lijecenje hepetitisa c

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by sunrise »

ja tipujem 10e za pluca.....ostra dosadna bol,klonula,jadna umorna....tako meni bilo
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

sunrise wrote:sad sam nasla taj recpt
ovdje daju Pegasys 180mcgr, aha to je spritze 4 komada po jednu

i

Copegus 200mg 168pilseva po 1 dnevno


pa,sta su i kod vas to spritze? ja pojma nemam o tome...
Moja kćerka ima terapiju: Pregasys injekcije180mcq/sc-jednom sedmično i Ribavirin tablete (200mg) 2x2 dnevno.
Inače, evo, krenuo je i drugi mjesec kako dobija tu terapiju i za sada, hvala Bogu, sve se odvija bez ikakvih problema. Nema više ni temperature, niti bilo kakvih bolova. Jednostavno postalo rutina izvaditi upute i petkom dati krv na analizu, njen infektolog pregleda nalaz i s obzirom da bude zadovoljan tim rezultatima, potpisuje da može primiti injekciju. Injekcija se daje u ruku, a tablete se piju ujutru i uveče.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by sunrise »

ma ,klara ka pocinje ta igla,meni sva ter,4igle i 4 pojma nemam sta i znaj sunce bit ces tako sjebena da ih kreveta nes ustati....nemam sad zeita....groznan je
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Ops, pad imuniteta! :smt017 Danas joj infektolog rekao da joj je pao imunitet , tj.da je na granici te da je bio nešto niži ne bi mogla primiti injekciju...No, ne predajemo se. Idemo intezivnije sa svim onim narodnim sredstvima za podizanje imuniteta (već sam danas nabavila med sa matičnom mliječju i polenom) slijedi voće, posebno limun, zatim svježe povrće, bijeli luk (ako bude mogla), razni čajevi itd.itd.
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by dita »

Baš sam danas naletila na članak o pivskom kvascu. Bogat je vitaminima B skupine, između ostaloga čisti krv od toksina, što povoljno djeluje na jetru i podizanje imuniteta. Mislim da ga ima u prahu i kapsulama. Uzima se ujutro na tašte, ali se ne smije uzimati sa voćnim sokovima da ne dođe do fermentacije u želucu i crijevima. Možda bi pomogao Vašoj kćerci, između ostaloga nabrojanoga. Probajte se raspitati u ljekarnama. Od voća ne zaboravite kivi koji je vrlo bogat antioksidansima i djelotvoran na zdravlje (ima, kažu, 6 puta više vitamina C nego limun).
Pozdravljam vas! :smt006
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by zeleni »

klara60 wrote:Ops, pad imuniteta! :smt017 Danas joj infektolog rekao da joj je pao imunitet , tj.da je na granici te da je bio nešto niži ne bi mogla primiti injekciju...No, ne predajemo se. Idemo intezivnije sa svim onim narodnim sredstvima za podizanje imuniteta (već sam danas nabavila med sa matičnom mliječju i polenom) slijedi voće, posebno limun, zatim svježe povrće, bijeli luk (ako bude mogla), razni čajevi itd.itd.
klaro, desavalo se da su neke ljude zbog katastrofalne krvne slike skidali na kratko s terapije. gotovo da nema osobe kojoj doza pegazisa nije smanjena sa 180 na 135 mikrograma.
davno je bilo i ne bih da lupam, al cini mi se da su meni crvena krvna zrnca u jednom trenutku bila nesto oko milion i cetiri stotine hiljada, a normalno je od pet do deset. bela isto tako. drasticno, ali drasticno ispod normale.
hocu da kazem da je to uobicajena nuspojava i da to tako shvatite. u najgorem slucaju ce je nekoliko nedelja skinuti s terapije.
drzite se.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Dita, Zeleni,
mnogo vam hvala na savjetima, podršci PDT_Love_18 , divne ste! Sve savjete rado primam, a ovo sve pišem, između ostalog i da bi onima koji su u sličnoj situaciji pomogla da ne lutaju i ne paniče. Davno sam obećala da ću pisati čitav tok liječenja i namjeravam to obećanje ispuniti.
Još jednom hvala na podršci.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Samo da javim da tok liječenja, hvala Bogu, ide kako treba.
Nalazi krvi OK, doze lijekova iste, a kćerka sve podnosi bez problema. :smt023
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by sanela »

klara60 wrote:Samo da javim da tok liječenja, hvala Bogu, ide kako treba.
Nalazi krvi OK, doze lijekova iste, a kćerka sve podnosi bez problema. :smt023
extra :smt023
baš mi je drago i samo naprijed
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Fela Kuti »

@klara60

Koliko se sećam vaša ćerka je na šestomesečnoj terapiji? Onda je pola već prošlo,
sada se počinje brojati u nazad. :wink: Samo napred i ne brinite za povremene
padove imuniteta ili trombocita. Izreguliše se to brzo. Ja sam u dva navrata morao
da idem na pola doze pa se za toliko posle produži terapija. Još sam ja bio na onoj
od 48 nedelja. Sve u svemu, da iskoristim da se pohvalim a ujedno i da vas malo ohrabrim;
pre dve nedelje sam radio PCR (dve godine nakon terapije) i nalaz je negativan. Idu dani...
Post Reply