lijecenje hepetitisa c

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Mojoj kcerki je otkriven hepatitis u aprilu ove godine.Kontaktirala sam jedno udruzenje i oni su mi rekli da rezultati nisu strasni, a njihov doktor je sugerisao da se kcerka prvo rijesi bulimije pa da krene na lijecenje. Inace ona pije "Beviplex" i "Hepatil" svaki dan, a ja sam pored toga ukljucila i neke narodne lijekove kao sto su: sirutka, caj od nevena, med sa maticnom mlijecju i polenom, cijedjeni sok od cvekle,mrkve,jabuke i limuna i sl. Ona od tada ne okusa gazirano a alkohol pogotovu. Pri ponovnim nalazima one cifre enzima jetre su skoro duplo smanjene (mada, naravno i dalje nisu na normali). Iz bolnice gdje bi trebalo da zapocne lijecenje rekli su nam da mora biti "cista" od narkotika godinu dana da bi se zapocelo lijecenje. Mi bi voljeli da lijecenje pocne ranije jer na sje strah, ali ako moramo cekati-cekat cemo.
Interesuju me vasa iskustva, ko je lijecio ovu bolest, sve o tome a posebno propratne pojave, za koje nas plase da su jako teske. :? Pozdrav
User avatar
Dracula
Posts: 99
Joined: Wed Jul 20, 2005 6:09 am
Location: Transilvania

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Dracula »

Imao sam HCV oko 15 godina i na kraju se resio virusa. Pre nego što sam krenuo na terapiju, bio sam duuuugggooo čist. Ne sećam se tačno... 9 do 10 godina čistoće. HCV sam zaradio još 1992. , u vreme kad sadašnja terapija nije postojala.
Sad... kod mene je to bio virus minimalne aktivnosti (lenj na gazdu :D ), pa jetra i nakon 15 godina HCV-a nije razvila fibrozu.
Pošto sam imao genotip 1b, terapija je trajala godinu dana (Genotip 1 i genotip 4 se leče godinu dana, a 2 i 3 šest meseci).

Terapija Pegasys-om u kombinaciji sa Ribavirinom (Copegus) nije jednostavna i zahteva volju i disciplinu, ali.. nije ni tako strašna. Uglavnom... isplati se. Ja sam danas HCV negativan, a rezultati su mi fantastični.

Iskreno se nadam da će vaša ćerka biti istrajna u apstinenciji i da će primiti terapiju i osloboditi se virusa.

P.S. Ukoliko apstinira, krene na terapiju, pa u toku terapije krene po starom... hmm... za tako nešto momentalno skidaju sa terapije, barem ovde u Srbiji.
"Children Of The Night, What Music They Make"
User avatar
HonkyTonkWoman
Posts: 79
Joined: Wed Sep 02, 2009 1:11 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by HonkyTonkWoman »

nemam osobno iskustvo ali mogu reci da se ljudi sve vise i cecse uspjesno izljece od hepatitisa a vidim da je otkriveno na vrijeme i da vam je kcer u dobrim rukama (vasim). puno srece
SISTER MORPHIN
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by AnAna_mo »

Postoji cjepivo protiv hepatitisa B, (ja sam ga primila) a svi su tipovi izlječivi. Kod nas su najčešći B i C, mada postoje i hepatitis A, D i E (nisam ni ja vjerovala). Nisu rijetke neke manje tegobe tijekom terapije, ali sve ovisi od osobe do osobe. Puno sreće!
Potpis.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Hvala vam puno na odgovorima i podrsci. Citam ja dosta o tome, a i razgovaram sa infektologom, ali volim da cujem i vase misljenje. Jos jednom hvala, a za uzvrat, povremeno cu se javljati na ovu temu jer i nase (moje kcerke i moje) iskustvo moze sutra nekome vrijediti.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Boban »

Ja trebam sledeci mesec poceti sa terapijom.Na forumu ima par ljudi koji su je prosli.Evo topica koji je sale postavio davno. http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=3&t=1417
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Hvala Bobane.
Sto se tice tvoje terapije, sigurna sam da ces to uspjesno pregurati i da ces ovdje sa nama podjeliti iskustva, a naravno i radost kad dodjes do konacnog cilja-kad se oslobodis i te bolesti, jer ti si jak i borben momak i zasluzujes da "pozanjes rezultate svog sijana". Sretno veliki borac-dobij i ovu bitku! :thumbsup:
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Tužna »

BOBAN wrote:Ja trebam sledeci mesec poceti sa terapijom.Na forumu ima par ljudi koji su je prosli.Evo topica koji je sale postavio davno. http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=3&t=1417
Ko te vodi Bobane jel možda doktorka Fabri?
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Boban »

Tužna wrote:
BOBAN wrote:Ja trebam sledeci mesec poceti sa terapijom.Na forumu ima par ljudi koji su je prosli.Evo topica koji je sale postavio davno. http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=3&t=1417
Ko te vodi Bobane jel možda doktorka Fabri?
Doktorica Karan iz Sombora za sada, u procesu sam skupljanja papira tek trebam na biopsiju u Ns.Pitacu je.Pozdrav
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Tužna »

BOBAN wrote:
Tužna wrote:
BOBAN wrote:Ja trebam sledeci mesec poceti sa terapijom.Na forumu ima par ljudi koji su je prosli.Evo topica koji je sale postavio davno. http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=3&t=1417
Ko te vodi Bobane jel možda doktorka Fabri?
Doktorica Karan iz Sombora za sada, u procesu sam skupljanja papira tek trebam na biopsiju u Ns.Pitacu je.Pozdrav
Najbolja je doktorica ako ikako uspeš samo se kod nje ušljakaj.Pozz :D
Post Reply