Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

denism
Posts: 9
Joined: Thu Mar 24, 2011 8:53 am

Re: Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Post by denism »

Agresivan nisam, ali nerovozan jesam..Kakve dokaze?
Ja sam samo čovjek koji želi posložiti, procjeniti neke stvari u glavi uz Vašu pomoć, i to je to.
Nisam u tim vodama, niti sam bio, ali u kući imam nešto neviđeno pa želim znati kako stoje stvari
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Post by winston85 »

sad ja ispadam glupak sto se nastavljam... ali ajde neka bude tako.
Kad vec to gledas, onda lepo sedni sa sestrom ili tim zavisnikom i razgovaraj sa njim. Nemoj ovde da se prepucavas sa ljudima...
Tuzno je to...
Lepo ti momce lupi sakom od sto i uspostavi ultimatum....ili ili... nema tu puno palamudjenja.
Posle ce ti biti zahvalna, a ovako zanimati se za cifre, brojeve, lerdije, to su ti corava posla covece...
RADIKALNO, ZNA SE... :)
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Post by sunrise »

Ova tema bi mogla biti zanimljiva
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Post by Zona Sumraka »

hehe sun, ja pomisli ti napisa...mogla bi,mogla... pogotovo ako denis stisa malo ovo drvlje i kamenje po dilerima i presalta fokus na gore spomenutog ovisnika...
ma da nije neki diler sipo' drogu u sok, sram ga i stid bilo?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Post by sanela »

@denism, forum jeste mjesto gdje možeš da čuješ različita mišljenja i dobiješ informacije koje će ti pomoći razriješiti probleme in the real world. Međutim, meni se čini da ti postavljaš pogrešna pitanja. Prvo su dileri krivi što ima narkomana, onda hoćeš da saznaš koliko ti je sestra love potrošila na drogu... to su informacije koje ti neće pomoći da razriješiš problem koji imaš u kući.
Dobio si odgovore i jedino što možeš da napraviš jeste da razgovaraš sa svojom sestrom, a da se maneš cijena droge i dilera. Nema potrebe da rješavaš problem narkomanije u svijetu, nego samo problem koji imaš u svojoj kući. I opet, NIJE TVOJE da riješiš taj roblem, nego tvoje sestre. TVOJE JE da je podržiš u rješavanju. Želim ti puno strpljenja u tome. Nervoza ti može biti samo neprijatelj. Potraži stručnu pomoć i za sebe, jer ljutnja i nervoza ti mogu samo otežati život.
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Post by dopeFree »

nisam detaljno čitao ali ideja je toliko smješna da mi se uopće ne ulazi u raspravu. razmisli samo koliko profita donosi trgovina narkoticima i koliko velikih i moćnih organizacija ima ineresa da se održi dobar balans ponude i potražnje. Uvjek će postojati ljudi koji će biti sposobni i voljni iskoristiti one labilne i povodljive u svrhu vlastitog profita.
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
highway61
Posts: 47
Joined: Sat Apr 30, 2011 3:20 am
Location: Beograd

Re: Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Post by highway61 »

Prvo, dileri koji lično trguju sa narkomanima nisu uopšte neko ko je nedodirljiv ili živi život na visokoj nozi kakav se može videti na filmovima. To su pešadinci kriminalne organizacije, najviše što zarade je koliko i fakultetski obrazovan čovek koji se dobro snašao, a to je, ako su dovoljno oprezni, za stan, solidan auto i da prehrane porodicu ako je imaju. Oni koji su na vrhu lestvice ne bi se verovatno ni rukovali sa bilo kim od nas.
Drugo, barem ja lično ne shvatam toliku mržnju prema dilerima, pogotovu ako je osoba koja mrzi bivši narkoman. Barem mi znamo koliko su netačne priče da dileri prvi put daju za dzabe da bi nas navukli na drogu, da čekaju našu decu ispred škole, da rade već ne znam ni ja šta da bi prodali drogu. Drogama ne treba reklama, jer ma koliko opasna i razorna bila po nas, ona je naravno u početku izuzetno prijatna. Kao što je napisao William Burroughs, ''diler ne prodaje drogu mušteriji; on prodaje mušteriju drogi''. To znači da ako niste neko ko ima relativno redovne prihode, neko ko je dovoljno odrastao da neće ocinkariti na keca kada ga roditelji provale ili policija uhvati, diler sigurno ne želi da gubi vreme sa vama. Dovoljno je ljudi napolju koji su spremni da daju svakodnevno mnogo novca za opijate, i mogu to sebi da priušte na duže staze.
Lično, heroin i ostale jače droge dovoljno su iskušavajuće same po sebi, i nije potrebna bilo čija inicijativa da se navučete na njih. Dileri neće da vam dolaze na vrata u krizi i doturati dop za džabe sa rečima ''znaš i sam da je ovako bolje za tebe''. To će da vam uradi sopstvena psiha. Ljudi koji toliko mrze dilere, obično imaju problem sa prihvatanjem odgovornosti. Nije niko drugi kriv za vaše probleme, i da bi ih rešili morate to sebi da priznate, inače nećete ni moći da pobedite zavisnost, koja je sama po sebi nešto što zahteva epske napore da se savlada, i nije potrebno da joj dodajete na težini nerazrešenim ličnim problemima.
Upoznao sam dosta dilera dok sam se drogirao, i njihove ličnosti variraju: ima onih koji se sami raspadaju, krate robu zato što su navučeni, ne dolaze nikad na vreme i izuzetno su neozbiljni u svom poslu. Ima i onih koji ni na kraj pameti ne bi probali ono što sami prodaju, imaju porodice da prehrane, dolaze uvek tačno na vreme i spremni su da se iscimaju i do vas ako je to potrebno. Neki nemaju nikakvog saosećanja i ne vide ličnu odgovornost u tome što su tu da profitiraju na tuđoj nesreći, a nekima to oduzima par sati sna dnevno jer su sposobni da saosećaju, i, iako im nije drago da se bave poslom kojim se bave, ipak, ne vide poentu u tome da se odvaljuju od rada za minimalac da bi na kraju meseca imali taman tolko da plate račune i hranu. To je delom i stvar standarda; da živimo u zemlji u kojoj svaka osoba može da sa bilo kojim legalnim poslom, čak i poslom kelnera ili čistača, može sebi da priušti za jednogodišnji odmor i odlazak na more, da prehrani porodicu, kupi auto i stan-kuću posle nekoliko godina rada, verovatno bi i dilera bilo manje, mada bi ih svakako bilo, jer i u zemljama najvećeg standarda i stabilnosti, narkomanija nije nepoznata reč, i dok god je ljudske potrebe za porocima, biće i dilera.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Post by nanii »

Uvažaju :?: :?: :?: :-s
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
Kroki
Posts: 23
Joined: Wed Dec 14, 2011 5:11 pm

Re: Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Post by Kroki »

denism wrote:Pa da, probaš ti jedamput- dvaput, ali onda tražiš dilera, počinje period snalaženja-planiranja, tu diler od/pomaže, tu su kompenzacije, i to sve za dobro dilera koji te na kraju opelješi a ti ili si umro ili šta već ko zna.. Da nema dilera, nebi bilo tolikih problema, siguran sam...DObio sam želju za upisat još jedan fakultet-kriminalistiku :x

:D :-D :D :-D :finga: tu se tako varas. nije problem u dilerima vec u korisnicima. Sto? zato jel ako jedan padne dolazi drugi. a ja ako hocu se puknem odputavacu samo da nadjem sta mi treba. uzecu pare od jos dva drugara i pusticu posle malo da pokrijem troskove..... Halloooo od korisnika postao diler za cas. ja neznam ni jednog narkomana koji nema semu, automatski po novom zakonu dobijas 3godine. zbog prodaje i stavjanje u promet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Ljudi koji uvažaju, preprodavaju, dileri!!!

Post by demijan »

tri godine min s time sto vecinom nadrljaju sitne ribe.Krupne se uvek izvuku...Bas me interesuje sta li je momak uradio sa onim sto nosi njegove trenerke...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply