lijecenje hepetitisa c

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Boban »

sanela wrote:Vakcina na Hepatitis B je najveća glupost na svijetu.
Prima se iz tri puta...
Organizam se baš bori s njom. Ne bih je nikom preporučila.
BTW. Ja sam je primila, ali nisam nikad poslije radila markere, pa ne znam ni da li imam antitijela sada.
A bila si pozitivna na antitela?Ne kapiram.Ja sam je isto primio prvu pre mesec dana sada posle mesec dana drugu,pa posle mesec dana trecu pa onda posle 6 meseci.Morao sam jer me doktorica naterala mada sam negativan na anti Hbs.Kaze da je rizicno da ovi koji imaju c lako dobiju B.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by saša-ex »

Doktori su tako cesto budale! Ona uopste nije razmisljala niti se uzivela u tvoj slucaj. Njena teorija bi bila ok jedino u slucaju da se ti i dalje drogiras. Posto to nije slucaj, imas sanse da dobijes hep B kao i bilo ko drugi na ovom svetu.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by sanela »

BOBAN wrote:
A bila si pozitivna na antitela?.
Nisam bila pozitivna prije vakcine.
A nisam vadila krv poslije vakcine da vidim imam li antitijela, jer su nam rekli da trebamo provjeriti.

A mi smo se na poslu svi vakcinisali na HBV. Nismo imali pojma... sad, ne bih nikad.

Sa Sašom se slažem u potpunosti.
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Fela Kuti »

Mada je tema hepatitis "C", da samo repliciram na nekoliko prethodnih postova.
sanela wrote:Vakcina na Hepatitis B je najveća glupost na svijetu.
Vakcina za hepatitis B uopste nije glupost vec je postala standard za zastitu od ove sve sire zastupljene zaraze. Osim toga sigurna je, efikasna i bezbedna, a stiti od veoma teske bolesti cije je lecenje skupo, tesko, i sa krajnje neizvesnim konacnim ishodom. Virus hepatitisa B deset puta je zarazniji od virusa HIV-a, mnogo lakse se prenosi, ostaje u zivotu i do sedam dana van organizma (npr. na rucniku, namestaju, u javnom prevozu...), i dovoljno je da imamo i najmanju ranicu koja moze doci u kontakt sa kontaminiranom povrsinom da bi se zarazili. Takodje se prenosi i seksualnim putem, kod zubara, manikira, pedikira, tetovazom... Znaci, nije potreban izravni kontakt sa obolelim kao kod hepatitisa C ili HIV-a. Kada tome pridodamo da mnogi oboleli (kao i kod hepatitisa C ni ne znaju da su nosioci virusa, mogucnost da ga dobijemo rapidno raste.
Zbog toga se sada sva deca izmedju drugog meseca zivota pa do druge godine vakcinisu protiv hepatitisa B, kao sto se vakcinisu i protiv tuberkoloze. Postoji citav niz zanimanja i podgrupa kod kojih postoji obaveza ove vakcinacije (hemofilicari, dijabeticari, vec oboleli od nekog virusnog hepatitisa, zdravstveni radnici, zaposleni i sticenici ustanova za osobe sa smetnjama u razvoju, intravenski korisnici droga itd.
U svakom slucaju, vakcinacija je sasvim razumna odluka, naspram mogucih veoma teskih zdravstvenih posledica kod obolelih.
Jedina "olaksavajuca okolnost" kod hepatitisa B je da se ljudski organizam u 90% slucajeva sam izbori sa zarazom, a u hronicni olik predje "svega" 10% zarazenih, dok je kod hepatitisa C taj odnos 20% onih ciji se organizam sam izborio naspram 80% onih kod kojih bolest prelazi u hronicni oblik koji pre ili kasnije zahteva lecenje.

Ipak, verujte mi, svi koji imaju hronicni hepatitis bi sada bez razmisljanja pristali na svaki oblik preventivne vakcinacije.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Sta je tu je.Moja kcerka je primila sve vakcine u djetinjstvu (strogo sam vodila racuna o tome cak i u izbjeglistvu), ali sada namjeravam slusati instrukcije njenog infektologa. Receno je da ne moze krenuti na lijecenje dok se ne navrsi godina apstinencije i ne rijesi se bulimije. Evo, vrijeme prolazi i priblizava se taj termin, ona apstinira, bulimija skoro icezava istovremeno (mora da su se uzroci narkomanije i bulimije poklopili) ,vodi zdrav zivot i moramo biti optimisti, kada se upustimo u tu bitku (strah me te administracije, a i ishoda lijecenja, ali o tom-po tom).
Bobane nisi mi odgovorio koji su tvoji naredni koraci.
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Fela Kuti »

klara60 wrote: Sada namjeravam slusati instrukcije njenog infektologa. Receno je da ne moze krenuti na lijecenje dok se ne navrsi godina apstinencije i ne rijesi se bulimije. Evo, vrijeme prolazi i priblizava se taj termin, ona apstinira, bulimija skoro icezava istovremeno (mora da su se uzroci narkomanije i bulimije poklopili) ,vodi zdrav zivot i moramo biti optimisti, kada se upustimo u tu bitku (strah me te administracije, a i ishoda lijecenja, ali o tom-po tom).
Postovana Klaro, svakako da trebate slusati njenog infektologa. Opste prihvacen standard je da je potrebna godina dana apstinencije
pre zapocinjanja terapije zbog mnogih razloga. Najvazniji medju njima je svakako taj da osoba mora biti potpuno stabilna jer tokom
kombinovane terapije (pegazis + ribavirin) moze doci (najcesce i dolazi) do raznih psihoporemecaja (promjena raspoloženja,
emocionalni poremećaji, razdražljivost, agresija, psihotički poremećaj, depresija, agitacija itd.) koji bi kod nestabilnih izlecenih zavisnika mogli dovesti do recidiva ili nekih drugih komplikacija. Takodje, i bulumija je kontraindikovana terapiji posto tokom iste dolazi do manjeg ili veceg gubitka kilograma. Svakako ce vam to jos vasa doktorica sve objasniti, ali pre komisije je potrebno izvrsiti neke analize (npr. ultrazvuk gornjeg abdomena, RTG snimak pluca, izvestaj neuropsihijatra o jednogodisnjoj apstinenciji i opstem psihickom stanju, biohemijske analize krvi i izvestaj kardiologa o stanju srcanog misica). Barem je sve ovo bilo potrbno u mom slucaju. Nakon toga (moze i pre toga) ide biopsija koja pokazuje stepen ostecenja jetre, i ako postoji fibroza, a niko od gorepomenutih lekara specijalista nije imao negativan stav o zapocinjanju terapije, radi se kvantitativni PCR test (kojim se odredjuje tacan broj kopija virusa u 1ml. krvi)i prakticno su ispunjeni svi uslovi da "slucaj" ode na komisiju koja odlucuje o dodeli terapije. Paradoksalno, ali ostaje samo da se vidi dali je stanje dovoljno lose u odnosu na ostale koji su aplicirali za lecenje, i ako jeste, sama terapija pocinje vrlo brzo.
Nadam se da vas nisam smorio. Hteo sam samo da vas nekako pripremim na ono sto vas svakako ceka.
Vasa cerka samo neka se drzi zdravog zivota i naravno apstinencije, a ovo ce se vec pregurati nekako.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Boban »

klara60 wrote:Sta je tu je.Moja kcerka je primila sve vakcine u djetinjstvu (strogo sam vodila racuna o tome cak i u izbjeglistvu), ali sada namjeravam slusati instrukcije njenog infektologa. Receno je da ne moze krenuti na lijecenje dok se ne navrsi godina apstinencije i ne rijesi se bulimije. Evo, vrijeme prolazi i priblizava se taj termin, ona apstinira, bulimija skoro icezava istovremeno (mora da su se uzroci narkomanije i bulimije poklopili) ,vodi zdrav zivot i moramo biti optimisti, kada se upustimo u tu bitku (strah me te administracije, a i ishoda lijecenja, ali o tom-po tom).
Bobane nisi mi odgovorio koji su tvoji naredni koraci.
Pa posto sam uradio biopsiju i imam fibrozu 1 stepena mogu dobiti terapiju,26.marta imam kontrolu gde ce mi izvaditi krv i posle toga je nosim na komisiju u Bg gde ce odluciti konacno o terapiji.Naravno i ovo sve sto fela prica takodje i PCR test sam uradio.Puno trcanja i puta ali nadam se da ce biti rezultata.Pozdrav
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Ama, kakvi smorio Fela, naprotiv. Bas ti hvala na odgovoru, jer ga dugo tragam, a volim da znam unaprijed sta nas ceka i sta bi u odredjenom trenutku trebali raditi. Svaki novi podatak mi je dragocjen.
Tebi Bobane, po ko zna koji put, zelim puno srece i da tvoj uspjeh i na ovom polju, probudi nade nama koji idemo tim stopama.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by saša-ex »

Klara, kao sto se puno puta ispostavi kao istina, mnogo puta smo mi upuceniji nego lekari, tako vam je i Fela Kuti objasnio na jednostavan nacin ono sto vas sada zanima. Lekare cesto ili ne zanimate puno, osim ako niste neka veza ili ne podmazete, ili su sarlatani po pitanju ove bolesti, pa zaboga, to je nesto novo, pojavilo se tek pre 20 godina. A i kakve veze ima, to je narkomanska bolest....
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by davor »

Samo da se zna i ja sam isprimao interferon i evo vec tri godine sam negativan :)
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
Post Reply