Zvanicna dijagnoza i druge price...

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by winston85 »

Kada me posalju na lekarski pregled tamo zdravstveni radnici sami napisu pod "bolovao od" f11. Niko te nista ne pita...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by zeleni »

cekaj, bre, winstone... sad me paranoja spucala. meni samo na dva mesta pise f.11. jedno je u drajz, a drugo u domu zdravlja u kartonu. ali, kad vadis lekarski ti nemas veze sa domom zdravlja, mozes da ides na bilo koje mesto koje ima medicinu rada. ili se to promenilo?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by sanela »

zeleni wrote:cekaj, bre, winstone... sad me paranoja spucala. meni samo na dva mesta pise f.11. jedno je u drajz, a drugo u domu zdravlja u kartonu. ali, kad vadis lekarski ti nemas veze sa domom zdravlja, mozes da ides na bilo koje mesto koje ima medicinu rada. ili se to promenilo?
Tako je i kod nas. Možeš ljekarski da vadiš u bilo kojem domu zdravlja.
Anabela11
Posts: 115
Joined: Tue Sep 14, 2010 9:02 pm

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by Anabela11 »

zavisi od vrste radnog mesta.ako trazis posao kao konobar ili prodavac u butiku niko nece da ti trazi neke ozbiljne potvrde.ali ako trazis posao u nekoj finansijskoj instituciji ili ambasadi,onda ce da traze razne potvrde i da vrse razne provere
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by teodora4 »

ovo je tacno sto pise nirvana!!! a za medicinu rada, ima par zavoda za medicinu rada odes tamo, prilicno rutinski pregledi, pitaju jel imas nekih problema smetnji i sl ako kazes ne-to je to.ali recimo moj muz je rekao tamo da je bivsi narkoman, na pregledu za vozacki, nisu trazili papir na kome to pise vec su mu samo dali na godinu dana pregled, i to je sve.sto se njih tice mozes kako hoces da prodjes.ali ozbiljnija radna mesta imaju vrlo detaljne kontrole sta god ti da das od papira ili kazes.....
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by sanela »

Kod nas ti svugdje traze samo potvrdu o nekaznjavanju i to je to. Ne znam koje bi ti jos potvrde trazili koje bi bile "ugrozavajuce". Mozete li biti precizniji, koji su to dodatni papiri?
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by winston85 »

Kada sam trebao da pocnem da radim na brodu, isao sam prvo na vma, zbog veze koju sam iskopao. Pa bi oni slali to sve u Zagreb u neku agenciju preko koje bih isao da radim. Ne znam kako, ali taj burazer mi je javio da ne moze zbog moje sifre...Slicno sam prosao i u vojsci...I u jos jednom "hotelcicu" u NS...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by saša-ex »

Promenio sam dosta poslova, vadio razne papire, niko mi nikada nije pravio problem sa sifrom, koju imam...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by nepopravljiv »

zavisi sve winstone od kompanije koja te ukrcava na brod ja imam iza sebe 3 broda prvi kao engin kadet i dva kao 3 oficir makine.na hanzu shiping dok sam plovio nista od tih sifri mi nije pravilo problem jos i hepatitis c imam ljekarsko izvadim u dom zdravlja platim ga 50eura rutinska svar.ali recimo split menadjmen i mediteran ti sve detaljno provjeravaju radis ljekarsko kod njih ja nisam mogo preko spit menadjmenta jer kad su mi uradili ljekarsko vidjeli su da imam hepatitis c i sifru i rekli mi cao decko.ili recimo kad sam radio kao sikjuriti isto stvar provjerili su i vidjeli da imam sifru i nista od posla.sve zavisi to od poisla neko provjerava neko ne.ovdje u mojem mjestu malo je i sve se zna tako da mi je tesko nac posao,dok recimo u rusiju nije problem radio sam u firmu koja prodaje helihoptere nista me nisu provjeravali samo diplomu i radno iskustvo klasicno ljekarsko.tako da sve zavisi dje radis sto radis i kod koga nedje mozes proc a negdje ne mozes.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Zvanicna dijagnoza i druge price...

Post by sunrise »

EDY

Mislim da znam o kome decku pricas,on je moj frend i dosta smo se zabavljali dok je bio tu.

Pazi,ako napravis nesrecu pa si bio na necemu onda je gubis...to je svuda tako.

Ja sad zelim svoju hrv.dozvolu prevesti na njemacki i traze da imas stalno mjesto boravka tu i zdravstveni da si ok. Onda sam ja pitala dok.da li moram reci na sam na terapiji i ona kaze,kao ja ti ovo ne bi smejla reci ali ti mu reci da ne uzimas nikakva ilegalstva sredstva...Znaci,ne bi mi inace dali pa moras smuljati.Ali mi je isto tako rekla da se onda moram paziti jer ako bude pizdarija ocekuje me problem.
Znaci i kad ides polagati trebas tako odg. Mada ima krdo doktora koji sve znaju i opet ti daju poz.odg.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply