TREBAM HITNO SAVJET_EPHEDRIN

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

naivac
Posts: 3
Joined: Sun May 01, 2005 6:17 pm

TREBAM HITNO SAVJET_EPHEDRIN

Post by naivac »

Moj brat je bivsi ovisnik o heroinu.Cist je vec 7-8 godina(povremeno uzme ponesto ali nista ozbiljno tj.da konstanto uzima).Medjutim skoro sam obukao njegovu jaknu i u dzepu nasao kapi EPHEDRIN.Kad sam ga pitao cemu sluze rekao je da je za prehladu:)Nisam htio da se svadjam sa njim dok ne vidim je li ista ozbiljno tj. da insistiram na odgovoru.Ono sto mene zanima je zasto se kapa efedrin,i kod kojih droga.Pretpostavljam da je u vezi sirenja zjenica,ali posto sam u sustini neiskusan u ovome zanima me zasto i kod kojih se droga koriste ove kapi.Puno hvala svima koji mi odgovore!
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

mogu to biti i najobicnije apotekarske kapi za nos(mozda je stvarno prehladjen??) u plasticnoj bocici koje imaju u sebi ephedrin..mogu se popiti sa sokom(cela bocica ili vise zavisi koliki je postotak ephedrina)i onda se oseti efekat slican onom kod ekstazija(naravno,i zenice se prosire).a nisam cula za slucaj da je to neko kombinovao sa npr.heroinom...mislim da se ne bi bas dobro proveo.Sad ne znam tacno da li se od dugog uzimanja stvara neka tolerancija(ja sam to probala tri-cetiri puta kad sam bila u krizi a nista drugo nisam mogla da nadjem)...uglavnom,znam da me je dosta dugo drzalo,nisam mogla mirno da stojim na jednom mestu,ne mozes zaspati,ma uzas...
eto,obrati paznju na to koliko dugo ce mu potrajati ta jedna bocica,ako pronadjes jos praznih-verovatno ih pije.
naivac
Posts: 3
Joined: Sun May 01, 2005 6:17 pm

Post by naivac »

Ma ne vjerujem da ih pije za prehladu,ja sam mislio da on time pokusava da sakrije da je nesto uzeo,npr. ako neka droga siri zjenice,a on ih time onda suzi da se ne vidi da je nesto uzimao.Moze li to u oci ili slicno da se upotrijebi,npr. da ga stara ne skonta ?
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

u kapima za oci nema ephedrina.
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

ma nije strasno

Post by play »

Prijatelju neznani,po mojoj infomisanosti stvari stoje ovako:Efedrin je manje vise ozbiljna droga ili ti droga trece-cetvrte kategorije. U vecini slucajeva uzima se kao stimulans-energy i kao takav se koristi najvise kod sportista,fudbalera u vecini slucajeva.Daje dodatnu energiju-snagu igracima i poprilicno je jeftin i lako se nabavlja.Najcesce se mogu naci kod osoba koje su zaludjene body bildingom i uopste kod sportista koji uzimajuci ga teze ka ostvarivanju boljih rezultata.Dakle iz gore navedenog moze se zakljuciti da su te tablete ili kapi iz porodice speed-a,extazija. E sad,ako ga kojim slucajem mesha sa heroinom ja tu nevidim smisao uzimanja jer te dve supstance deluju potpuno razlicito jedna od druge tako da bi se od eventualnog uzimanjua zestoko presao jer ni jedna ni druga ne bi imale svoje dejstvo "potpuno" Efedrin dize raspolozenje,ubrzava rad srca,samim tim i cirkulaciju krvi dok heroin deluje obrnuto usporavajuci sve funkcije i stvara osecaj opustenosti tako da kada bi ih pomesao sumnjam da bi osetio neki rad,osecao bi se mal te ne normalno-strait! Licno sam ga konzumirao dva ili tri puta i veruj mi da nema nikakavo osetno dejstvo jer iziskuje neki vid energicnog rada,na pr.trcanje.Verujem da je takodje od pomoci kada osoba ima pred sobom neki posao koji zahteva mukotrpan fizicki rad. Takodje sam imao prilike da cujem od nekih frendova da ga uzimaju u kombinaciji sa pivom i da kao osete neki nedefinisani osecaj i verovatno su samo psihicki zadovoljni jer su za mizernu nijansu pobegli od osecaja da su potpuno strait tako da su samim tim zadovoljeni ucinkom. Eto toliko od moje informisanosti i efedrin ne vidim kao neku supstancu koja se koristi,zloupotrebljava da bi pritom doslo do kobnog ishoda jer ne izaziva nikakve halucinacije,izbacuje se max.za tri dana kroz znoj i mokracu,neznam za osobe koje su se njegovom konzumacijom navukli i sumnjam da je to moguce jedino mozda da ih konzumira u enormnim kolicinama i vremenski jako dugo sto je verujem nemoguce jer kao sto rekoh,nema tu nikakvog feeling-a,daleko je od euforicnog raspolozenja koje cini da se osecamo happy-zadovoljni i onaj pobednicki osecaj vec samo pruza osobi dodatnu sirovu snagu i nista vise.Postoji tu i drugi problem,a to je da je ta osoba vremenom uzimajuci razne droge ili samo jednu dovela sebe u situaciju da mora nahraniti svoju psihu bilo cime,u ovom slucaju to je efedrin. Verujem da ako nema pravog povoda da ih uzima,odnosno ako se ne zaludjuje-bavi nekim sportom da ce sam uvideti da je besmisleno uzimati ih i da ce se vremenom odkaciti od toga. Ta tableta ili kapi sami po sebi su bezopasni ako se konzumiraju"pravilno" dok u svakom drugom pogledu je nebulozno ih uzimati. Jos jedan podatak varovatno svima poznat ali ajde da i njega serviram.Ko god je od svedskih poznatih sportista bio diskvalifikovan nakon drag testa,najveci je procenat bio onih koji su koristili bas efedrin kako bi poboljsali svoje fizicke karakteristike,dok su neki experimentisali sa kokainom,jebiga "ima se,moze se" Nadam se da sam te zadovoljio svojim odgovorom i da ces naci u njemu ono sto te interesuje,pozdrav.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Re: TREBAM HITNO SAVJET_EPHEDRIN

Post by katarinadimedici »

naivac wrote:Moj brat je bivsi ovisnik o heroinu.Cist je vec 7-8 godina(povremeno uzme ponesto ali nista ozbiljno tj.da konstanto uzima).Medjutim skoro sam obukao njegovu jaknu i u dzepu nasao kapi EPHEDRIN.Kad sam ga pitao cemu sluze rekao je da je za prehladu:)Nisam htio da se svadjam sa njim dok ne vidim je li ista ozbiljno tj. da insistiram na odgovoru.Ono sto mene zanima je zasto se kapa efedrin,i kod kojih droga.Pretpostavljam da je u vezi sirenja zjenica,ali posto sam u sustini neiskusan u ovome zanima me zasto i kod kojih se droga koriste ove kapi.Puno hvala svima koji mi odgovore!
EPHEDRIN su verovali ili ne zaista kapi za nos,sa veoma malim procentom ephedrina te se ne mogu zloupotrebiti nikako,sem da se popije na litre,s' obzirom da je to uobičajeno rastvor od 0,05% čak se i deci daju.Znači,nema potrebe da sumnjaš u brata zbog zloupotrebe kapi,jedino ako ih ne koristi da pročisti nos da bi mogao lakše da usnifa heroin!
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: TREBAM HITNO SAVJET_EPHEDRIN

Post by oxo »

[quote="katarinadimedici"]jedino ako ih ne koristi da proÄ
naivac
Posts: 3
Joined: Sun May 01, 2005 6:17 pm

Post by naivac »

NE ZNAM DA LI STE ME BAS SHVATILI ALI POKUSACU JOS JEDNOM DA PITAM. AKO ON NPR.UZIMA HEROIN KOJI SUZAVA ZJENICE,DA LI JE MOGUCE DA ON NAKON TOGA KAD DOLAZI KUCI KAPA EFEDRIN U OCI DA BI MU SE SAD ZJENICE PROSIRILE DA GA MI U KUCI NE SKONTAMO?ZNACI POSTO JE EFEDRIN SLAB TJ. U MALOJ KONCENTRACIJI I NE MOZE DA SKROZ PONISTI DEJSTVO EFEDRINA,ON MU SAMO POSLUZI DA SAKRIJE DEJSTVO HEROINA NA ZJENICE ! DA LI JE TO MOGUCE,TJ. JE LI IKO KORISTIO EFEDRIN ZA TAKO NESTO? ZNAM JA DA SU EFEDRIN KAPI ZA NOS,ALI STARA KAZE DA JOJ SE JEDNOM UCINILO DA ON NESTO KAPA U OCI,PA ODATLE I SVE OVE KOMBINACIJE NA KOJE POMISLJAM!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

slusaj ba...efedrin djeluje kao speed-ovdje u usa extazy nije kao speed nego je cistiji mdma pa ga ne mogu porediti-i siri zijenice...Dop skuplja. Efedrin i dop nije ne moguce jer se koristi i dop i coke-isto gore dole ali nisi bas normalan-ko' sto neko rece. Ja sam cula za tablete efedrin samo...energija...a kapi-mora ih ili usmrkavati ili kapati na hranu-a trebalo bi mu pet litara jer je bocica mala..dakle ili je jaci sastav ili i nije efedrin u njoj nego nesto drugo..mada ja licno mislim da se momak malo dize jer je sigurno malaksao sto je normalno nakon dopa...i jedina druga opcija je da ih stavlja u oci kako bi prosirio zjenice-ako ti se mama razumije u to sve-kakve su zjenice itd onda je to to...to ti je odgovor ako mama zna dosta i zna provaliti kad je neko sredjen onda se on krije...tj krije koristenje-mada zjenice su 1 u 100 nacina da se skonta...znaci mozda se ipak i dize malo s tim da stata ne skonta da je ubijen...toliko od mene....vidi koliko korisiti na dan-ujutro i navece uporedis...a sto katarina kaze mozda cisti nos za smrkanje-jer kad uzimas bijelo na nos npr isto ti treba sprej
sorry volila bih ri reci nije nista ne brini ali necu da te lazem jer malo ko koristi efedrin kao svakodnevene kapi za oci
sleepless
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

bez brige zbog ephedrina

Post by katarinadimedici »

Veruj da brines bez razloga,narocito ako je na flasici pisalo ime leka!
Pozdrav
Locked