"Hristos Vaskrse!"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: "Hristos Vaskrse!"

Post by kingofsnake »

ok! ali ja ne slavim Vaskrs, a imam prijatelja na raznim stranama kojima bi želio čestitati na vrijeme. mislio sam da je to u nedelju(a sad sam i siguran jer sam se raspitao u međuvremenu). u svakom slučaju SVE NAJBOLJE ZA PRAZNIK.
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: "Hristos Vaskrse!"

Post by Vlado_M »

Kingofsnake, koliko sam ja uspio povezati, radi se o tome da je tip umro u petak, a vaskrsnuo u nedjelju... Zato moji meni juce i danas ne dozvoljavaju da se najedem. Niceg konkretnog, zivotinjskog. Ja sam se nekoliko puta pokusao informisati oko toga zasto hriscani treba da tuguju u petak i subotu, kad je opstepoznata stvar da je Isus vaskrsao u nedjelju. Da bi mogao vaskrsnuti, valjda je prethodno morao i umrijeti...

Kazu mi da ne kontam i da banalizujem stvari.

U svakom slucaju, istinskim vjernicima istinski i iskreno cestitam praznik !!! Zelim vam mnogo radosti, srece i zdravlja u porodici, kako sutrasnjeg dana, tako i ubuduce.

Hristos vaskrse !
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: "Hristos Vaskrse!"

Post by kingofsnake »

hajd izdrži dan-dva, starcima su ti obićaji bitni. i ja za ramazan znam gladovat bez potrebe po pola dana. al vazda kontam, hajd da ih ispoštujem.
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: "Hristos Vaskrse!"

Post by PsyTechGirl »

Vlado_M wrote:Kingofsnake, koliko sam ja uspio povezati, radi se o tome da je tip umro u petak, a vaskrsnuo u nedjelju... Zato moji meni juce i danas ne dozvoljavaju da se najedem. Niceg konkretnog, zivotinjskog. Ja sam se nekoliko puta pokusao informisati oko toga zasto hriscani treba da tuguju u petak i subotu, kad je opstepoznata stvar da je Isus vaskrsao u nedjelju. Da bi mogao vaskrsnuti, valjda je prethodno morao i umrijeti...

Kazu mi da ne kontam i da banalizujem stvari.

U svakom slucaju, istinskim vjernicima istinski i iskreno cestitam praznik !!! Zelim vam mnogo radosti, srece i zdravlja u porodici, kako sutrasnjeg dana, tako i ubuduce.

Hristos vaskrse !
Pa to ti je tugovanje ta dva dana (od petka do nedelje) - ono kao "tip" je umro i sve do vaskrsa se tuguje i skoro pa ništa ne jede..
Iskreno, nikada nisam držala do toga, ali od prilike znam kako ide običaj ..

Vaistinu Vaskrese (sutra :-D )
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: "Hristos Vaskrse!"

Post by Guta_Retas »

Sretan Vaskrs svima koji slave :P :P :P :P
So rise and be your master you don't need to be a slave
User avatar
draguljce_29
Posts: 57
Joined: Mon Apr 13, 2009 10:56 am
Location: USK

Re: "Hristos Vaskrse!"

Post by draguljce_29 »

SRETAN USKRS SVIM VIJERNICIMA PRAVOSLAVCIMA OD SRCA!!!!!
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: "Hristos Vaskrse!"

Post by paramparcad »

pa dobro ljudi,vaskrsao sam i sta sad?stvarno ne vidim razloga da sad pravite toliki spektakl od toga ali ajde...neka vam bude.
sjelena
Posts: 142
Joined: Mon Jan 12, 2009 7:53 pm
Location: Beograd

Re: "Hristos Vaskrse!"

Post by sjelena »

Srecan Uskrs i Hristos Vaskrse.
Image
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: "Hristos Vaskrse!"

Post by Vlado_M »

paramparcad wrote:pa dobro ljudi,vaskrsao sam i sta sad?stvarno ne vidim razloga da sad pravite toliki spektakl od toga ali ajde...neka vam bude.
Jebiga Param, ljudima je dzabe govoriti. Najbolje ti je da se naviknes na ovo. Meni se ista stvar dogadja sa rodjendanom, fakat mi bude neprijatno kad vidim kako ga ljudi slave i to...
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: "Hristos Vaskrse!"

Post by goldy »

..
Last edited by goldy on Tue Jun 23, 2009 10:27 pm, edited 1 time in total.
Post Reply