VENE????

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

vene

Post by katarinadimedici »

Kada osposobim kompjuter videćete šta znači fiksanje iz prve ruke, tj. sa slike! Meni su vene "izgorele" od opijuma i kada neko tra+i takvu venu, ona se oseća pod prstima, vidi se plavi trag,(ožiljak) ali je prazna-ne daje krv. Po nogama imam ožiljke koji nikada neće proći, jer mi je trebalo puno vremena da ukopčam kako se to leči, a ne daj Bože da sam otišla da pitam lekara. "Aut" se pravi od usirene krvi, dolazi do infekcije i ako se ne iseče hirurškim putem puca sam i ostaje veliki ožiljak. Suknju leti nosim samo uz specijalne pudere koji su veoma skupi, a i oni ne mogu da pokriju ožiljke. Posle vena, na red su mi došli kapilari, tako da sam neke gledala kako gore pred mojim očima, kiselina ih peče jednostavno, koža se zacrveni a onda i ona izgori kao kad ugasiš pikavac.
To što mesto uboda poplavi ili vena pukne, samo je iz razloga što nije spremna da podnese pritisak pod kojim se ubrizgava i to je znak da polako propada! Da sam samo na vreme prestala da se fiksam...
Ovih dana sam smestila bivšeg supruga u bolnicu i još ne mogu da izbacim tu sliku iz glave, jer sam mu prvi put videla rane na nogama. To su dve otvorene rane (pored ostalih ožiljaka) koje tako stoje duže od deset godina. Na butini mu se vidi kost i cela butina mu je jedna živa rana, tj. bezoblično meso! A zamislite da se do pre nekog vremena fiksao u to isto mesto, jer je vena (kapilar) bila na površini, tj. lepo se videla kao žilica i tu se on rokao. Pre neku godinu su mu crvi izlazili iz jedne od tih rana, ali on i dalje nije odlazio kod lekara! Nemate pojma koliko može sve to biti opasno, mogu doktorsku disertaciju napisati! Ako dođe do bilo kakvih promena, upale na koži, treba odmah otići kod lekara ili početi sa antibioticima. Ja sam pogrešno rane mazala sa antibiotskim mastima, ali one ne smeju da se vlaže, već samo suše! Isto tako onaj ko je sklon proširenim venama, ne sme da se bode u te vene nikako!
p.s. Ne znam za styxa ali sam ja u Drajzerovoj vadila krv starijim narkomanima, jer mogu da pogodim i ono što je tanje od vlati kose, čak sam i u potpunom mraku mogla da nađem venu. Mikicu sam rokala u slepoočnicu, na licu, jedino što u vrat nikada nikoga ne bih roknula! Samo, opet ponavljam, to je najveće sranje koje postoji! Koliko god da si uporan, bolje je odmah prestati sa fiksanjem čim primetiš da počinju problemi, jer ti to predstoji kad-tad, ali dotle od sebe napraviš pravu nakazu!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

nastavak

Post by katarinadimedici »

U veni ne može da se zadrži vazduh "koji si nekad ranije ufurala"! Kada se tako nešto čuje, to je znak da si izašla iz vene, ali ako je stvarno vena, a ne kapilar, možeš samo okrenuti iglu i bit će ok! Ako je vena suviše tanka isto tako, nekada je dovoljno da okreneš iglu u krug i izađeš iz vene ili obratno. Ako curi bezbojna tečnost, to je ili limfa ili neki aut koji nisi primetila, tako da se desi da uđu i par kapi gnoja što dovodi do groznice, infekcije itd. Venska krv je tamnija i gušća od one arterijske, tako da ako je krv svetla i boli " ko u oko" to je znak da si zakačila arteriju koja neki put ide ispod vene. A što se neki put brže zgruša, zavisi od sastava (čitaj miksa) dopa i brzine kojom ti se koaguliše krv! Ti plikovi što izlaze dužinom cele vene, znak je da je vena porozna, tj. slaba ili je jednostavno alergija na nešto u tom dopu!
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

hm, meni nije jasno ti oziljci koje pominjete... u cemu je fora? ja konkretno nemam nikakvih ali znao sam kod ljudi vidjati ruzne rane samo ja sam kontao to je nesto temporarno kao i bilo koja rana - zaraste vremenom.
u stvari, imam dva... ali to nije ni blizu toga sto vi opisujete... bila su mi se dva uboda zagnojila i tako je stojalo par dana (ne sjecam se sad tocno koliko dugo) ali kasnije je zaraslo i sada izgledaju kao recimo dvije opekotine od pljuge. ali da bi ih covjek vidio mora bas znati da su tu inace uopce ne izgledaju weird kao sto vi to opisujete niti bodu oci.

sad ste me fakat zaintrigirali tim ranama... jebo te to nesto kao stigmata dodje. :-D

ne ozbiljno... u cemu je fora sa tim oziljcima i ranama.. otkud uopce ikakvi oziljci i rane... kako oni nastaju?
jebi ga po nekoj logici pucas u venu dok je mozes naci. kada je ne mozes vise naci - uludo bodes tu buduci da nema nicega... meni djeluje za napraviti tako neke oziljcine ili alternativno ranetine covjek se bas treba potruditi... asoviti po venama, bukvalno... sto mi nekako nema uopce smisla, kosi se sa zdravim razumom jebi ga.
hm cudna furka, jako cudna.
palefaced over!
i am what i am and what will be will be
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

vidi se plavi trag,(ožiljak) ali je prazna-ne daje krv
Evo ovo - da - Kate - tako i meni - zgumaju se pa uvenu i neeema više -samo ljubičastkasto nešto - jebate čudno li je to - prazna vena - Bog te pitaj kako ...
A Pale, ne kužiš kako ožiljak? Imam i ja takav ožiljak na dva mista na rukama - od čega? Od uboda na ubod na ubod na ubod stari - evo kako da ti objasnim - ko kad Maori rade tetovaže točkanjem iglom tako ja napravih ožiljak - na potpuno istu foru - samo, eli, bez tinte.
A Kate što je ovo, jebemu mater - ufura si se, sve ti se čini ok, davalo je i sve, i nije ti odma nateklo ništa, nego posli kojih po ure mater mu jebem - ruka se udebljala i napela - zašto ne odma ako je aut? Nikad to nisam kužila ... :?
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

hajde de... mada mi i tu nema logike u istu tocku lupati stalno. djeluje wierd u svakom slucaju.
btw te trombove nisam nikada imao takodjer a i to djeluje teza jebada.
znao sam promasiti naravno ali prodje poslije par dana i sve 5.
nemam pojma ni to kako nastaje (mada mi teorijski djeluje jasna stvar) ali djeluje mi kako bi moglo imati neke veze umunitetom.
moguce tijelo oslabi i nije u stanju reciklirati otrove i ovo guti li se guti i prlja... i eto ti belaja.
i am what i am and what will be will be
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

A meni se desilo jos i ovo:nabijem si iglu u venu (nadjem se,sve ok),i jebate,igla mi IZLETI kao katapultirana i zakuca se ravno od zid!Trazila sam tu iglu i nikako je nisam mogla naci,naravno jer sam je trazila po podu,a ne jadna po zidovima,te na kraju odem u KONTEJNER I IZ KONTEJNERA IZVADIM DODUSE SVOJU STARU IGLU I URADIM SE. eLEM, DOLAZI MOJ CIMER NESTO KASNIJE I PITA ME sto ce igla u zidu???
nEKI VAKUUM???
Image
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

palefaced wrote:mada mi i tu nema logike u istu tocku lupati stalno
Ma nije stari non-stop u istu točku da lupaš jebate - nego - kad to ponavljaš non-stop po istoj veni (a ne nađeš se recimo iz prve ali se iz pete nađeš) naravno da će ti ostat ožiljak. Nećeš uvik u istu točku - ali po istoj veni - boc boc - tu.tu................tu... tu.....tutu.....tutu...tu., onda drugi dan tutu..tu.............tu..tu..tu.......tu..tutu....tu..tu, pa treći dan tututu......tu..tu......tu..tutu .......tu....tu, a sve to na liniji (veni) od nekih 6,7 centimetara, mora se stvorit ožiljak, kužiš?
Last edited by Ramona on Thu Nov 24, 2005 1:57 pm, edited 1 time in total.
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

@hvala Ramona za vracanje na temu!
@tako se moj bivsi non stop u jednu tacku,kaze ludak,tup mi gan,jedino tu moze da probije!
Image
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Evo sama se sebi divim kako san ovo gori lipo ocrtala/narctala - zapravo san tila s točkama, ali komp ne žiku kad ideš razmaknuti točke - on ih opet sve poreda na isti razmak jeba ga ja - a ja sam upravo to i tila izbjeći, jer se niko ne slaže ubode na isti razmak - tako da sam morala prepraviti u tu tu tu sve
Legenda:
tu = mjesto uboda narkomanskim priborom, oliti pištoljem na vodu

(Jedna moja poznanica je jedanput došla u apoteku i - posli je objasnila da joj je bija pun k uvijanja, te 'jednu inzulinsku špricu', te 'dvi inzulinke i jedan Natreen' - rekla 'dajte mi jedan narkomanski pribor!' ...'Narkomanski pribor' hehehe!!! :lol: )
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

Post by mirzas »

A stvarno! Jedan put me neka glupača u apoteci po ure uvjeravala da uzmem onu neku foru, doza inzulina već pripremljeno sa špricom i svime...ma koji inzulin...ja se furam, ženo...daj mi gan i iden doma!
Locked