Amy Winehouse

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Amy Winehouse

Post by zeleni »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Lq2DId90SOs[/youtube]
rex ilusivii
2. novembar 1999.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CPyHedBDjnU[/youtube]

m. mladenovic
5. novembar 1994
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Amy Winehouse

Post by Sagy »

vivin wrote: Sada je Ejmi Vajnhaus mrtva, kao i mnogi drugi čija nepotrebna smrt u 27-oj godini se retrospektivno romantizira. Da li se ova tragedija mogla spriječiti ili ne sada više nije važno. Danas se više ne može spriječiti. Ova bolest nam je uzela divnu talentovanu ženu. Ali nemaju svi ovisnici nevjerovatan talenat kao Ejmi ili Kurt (Kobejn) ili Džimi (Hendriks) ili Dženis (Džoplin). Neki ljudi dobiju samo bolest. Sve što možemo učiniti je da ovu bolest ne tertiramo kao zločin ili romantičnu pozu, već kao bolest koja ubija. Moramo promijeniti način na koji se društvo odnosi prema ovisnicima. Njih ne treba tretirati kao kriminalce, već kao bolesne ljude kojima je potrebno liječenje. Moramo razmotriti da naša vlada finansira odvikavanje.

Jeftinije je izliječiti ovisnika nego ga poslati u zatvor, tako da kriminalizacija ni iz ekonomskog ugla nema smisla. Ne poznaje svako nekoga sa nevjerovatnim talentom kakav je Ejmi imala, ali svi poznajemo pijanice i narkomane i svima njima je potrebna pomoć, a pomoć je dostupna. Sve što treba da urade je da podignu slušalicu i okrenu broj. Ili ne. U svakom slučaju, telefon će zazvoniti.
[/b][/color]
Tekst prevela i prilagodila za BUKU Milica Plavšić
Prelijepo sročeno.
Ne znam zašto,ali čitajuči ovo(za Amy mi je žao,kao i za svakog od mojh prijatelja,poznanika),sjetio sam se jedne ankete iz Slobodne Dalmacije,po kojoj bi velika većina anketiranih,po slučajnom uzorku,rađe za susjeda imali pedofila nego narkomana!
Pamenome dosta!
Post Reply