Pitanje o dnu

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Pitanje o dnu

Post by sanela »

U zadnje vrijeme se pitam da li je baš neophodno da narkoman dođe do dna prije nego što krene da se liječi, da traži pomoć?
I ako jeste potrebno doći do dna, zanima me šta je bilo vaše "dno"?
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Pitanje o dnu

Post by Boban »

Mene ni psihijatrije nisu htele vise,pravio sam katastrofe po njima.Bio sam potpuno lud bezao od ljudi bio pun jakog bezrazloznog straha.Glava mi je bila puna glasova koji su dolazili niotkud koji bi me ponizavali i ja bih se osecao jako potisteno da sam cak sekao se po telu nanosio sebi bol da prestanu.Roditelji nisu imali nikakve emocije prema meni ni dobre ni lose.Ziveo sam na ulici.Beskrajno hvala Gospodu na svemu sto je ucinio za mene.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Pitanje o dnu

Post by bojanol »

.
Last edited by bojanol on Thu Dec 17, 2009 10:04 pm, edited 2 times in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pitanje o dnu

Post by sanela »

bojanol wrote:E Sanela, Sanela, ima moj komšija Jkemu dobrog pajda, pa ako si zainteresovana za lov u mutnom.... ja ću ti rado praviti društvo :D
.
Hvala Bojane na velikodušnoj ponudi. Vjerovao ili ne imala sam nekoliko sličnih ponuda već ;)

@ Bobane uhhh, svaka ti čast što si se izvukao, uz Božiju pomoć. Kad vidim šta si ti prošao (sjećajući se onog što si pisao u ispovijesti) stvarno vidim da su čuda moguća i da nikad ne znaš ko će uspjeti da se izbori sa Zlom. I zaista svakom treba dati šansu, bez obzira koliko bio u blatu i koliko je puta pokušao da se izvuče... A ti si fakat super lik, i zaista bi bila šteta da nisi pokušao još taj jedan put da se izvučeš...Pozz i čuvaj se
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: Pitanje o dnu

Post by adam* »

Toliko sam se zgadio sam sebi da nisam mogao da se pogledam u ogledalo.....eeee.....JAAAA........Narcisoidni~egoista......to je za mene bio kraj kraja....dno dna......
cucla cucla cuclica
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Pitanje o dnu

Post by dete svemira »

Imala sam varijantu:
1.pocinjes da se bavis prostitucijom(jer si svestan da nema drugog izlaza)
(muskarci mogu krasti,ali zenama je laksi vid prostitucija)
2.da overis,ubijes se(jer si povredio puno ljudi oko sebe,muka ti je od svega,muka ti je od svakog povracanja i grljenja wc solje,krvi svuda oko tebe,povraca ti se na svaku pomisao hrane i pica(sok od jabuke),ZELIS SVOJU SMRT)

Zadnji ulazak igle.

MISLI posle 3sata:
1.sta dalje?
2.posao?
3.porodica
4.dete
5.hrana
6.ZIVOT?

Onda sam pokusala da se bacim sa zgrade.

Nisam videla izlaz.Bila sam na igli,sama u gradu.Nikoga pored sebe,ni na minut da osetim sigurnost,zagrljaj da mi kaze da to nije nista strasno,da mi pokaze jednu ruku koja ce me voditi bar na minut dalje.Jednostavno da me uhvati za ruku.Bilo je ,,par,, ljudi(i moja majka) medju njima koji su kao nesto pricali.
Znala sam da me u dubini osudjuju,jer sam ja NARKOMANKA,izgubljena,najveci propalitet,zamisljala sam njihove osudjujuce poglede,majku koju sam otkacila ko blato sa noge godinu dana pre.
Imala sam izbodene ruke koje su me pekle i bolele i preko rada heroina.
Sneg je padao,hladno,sedela sam na krevetu bez icega na sebi.
Da sam skocila,nasli bi me golu u crvenom kaputicu.

Sta je dno?
Kad shvatis da nemas nista,ali najgore,nemas sebe.
Na samom kraju sam pocela da razmisljam i da zumiram te dve godine mog druzenja sa iglom)
Apsolutno sve jedno da li ces sledeci minut biti ziv ili mrtav.(Kako ovo jeftino i otrcano zvuci,a toliko ruznih emocija nosi recenica)
Ne postoji izlaz.Ne postoji dalje....Nema gde dalje....
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Pitanje o dnu

Post by YugoS »

Sta je Dno?
Ovo pitanje je toliko relativno i siroko u svim pravcima,naravno po mom misljenju.
Sta ko podrazumjeva pod Dno,u smislu granice i to?!
Ako je to vezano finansiski onda sam se mogao komotno drogirati godinama,raditi za dop i sl.
Ako je u pitanju drustveni i socijalni momenat kod mene bi isto granica bila daleko,skoro nesaglediva.

Meni je ovo pitanje skroz tesko,nerazumljivo i mislim da Dno nema kraja,u smislu neke definicije.
Sami postavljamo granicu Dna!

Ova tema je super i rado cu citati sta raja pisu.

:D
narkoman sam al' najlepsi.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Pitanje o dnu

Post by AnAna_mo »

Taman sam kontala sta da napisem, ali Yugo je to stvarno dobro objasno, relativno-kako za koga.
Neko propadne nakon godinu dana drogiranja, i psihički i fizički i materijalno i drustveno i sve ostalo..
Dok se neko drogira godinama, neko to čak savršeno krije i time sebi pravi privid normalnosti i opravdava se kao u smislu "ama dobar sam ja" i slicno..
Me ne znam..
Meni, da uvjet nije bio čišćenje ili mrš iz kuće, sumnjam da bih bila bez heroina duze od dva dana, i to samo zato sto - nisam izbila pare.
Potpis.
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Re: Pitanje o dnu

Post by LuLu »

Dno .... mnogo puta sam pomislila 'e sad sam stvarno pala na dno' ali uvijek bi se desilo nesto novo sto bi me jos vise zakopalo. Kada sam bila svjesna da sam udarila od dno? Kad sam predozirala po treci put, i kad me je za dlaku kostalo glave, kad su svi saznali u kojim sam govnima, kad me je policija dovukla kuci, kada sam vidjela (po ko zna koji put) razocarenje, suze i strah u ocima mojih najblizih ....
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Pitanje o dnu

Post by Tužna »

sanela wrote:U zadnje vrijeme se pitam da li je baš neophodno da narkoman dođe do dna prije nego što krene da se liječi, da traži pomoć?
I ako jeste potrebno doći do dna, zanima me šta je bilo vaše "dno"?
Mislim da nije neophodno i presudno da narkoman dođe do dna da bih krenuo da se leči i traži pomoć,koliko puta sam sama sebi govorila e sada si dno dna pa opet nisam htela da se lečim.
Post Reply