Zabluda

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
herc48
Posts: 8
Joined: Sat Aug 07, 2010 10:34 am

Zabluda

Post by herc48 »

Ukoliko postoji nesto sto je besmisleno i jedna velika obmana to je tzv. supstitucijska terapija. To ne vodi nicemu i
svakako nije rijesenje za bilo sta. Svatko mora smoci snage da se zaustavi znam nije lako ali to je jedino rijesenje.
Postoje zajednice koje nude pomoc i mozete se raspitati sto oni misle o tome. Kriza prodje za par tjedana i imate priliku za novi zivot (slobodan). Zasto ne pokusati? Koliko zivota imate? Mnogi pokusaju i mnogi uspiju. Kukavice i sljam ostaju
na supstitucijskoj terapiji i teski su i Bogu i ljudima. RAZMISLITE!!!
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Zabluda

Post by bojanol »

A posebno su teški Bogu. Kakve su to kvalifikacije molim te, kukavice i šljam???
Ovde ima ljudi koji su na supstituciji i nisam primetio da su kukavice, niti šljam.
Svakako da ima i takvih, ali zar takvih nema i u "zajednicama".
Proglašavati supstituciju besmislenom znači negirati sve dobro što je medicina učinila po pitanju lečenja narkomanije.
No hard feelings.
herc48
Posts: 8
Joined: Sat Aug 07, 2010 10:34 am

Re: Zabluda

Post by herc48 »

Proglašavati supstituciju besmislenom znači negirati sve dobro što je medicina učinila po pitanju lečenja narkomanije.
No hard feelings.[/quote]

Medicina ne lijeci ovisnost nego samo u interesu drustva smanjuje stetne posljedice po sebe a ne po ovisnika.
Uostalom ako je tvoj zovot metadon samo izvoli.Postoji i drugo rijesenje ali ga izbjegavaju KUKAVICE
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Zabluda

Post by Dedal »

easy herc. Ne vjerujem da te je itko u komuni učio vrijeđati ljude. Meni je medicina u jednom periodu mog ovisničkog života pomogla. Bila mi je poput štake da lakše pređem iz jednog dijela (načina) razmišljanja u drugi. Maknila me od kriminala,ulice i drugih sranja koje drogiranje nosi. Da sam bio sretan i zadovoljan- nisam. Da sam želio bolje- jesam. Otišao u komunu i našao bolje. Mišljenja kod ljudi su različita, a to svakako ne znači da je ološ ili kukavica ako se ne slaže s mojim.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Zabluda

Post by bojanol »

herc48 wrote:Medicina ne lijeci ovisnost nego samo u interesu drustva smanjuje stetne posljedice po sebe a ne po ovisnika.
Sa ovim se nikad neću složiti, ali ok, ako ti tako kažeš.
Ovo za Metadon ne bih komentarisao, pošto nikad nisam bio ni na kakvom supstitutu.
Opet, nemam ništa ni protiv "zajednica", samo protiv isključivosti, no ok, i ja sam bio takav, nekad. Mogu da te razumem. :D
herc48
Posts: 8
Joined: Sat Aug 07, 2010 10:34 am

Re: Zabluda

Post by herc48 »

Da sam bio sretan i zadovoljan- nisam. Da sam želio bolje- jesam. Otišao u komunu i našao bolje. Mišljenja kod ljudi su različita, a to svakako ne znači da je ološ ili kukavica ako se ne slaže s mojim.[/quote]

Ja sam prije komune bio skoro tri mjeseca na detox-u u Sarajevu sto mi je bila odlicna priprema za komunu.
No samo to nije dovoljno treba ici jos veliki korak naprijed.Metadon i sll je samo zamjena za one koji se
zele bezbolno izvuci iz problema koji je tezak ali nije nerijesiv.
Reci mi nesto: je li netko ko uzima zamjensku terapiju godinama izlijecena osoba spremna za novi pocetak?
Mislis li da je to rijesenje? Bio si u komuni. Priznajem da tamo ima svega ali s jednom zeljom uspjeh je moguc.
Ja sada zivim drugi zivot i mozda sam zato malo provokativan. Oprostite mi.
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Zabluda

Post by Dedal »

Mislim da se moje mišljenje nakon 22.mjesca čistoće zna. Ali to je moje mišljenje,mišljenje koje sam ja dugo gradio,na koje sam godinama čekao da mi dođe. Do onog trenutka dok ja nisam bio spreman da ga prihvatim ništa, i nitko mi ga nije mogao nametnuti. Pogotovo ne na taj način kako to znamo raditi mi koji tu priču trenutno živimo. Želja s onim postom mi je bila da samo malo skuliraš,nepotrebno ne vrijeđaš. Pozdrav!!
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Zabluda

Post by Big Mama »

Baš lijepo da si se skinuo i da sada živiš novi život ali pusti ljude da se skidaju kako znaju i umiju...svi smo se mi tražili, neki se još uvijek traže, svako ima svoj način na koji gleda svijet.
ovo kukavice i šljam neću ni komentirati.
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
Post Reply