavan i nepotreban i "drven" i jednoličan i tada mehanički osoba diže ruku na sebe uz mješavinu osjećaja straha i slobode. Masu ljudi ima taj okidač u sebi.
uf uf polako ivica...
ignorance is bliss!
Post Reply