DROGA - spaja ili razdvaja ???

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

DROGA - spaja ili razdvaja ???

Post by PsyTechGirl »

Ljudi moji, da li nas droga, iako se više ne drogiramo i dalje spaja sa ljudima sličnim nama ili razdvaja od njih ??
Da li je moguće da, iako smo promenili sredinu i društvo i dalje nailazimo na ljude sa istim problemom ??
Da li je to nešto dobro ili loše, hoću reći, dali nam to može naškoditi ili učiniti korisnim ??
Da li je moguća kvalitetna veza dvoje bivših narkomana ??

Eto postavila sam vam par pitanja, par tema za razradu .. Baš me zanima vaše mišljenje na ovu temu, jer prošlost je čudna stvar.. Vrlo lako može da postane sadašnjost i budućnost, ali zato mi treba da budemo spremni za to i da ne dozvolimo ništa od toga ..
Last edited by PsyTechGirl on Wed Mar 18, 2009 6:42 pm, edited 1 time in total.
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
sjelena
Posts: 142
Joined: Mon Jan 12, 2009 7:53 pm
Location: Beograd

Re: DROGA - spaja ili razdvaja ???

Post by sjelena »

razdvaja ili spaja? zamisli da dozvolis da te droga definise. mozes tako ponovo da se navuces, isto ce ti biti...
zivot definisan bilo koriscenjem ili "bavljenjem" supstancom
ljudi sa istim problemom.. ne, ne moze biti korisno, osim ako nisi resila da se posvetis pomoci... psihologiji..
bavljenju na bilo koji nacin datom problematikom.
ovako.. pocni da biras drustvo,
pa ce ti mozda buducnost biti proizvod onoga sto si radila i uradila za sebe.
Ja ne delim misljenje da je dovoljno biti bivsi narkoman, pa ce ti u zivotu
cvetati cvece. It's hard work.
Last edited by sjelena on Wed Mar 18, 2009 8:27 pm, edited 2 times in total.
Image
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: DROGA - spaja ili razdvaja ???

Post by saša-ex »

Za početak, ne kaže se svetati cvece, nego cvetati...

Moguće su veze bivših narkomana, mada retko, i to samo u slučaju da već imaju stabilnu i dugu apstinenciju iza sebe.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: DROGA - spaja ili razdvaja ???

Post by draguljce »

Je.. G.. cura vam lijepo postavi par pitanja, a vi joj gledate na gramatiku, heeh.
Iz svog licnog iskustva, mislim da druzenje ex i aktivnog,bas, iiiii nije moguce!! Ali opet tako ja mislim. Jer ja sam bio cist gotovo 2.godine, poceo raditi, nasao curu, popravio odnos sa porodicom, sve 5!!!!
I jedan dan krenem da sebi kupim par krpica za obuci i sretnem jednog bivseg druga koji zica po "petardu" da se sredi. Ja posto nisam imao sitnih para pozovem ga na pivo pa da mu dam para!! Vidim on se savio od krize i ja ga kroz pricu pitam koliko ga moze pokriti da ne zica dalje i on mi isprica pricu o extra dobrom H koji je .....
Hade reko kupi pa cu samo vidjeti kakva mu je "boja" kad se skuha!! FOL!!! I dok sam to gledao, kad JA se sredio prije nego on!! IIIIII ETO!! OVERDOSE!!!! Jedva prezivio!!!
Htio sam reci da je moje misljenje da se ne mogu druziti "ex" i "aktivni"!!
Veza izmedju dvoje bivsih mislim da je moguce, cak mogu pomoci jedno drugom.
Uh!!

eto pozzzz..... :|
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: DROGA - spaja ili razdvaja ???

Post by PsyTechGirl »

draguljce wrote:Je.. G.. cura vam lijepo postavi par pitanja, a vi joj gledate na gramatiku, heeh.
Iz svog licnog iskustva, mislim da druzenje ex i aktivnog,bas, iiiii nije moguce!! Ali opet tako ja mislim. Jer ja sam bio cist gotovo 2.godine, poceo raditi, nasao curu, popravio odnos sa porodicom, sve 5!!!!
I jedan dan krenem da sebi kupim par krpica za obuci i sretnem jednog bivseg druga koji zica po "petardu" da se sredi. Ja posto nisam imao sitnih para pozovem ga na pivo pa da mu dam para!! Vidim on se savio od krize i ja ga kroz pricu pitam koliko ga moze pokriti da ne zica dalje i on mi isprica pricu o extra dobrom H koji je .....
Hade reko kupi pa cu samo vidjeti kakva mu je "boja" kad se skuha!! FOL!!! I dok sam to gledao, kad JA se sredio prije nego on!! IIIIII ETO!! OVERDOSE!!!! Jedva prezivio!!!
Htio sam reci da je moje misljenje da se ne mogu druziti "ex" i "aktivni"!!
Veza izmedju dvoje bivsih mislim da je moguce, cak mogu pomoci jedno drugom.
Uh!!

eto pozzzz..... :|
Hvala ti puno Draguljče, interesantan "point of view" što bi rekli ..

Ja ne znam starno.. Ovu temu sam započela jer mi se u zadnje vreme, od kad sam aktivno počela da tražim nove ljude i nove sredine nekoliko puta desilo da se upoznam sa nekim ljudima, družimo se i kroz priču saznamo dalju istinu jedni o drugima .. Da nas vezuje jedna stvar, a to je da smo bivši narkomani ..
E pa sada se a dvoumim šta sa takvim poznanstvima, da ne kažem prijateljstvima, raditi ??
Zato me zanima dalje mišljenje i stavovi vas, mojih interaktivnih prijatelja :wink:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: DROGA - spaja ili razdvaja ???

Post by YugoStar »

draguljce wrote: Htio sam reci da je moje misljenje da se ne mogu druziti "ex" i "aktivni"
Tacno,osim ako nisi SasaEx !

:D

PS:Ja opet nesto vjezbam.
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: DROGA - spaja ili razdvaja ???

Post by draguljce »

Dobro je Yugo!! Vijezba je uvijek korisn za nesto!! :)
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: DROGA - spaja ili razdvaja ???

Post by Tužna »

PsyTechGirl wrote:Ljudi moji, da li nas droga, iako se više ne drogiramo i dalje spaja sa ljudima sličnim nama ili razdvaja od njih ??
Da li je moguće da, iako smo promenili sredinu i društvo i dalje nailazimo na ljude sa istim problemom ??
Da li je to nešto dobro ili loše, hoću reći, dali nam to može naškoditi ili učiniti korisnim ??
Da li je moguća kvalitetna veza dvoje bivših narkomana ??
Pa sad kod svakog je drugačije mene recimo spaja to da sam u bliskoj sredini sa osobom tačnije sa mojim bratom koji se i dalje drogira,ali kad ga gledam u krizi i kako se raspada a ne želi si pomoći to me definitivno razdvaja.
I naravno da nailazim na ljude koji imaju problem koji sam imala ja,prepoznajem ih na kilometar,e sad dali nam to može škoditi ili ne zavisi od karaktera ličnosti.
veza dvoje bivših narkomana kod mene nije nikako uspela,ali ne mogu da kažem da ne postoje izuzeci koje ja lično nisam nikada upoznala.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: DROGA - spaja ili razdvaja ???

Post by Big Mama »

..............ja znam da je moguća veza dvoje bivših narkomana..........naravno, ako imate dovoljno dobar razlog za ostati zajedno. Mislim da droga ne spaja. Samo radi razdore između ljudi. Kome je droga išta dobrog donijela? Upoznaš hrpu dilera, hrpu ekipe koja je ista kao ti, kao imate iste "interese", imate o čemu pričati..Ali sve je to privid i nema prijateljstva kod narkomana. Samo interes.Tako ja mislim. Nemam niti jednog "frenda" iz bivšeg života i ne treba mi. Pozz
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
sjelena
Posts: 142
Joined: Mon Jan 12, 2009 7:53 pm
Location: Beograd

Re: DROGA - spaja ili razdvaja ???

Post by sjelena »

Big Mama wrote:(...)Mislim da droga ne spaja. Samo radi razdore između ljudi. Kome je droga išta dobrog donijela? Upoznaš hrpu dilera, hrpu ekipe koja je ista kao ti, kao imate iste "interese", imate o čemu pričati..Ali sve je to privid i nema prijateljstva kod narkomana. Samo interes.Tako ja mislim. Nemam niti jednog "frenda" iz bivšeg života i ne treba mi. Pozz
Osim toga, posle nekog vremena, price tipa: e, a kako smo se onda razbili... a kako je ona sema bila dobra.... kakva sam sraanja pravio.. postanu nevidjeno dosadne.
Image
Post Reply