lijecenje hepetitisa c

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by sunrise »

:butthead:
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
dobrica
Posts: 35
Joined: Wed Sep 21, 2011 9:48 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by dobrica »

Evo jednog odgovora: bolest prejedanja ne smeta za lečenje hepatitisa C. Mora da bude godinu dana strejt tj. da ne uzima ništa sem odabrane terapije!!! Nemoj te se plašiti ja sam imao hepatitis c 12 godina i jetra mi je potpuno uredu, sreća moja! Sada sam izlečio hepatitis C i negativan sam na nalaze (Torlak). Terapija jeste teška od 6 meseci do 1 godine zavisi od genotipa koji ima, a to će utvrditi biopsijom jetre. Problemi koje će imati su temperatura, bolovi u kostima i opšta malaksalost. Nije tako štrašno kao što pričaju ali nije ni lako te se treba na vreme psihički pripremiti. Lek koji se prima i sigurno leči je pegasis (inekcije male) + ribavirin tablete. Sa srećom :)
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Dobrice, hvala na ohrabrenju. Kćerka je genotip 3. koji se liječi šest mjeseci. Trenutno čekamo odgovor da li su joj odobrili terapiju i želimo da to što prije počne i naravno da se sretno završi. Proučuli smo nus pojave i nadam se da će ih bez velikih teškoća savladavati. Za sada vodi računa o ishrani i trudimo se da ojača što više organizam. Što se tiče bulimije, hvala Bogu, liječeći ovisnost o narkoticima i to je izliječeno, ali znam za stavove ljekara da ne odobravaju terapiju za hepatitis u slučaju da pacijent boluje od bulimije. No, to je iza nas i sad, kako rehoh, čekamo da se ova terapija odobri.
Još jednoh hvala na podršci.
Pozdrav.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Danas je stiglo pismo iz Klinike, a u pismu piše: "Odobrava se liječenje dvojnom terapijom Pegasys+Copegus". Sad bi mi trebalo da odredimo dan za početak liječenja i da sredimo one formalnosti oko uputa i sl.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by sunrise »

yes,yes,yes............ogromni posao ste napravile....cestitam
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by sanela »

Super!
Čestitam!
Samo naprijed... :D
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by winston85 »

Bogu hvala.
Cestitam. :D
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by dita »

Super Klara. Sretno dalje!
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

I, napokon je počela terapija!!!
Danas je kćerka primila prvu terapiju. Nakon par sati počela je da dobija temperaturu, malaksala, bole je kosti, tijelo (onako kao grip). Ja sam imala unaprijed spremljene tablete i za to-ona ih popila i vrlo brzo su prestale sve tegobe. Evo je sjedi kraj mene vesela i kaže : "Sve je to u redu mama, uništit ću ja taj virus!".Doktorica joj je rekla da će ovakve reakcije imati još koji put, a onda da će se umanjiti. Sve u svemu-zadovoljni smo.
Hvala svima koji podržavaju ovu našu završnu bitku.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by winston85 »

CIROZA JETRE I BOLESTI JETRE
Po jedna solja poparenog caja od precice ujutro, nataste, i uvece pola sata pre vecere , pomaze kako kod ciroze tako i kod zlocudnih oboljenja jetre. Veoma brzo, nestace gusenje koje ide uz ove bolesti. Na cetvrt litre vode uzeti ravnu malu kasikicu precice. Uz to , dnevno piti sest gutljaja caja od korena idjirota. i 2. do 3. solje caja od koprive. Oblog sa sveden biterom u toku dana drzati cetiri sata, a parne obloge od rastavica i to ujutro i popodne po dva sata, u krevetu i preko cele noci. Obloge staviti na jetru.
Sve obloge treba pokriti maramom kako se usled isparavanja ne bi ohladili!
Vazna napomena: kod svake zlocudne bolesti, terba se strogo pridrzavati navedene, velike kolicine caja. Ukoliko se ona pacijentu cini prevelikom on lako moze da je savlada tako sto ce svakih 15-20 min. piti po jedan gutljaj. Pre nego sto zeludac primi sledeci gutljaj , prethodni ce vec biti svaren.

Ovo je onaj tekst sa teme 'jacanje oslabljenog organizma', hteod reci da pokusate i nesto od ovoga, recimo caj od koprive 2-3 solje dnevno, bez ikakvih zasladjivaca. Ili caj od zalfije uz to, bar solju dnevno...
Ako ne moze da pomogne sigurno nece odmagati.
Ti lekovi za unistavanje virusa su prejaki za nas organizam, otuda i takve nus-pojave. Treba usput jacati imuni sistem.
Pozdravljam.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Post Reply