lijecenje hepetitisa c

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Kako je ovo lijepo pročitati! :)
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by ivica »

selma wrote:
nanii wrote:Jeli zna neko šta bi moglo biti, jaka, tupa bol ispod rebara u gornjem desnom uglu abdomena ali sa leđne strane.................ali baš bol. Već par dana na da me boli nego dere. Neznam ima li to neke veze sa jetrom i hepatitisom, inače, rekli su mi da s obzirom na količinu virusa i to, što prije završim biopsiju da mi uključe terapiju..........a doktorica dolazi tek za 10 dana. Ovaj bol je počeo da me brine...........
Kolko je meni poznato,jetra ne boli...ne znam sta bi moglo bit,žuč možda,ali s leđne...hm..ne znam
Starost!
ignorance is bliss!
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Samo da osvježim temu i javim da trenutno očekujem kćerku koja je otišla po uobičajnu dozu lijekova. Za sada sve prolazi u najboljem redu, hvala Bogu. Nema nikakvih problema, možda jedino da je malo smršala, a ostalo sve OK. Da, Fela Kuti, približavamo se kraju-ostalo je da ode još sledećeg mjeseca po lijekove, samo ne znam koliko će se puta vršiti kontrola nakon toga.
Pozdrav
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by winston85 »

Odlicne vesti.
Probajte i sa jednom do dve solje caja od koprive dnevno. Da obnavlja energiju i regulise krvnu sliku. Ako su leokuciti poviseni onda koren koprive.
Ne moze da skodi =)
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

OK, Wins, hvala na korisnim savjetima, probat ću. Inače, kako si ti?
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Nanni, je spomenula sokovnik i te sokove od cvekle, jabuke. Super stvar. Namoj da ti bude mrsko da cjediš taj sok i naravno da ga piješ u toku dana (iscjediš ujutru cvekla, jabuka,mrkva i 1/2 limuna-ništa ne sladiš) i pijuckaš onako po gutljaj, valjda je tako bolje nego odjednom.
Winston ti ima puno savjeta za razne čajeve, pokušaj nešto i od toga upotrijebiti.
Cvekla može i u kombinaciji sa medom, orasima, mrkvom,limunom (čini mi se da sam postavila recept za to ovdje, nešto ranije). Proizvodi od pčele ne mogu nikako štetiti-naprotiv...Eto imaš širok spektar, pa kombinuj. Ja to sve dajem kćerki, pa su se ukućani počeli šaliti, mada u tome ima istine, da je ona postala najzdraviji član porodice.
Nanana, ja sam pisala o iskustvima iz BiH, konkretno RS-nikakav problem dobiti terapiju, malo papirologije, pregleda i bez problema odobravaju. Moja kćerka je mogla maximalno taj virus nositi dvije godine, i tek nakon dvije naredne godine potpune apstinencije (dokaz : nalaz i preporuka njenog psihijatra) krenula je terapija-šest mjeseci za genotip 3.Za Hrvatsku ne znamkako to ide...Spominješ nove lijekove-i ja čitam o njima, ali to je sve u nekoj budućnosti, a kad...?
Beviplex i Hepatil moja kćerka po prepruci ljekara pije redovno od kada joj je otkriven virus.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by nanii »

Hvala na savjetima teta Klara

Ja sam juče bila baš katastrofa, nisam mogla ustati, a to je u mom slučaju malo problem jer imam dijete, a i radim.........
Da li se taj hepatil dobija na recept, ili se može kupiti i bez recepta...i ima li vaša kćerka problema sa spavanjem.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by sanela »

nanii wrote: Da li se taj hepatil dobija na recept, ili se može kupiti i bez recepta...i ima li vaša kćerka problema sa spavanjem.
Može se dobiti na recept i onda je besplatan...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by sanela »

Ja sad niš' ne kontam ovaj hepatitis...što više čitam o njemu sve sam mutavija...
Moj vjerenik (što bi rekao zeleni - dečkonja ) ima hepatitis c (e sad koji tip, slovo, broj i to nemamo pojma) ... i to je sad zadnji put pokazalo prije nekih desetak dana, inače do tad su svi nalazi uvjek bili ok...eeee, međutim sad se i ja moram testirati s obzirom da imam partnera kakvog imam...da li se hepatitis tako lako prenosi ili isključivo samo preko krvi?
Joooj, vojoj, tačno sam glupa.
Draga, male su šanse da se prenese na drugi način osim krvlju, ali se svakako testiraj.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Šmizla »

sanela wrote:
Draga, male su šanse da se prenese na drugi način osim krvlju, ali se svakako testiraj.

Hvala, draga Sanela. Hoću, naravno da ću se testirati. Za svaki slučaj. Puno sam čitala o tome, međutim drugarice su me utripovale da se prenosi lako (a kao one bolje znaju od mene jer su med. radnici) i onda frka...
BUDI NA ŽIVOTU!!!
Post Reply