Strah... Opravdan ili preterivanje?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Strah... Opravdan ili preterivanje?

Post by zeleni »

saša-ex wrote:Ah, mi narkomani, nosimo svu bol svijeta, na nasim nejakim plecima...
Nitko nas ne razume, nitko ne shvaca... posebni, drugaciji, pametniji, tako kul...da mi nesto napisemo, to je da tri puta procitas, pa da nadjes dublju smisao...
I zoru tu balkansku za kakvo dobro, zaključanu u kuferu, nosim čovečanstvu?
Kad bi se bar jela moja poezija bio bih najslavniji kuvar ovoga sveta!
Ovako... zavijen u komad platna, nosim od stanice do stanice
Neisplakan bol večitog deteta.
Pa slab sam kad padaju kiše;
Samoubilački se plašim samoće i sebe; -
Ima u meni dve dve morbidne duge pruge najočajnije tuge!


pih ti narkomani... :lol:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Strah... Opravdan ili preterivanje?

Post by nanii »

Ma zakuhalo se burazzzzzzzzzzzz...............pa da i ja koji začin ubacim,
Što sam duže čista sve više uviđam koliko smo mi narkomani razmaženi, evo ja prva, pokupila sam svojevremeno mami i tati svo zlato iz kuće, javljala im se svako malo iz policijske stanice ili zatvora, izlazila po crnim hronikama............a oni radili na ¨fensi¨mjestu, i onda im zamjeram kad mi spuste slušalicu nakon ko zna kojeg hapšenja. E sad ja mislim da je dijete, dijete i bez obzira na sve, treba mu pomoći, ali i oni su samo ljudi, i oni se iscrpe i polude, i njima se to zamjera, a nama se pak mora oprostiti, jer mi smo bolesni, droga je to, mora se................
A opet, kako im se mora pomoći, pa kako, svi bi mi bili najsretniji da nas sam puste da se drogiramo, jer to je bolest, a kad upadnemo u nevolje da nas čupaju i trpe naša raspoloženja, a kad nam zafali love za šut, mogli bi uletit jer je potrebnije nama da se spucamo, da nismo u krizi nego njima za jaknu ili sat ili šta znam ja. Ja sam fakat tako razmišljala dok sam se gudrirala :aj oni će bez zlata preživjet, a ja bez gudre neću.............mislim neću.

To nije pomoć, jeste ali u suprotnom smjeru, mislim pomoć u propadanju.........
Evo ja sad naprimjer imam dijete i malo je razmazeno jer mu moj tata pušta sve, a pušta mu jer ga voli, u stvari voli da moj sin njega najviše voli. To je sebična ljubav, ljubav koja mom djetetu neće napravit dobro.....
E kad razbije ili baci nešto ili traži bombone po stoti put, ja ga naružim, i on plače, ali tako da mi se srce cijepa.............ali ja duboko u sebi znam da moram, ako neću da se pretvori u sebično, razmaćeno derište.
E pa tako i sa narkomanima, treba im pomoći, ali tako što im treba skakat po glavi, insistirat na liječenju, ne odustajat i NIKAD; ALI BAŠ NIKAD se ne pomiriti s tim da je on ¨jadničak¨bolestan i da mora da se gudrira, jer njegov mozak više ne luči te i te hormone..........
Pa kako se mozak mogao navući i pretati da luči serotonin ili šta već bez vanjskog podražaja i stvori nove receptore, isto tako se može vratit u normalu.
Kao što je to jednom davno jedan Forumski mislilac poznat pod nickom Supersinthetic rekao:

SVAKA NAVIKA IMA SVOJU ODVIKU............
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
molpks
Posts: 34
Joined: Fri Sep 02, 2011 12:28 pm

Re: Strah... Opravdan ili preterivanje?

Post by molpks »

I ja sam pristalica "maltretiranja". Bez pritiska se ne bi nikada odustalo. Da imam sve pare ovog sveta da radim sta hocu, i nemam grize savesti, doveka bi se drogirao.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Strah... Opravdan ili preterivanje?

Post by nanii »

Aaaaaaaaaaaaaaa jeste brziiiiiiii
molpks wrote:I ja sam pristalica "maltretiranja". Bez pritiska se ne bi nikada odustalo. Da imam sve pare ovog sveta da radim sta hocu, i nemam grize savesti, doveka bi se drogirao.
Pogledajte video onog Check-a na youtube-u pa će vam čovjek (mamin i tatin sin) objasniti kako mi jadni narkomani više ne funkcionišemo normalno i sram bilo ove iz vlade što nam ne daju više i jače supstitucije jer to nama treba, mi nismo krivi što smo sad mi tak'i narkomani, navukli se bili, haj' šta'š, dječja posla, hoće sve da proba ova današnja omladina pa mama i tata kad vide da se dijete drogira lijepo vrate sve dugove i uzmu sina, odvedu na metadon................pa dav'diš mali fakultete završijo, eno ga zlatan, samo što eto mora te neke supstitucije i terapije silne uzimat jer zlatu maminom mozak više ne luči serotonine..........
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Strah... Opravdan ili preterivanje?

Post by zeleni »

nanii wrote:
Pogledajte video onog Check-a na youtube-u pa će vam čovjek (mamin i tatin sin) objasniti kako mi jadni narkomani više ne funkcionišemo normalno i sram bilo ove iz vlade što nam ne daju više i jače supstitucije jer to nama treba, mi nismo krivi što smo sad mi tak'i narkomani, navukli se bili, haj' šta'š, dječja posla, hoće sve da proba ova današnja omladina pa mama i tata kad vide da se dijete drogira lijepo vrate sve dugove i uzmu sina, odvedu na metadon................pa dav'diš mali fakultete završijo, eno ga zlatan, samo što eto mora te neke supstitucije i terapije silne uzimat jer zlatu maminom mozak više ne luči serotonine..........

ma koji check... nanii, to i jeste trabl. ne moze tako da se generalizuje. svi narkomani su ovakvi. ne postoji to. meščini. :D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Strah... Opravdan ili preterivanje?

Post by nanii »

zeleni wrote:ma koji check... nanii, to i jeste trabl. ne moze tako da se generalizuje. svi narkomani su ovakvi. ne postoji to. meščini. :D
Ma u pravu si, nemože se generalizovati, ali opet postoji neka crta kod svih nas..........skloni smo sebe pretjerano da opravdavamo, a drugima ne damo ni trun razumijevanja............
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Strah... Opravdan ili preterivanje?

Post by dita »

I meni su Pawa, na prvu pitanja zazvučala malo grubo. Pomislim, jebote dita, mazohistična si glupača koja je strajbala 17 godina u braku s narkomanom, podižući 3 djece… Znam da ima ljudi koji imaju takvo mišljenje. Ali mene inače ne opterećuje što netko drugi misli jer živim svoj život zbog svoje obitelji i sebe, a ne zbog drugih. Pritom nisam pomislila da se radi o nekoj lošoj namjeri s tvoje strane. Imamo različita životna iskustva, ne shvaćamo život na potpuno isti način i to je normalno. Iako je narkomanija jedan opći pojam ima tu dosta finesa. A i nisu svi ovisnici isti, kao što nisu ni svi ljudi isti. Ovisnik mijenja karakter, uslijed bolesti. Još želim reći nešto što je odlično rekao psihijatar Norman Sartorius i već sam to ovdje negdje i napisala: „Svaka osoba je puno više od bolesti od koje boluje. Ona nije postala bolest, niti je bolest postala ta osoba.“
Iako, iskreno priznajem da ne znam kojim tijekom bi išao moj život da sam znala koliko je narkomanija opako i podlo zlo...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Strah... Opravdan ili preterivanje?

Post by zeleni »

dokle bese ono vodi put poplocan dobrim namerama? :D
nego
jasno je da pawa nije htela nista lose, al, ljudi, treba se paziti generalizacija. ne postoje dva ista coveka. "nikad se nista ne ponavlja u istoriji ljudskih bica, sve sto se na prvi pogled cini da je isto jedva da je slicno; svaki je covek zvezda za sebe, sve se dogadja uvek i nikad, sve se ponavlja beskrajno i neponovljivo." dobro, znam, kenjam malo...
tacno je 12.55! dobro jutro, radni narode crne gore :D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Strah... Opravdan ili preterivanje?

Post by Pawa »

Dita uopste ne sumnjam da je zvucalo grubo, ali… Nadam se da mi verujes da stvarno ne znam koje bih druge reci mogla da upotrebim kako bi sve to zvucalo suptilnije, a da pri tom uspem da kazem kakvim bi se razmisljanjima moj mozak bavio. Odatle i pitanje “Strah… Opravdan ili preterivanje?” Ne osudjujem ni zavisnike niti suzavisnike, sta vise… Ne znam koliko sam puta do sada rekla da skidam kapu svakome ko je uspeo da izadje iz narkomanije ili da ostane uz zavisnika do kraja odakle oboje izlaze kao pobednici. Mozda sam sebicna, ali verujem da ja to ne bih mogla. Verujem da bih bila demoralisana i ubijena u pojam vec nakon prvih lazi, nakon prvog recidiva...

Ne tvrdim da niste u pravu sto verujete da ne kapiram sustinu, ali sem tebe, Nani i Smizle, niko se nije potrudio da mi kaze “e nisi u pravu, gresis tu i tu”. Umesto toga usledila su kontra pitanja o stvarima koje ni jednog jedinog trenitka nisam dovela u pitanje, uz maksimalnu dozu ironije i zajedljivih komentara.

Vudd, drago mi je sto verujes da nisam mislila nista lose i ne smeta mi ni to sto verujes da ne kapiram sustinu ali, i pored toga sto kazes da tako mislis, nisi propustio priliku da me pocastis epitetima dobre glumice, licemera i nije ni bitno cime sve jos.

Ne smeta mi i ne znaci mi ako i kada to uradi Zeleni, uzimam nju za primer jer sa devojkom nisam razmenila sve ukupno tri recenice, ali… Ako cemo iskreno, nije bas da me ni malo ne zaboli kada takve stvari cujem od tebe jer si ti zapravo osoba sa kojom sam najvise do sada komunicirala i na forumu i mimo njega i koja je za razliku od svih ostalih imala mnogo vise prostora da me “upozna”. Nisam sigurna da mogu da kazem i da nisam iznenadjena tvojim tako losem misljenjem o meni jer verujem da nisi imao na osnovu cega da ga steknes. I naravno... Ovo je opet samo moje "glasno razmisljanje" na koje, niti trazim, niti ocekujem odgovor.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Strah... Opravdan ili preterivanje?

Post by Zona Sumraka »

Pawa je djevojka biranih rijeci, za razliku od nekih 'vamo sirovina narkomanske orjentacije (necemo ih imenovati, prvo slovo vudd :D )...pozdrav ekipi uzgred ...

Ne znam koji mi kurac bi da iscitam temu od pocetka, al' zaintrigiralo me ovo prepucavanje...nakacili ste se djevojci na vrat, sad ste mi sjebali koncepciju...samo jedno pitanje, ako moze, kratko, posto nisam u toku...

Pawa, koliko mogu da povezem ti nemas bas neke pretjerane veze sa narkomanijom, sem tih nekih indirektih varijanti (prijatelj, ovo ono)...kontam, ajd' mozda te interesuje tematika...onda procitam ove izjave tipa "ja ne znam kako vi to trpite", "ja ne bih mogla", "da fasujem neku bolestinu", "da mi se hromozomi deformisu", fuj, bljak, itd...

I onda se pitam ja, koja je poenta tvojeg figuriranja na forumu?...da izigravas neki usamljeni glas razuma, ili ulijes suovisnicima dovoljno snage da se otrgnu narkomanskom izrabljivanju?...ili mozda da sebi popravis dan, jer jbga nije tesko dobro izgledati u ovakvom okruzenju...

Sta radis ti ovdje majke ti?
Post Reply