ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Post by Zona Sumraka »

ajde brate odapni vec jednom kako je bog smisao zivota...mislim, to je cijela poenta, zar ne?
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Post by Vlado_M »

trna wrote:
Vlado_M wrote:Trna, prijatelju, je li to i tebe jebe osjecaj besmisla ?
Ne prijatelju.
Ja sam pomislio da si poceo misliti svojom glavom i da ne koristis ustaljene ustogljene dogmatske kolosijeke. Pretpostavljam da je relaksirajuce sve odgovore traziti u par knjiga.

Vidi, kad postavljas neko pitanje, rezon je da ti prvi ponudis neki odgovor. Tad mozes ocekivati diskusiju.

C.B.

Najmucniji posao je
truditi se da zivis
pod posvecenim barjakom.
slicnost namera
sa ostalim ljudima
odvaja budalu od istrazivaca.

to se lepo vidi u
svakom baru, bilijar-sali
fakultetu, hipodromu
ili zatvoru.

ljudi beze od kise
ali sede
u kadama punim vode.

prilicno je gadno znati da
milioni ljudi strepe od
atomske bombe
mada su odavno
mrtvi.

i pored toga
trude se da pribave
zene
novac
smisao.

a najzad ce se Veliki Barmen nagnuti
beo istinit jak i mistican
da ti kaze
bilo je dosta
bas kad ti se cini
da tek pocinjes.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Post by Sagitarius »

Zona Sumraka wrote:ajde brate odapni vec jednom kako je bog smisao zivota...mislim, to je cijela poenta, zar ne?
Kao i obično;Zona ga pogodi,direktno u "srž" :finga:
User avatar
trna
Posts: 78
Joined: Thu Dec 13, 2007 11:31 am
Location: FUTOG

Re: ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Post by trna »

Ja vam nisam kriv sto nemate (neki od vas) smisao u zivotu i ne znate razlog svog postojanja i nemojte biti ljuti zbog toga jer sami ste krivi za to.
Ako ja dam odgovor odma na pocetku sta ce te vi onda pisati.

Ja naravno, razmisljam svojom glavom ali isto tako zdrave savete ne odbacujem tek tako a da o njima ni ne razmislim.
Mnogi su na ovom forumu u problemu do guse da ne kazem da su u govnima a previse pametuju.
Stanite malo ljudi i stavite prst na celo.Nemojte kao sto ste uvek radili kada vas neko satera u cosak a vi odma u napad.Ja sam isti takav bio i nigde tako nisam stigao.
Nemojte se prepirati vec odgovorite na pitanje ili bar pokusajte.
Pozovi me u dan nevolje!
Tad cu te izbaviti, a ti ces me slaviti!
Bog
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Post by Sagitarius »

Sve je to lijepo,ali ti svojim pitanjima,ne tražiš dikusiju,već forsiraš odgovor.
Ja vjerujem da je smisao života,blizu Boga,al ne kroz neke,više ili manje popularne vjerske zajednice,crkve(katoličke,pravoslavne,muskimanske,i tucet njih ostalih,kršćanske-čekaj zar i katolici i pravoslavci nisu kršćani?).
Ja na to gledam,kao na nešto osobno,između mene i Njega.
Last edited by Sagitarius on Sat Mar 21, 2009 12:28 am, edited 1 time in total.
sjelena
Posts: 142
Joined: Mon Jan 12, 2009 7:53 pm
Location: Beograd

Re: ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Post by sjelena »

trna wrote:Ja vam nisam kriv sto nemate (neki od vas) smisao u zivotu i ne znate razlog svog postojanja i nemojte biti ljuti zbog toga jer sami ste krivi za to.
Ako ja dam odgovor odma na pocetku sta ce te vi onda pisati.

Ja naravno, razmisljam svojom glavom ali isto tako zdrave savete ne odbacujem tek tako a da o njima ni ne razmislim.
Mnogi su na ovom forumu u problemu do guse da ne kazem da su u govnima a previse pametuju.
Stanite malo ljudi i stavite prst na celo.Nemojte kao sto ste uvek radili kada vas neko satera u cosak a vi odma u napad.Ja sam isti takav bio i nigde tako nisam stigao.
Nemojte se prepirati vec odgovorite na pitanje ili bar pokusajte.
trna wrote:Ziveti jeste privilegija ali sta je zivot. Postoji li neka cvrsta naucna tvrdnja sta je zivot ili jos bolje sta je svrha zivota?
Zasto postojimo odnosno zasto postojis?
kakva naucna tvrdnja? Mislis definicija?
neko ti je postavio link na wikipediu.. pa to bi trebalo da zadovolji tvoje prohteve.

razni ljudi su ti svasta napisali, od tebe samo nova pitanja. I to dosta bezveze pitanja, bar sto se mene tice.
hajde, molim te odgovori ti meni, posto me Lela iskulirala u odnosu na sta ili koga je ziveti zivot privilegija?
ili odgovori bilo kome... pa nam napisi sta ti smatras za valjani i istiniti odgovor.
I mani sa tom agresivnom ispravnoscu. Nego daj da vidimo kako ti to koristis mozak.
...meni treba dokaz.
Image
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Post by Zona Sumraka »

vidis, meni je ta pretpostavka da ateista nema smisao u zivotu zesce pretenciozna...ovaj svijet bi bio daleko napredniji da ljudi traze smisao u stvarima koje su oko njih, umjesto u nekim apstrakcijama...
lela
Posts: 187
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:20 pm

Re: ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Post by lela »

...pa privilegovani smo samim tim sto smo rodjeni,mada koliko god ova tema izgledala primamljivo,besmisleno je razglabati o tome jer ''definicija'' zivota ne postoji,bitno je pronaci smisao i uzivati...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Post by saša-ex »

Vlado_M wrote: Ja sam pomislio da si poceo misliti svojom glavom i da ne koristis ustaljene ustogljene dogmatske kolosijeke. Pretpostavljam da je relaksirajuce sve odgovore traziti u par knjiga.
Nekako se uvek vraćamo na to, kako je nas vernike neko ubedio, kako smo poverovali nekim knjigama, kako je to samo jaka auto-sugestija. U fazonu, ma super vam je ta vera, samo dok se ne drogirate...
A stvar je mnogo kompleksnija i ne može se staviti u neki okvir, koji će biti jasno prepoznatljiv i koji će se moći secirati da bi se videla unutrašnjost.
U Boga te niko ne može ubediti. Da je do par knjiga, držalo bi me neko kratko vreme, kao i svaka filozofija ili nauka koja mi je bila interesantna pre. Odnos sa Bogom je nešto lično,ljudi greškom to stavljaju u neke religijske forme. Život sa Bogom donosi oslobođenje a ne hrpu pravila i zakona koji te ograničavaju.

A život sami određujemo. Sve je na našim odlukama. Dobro, kod narkomana je mnogo manje u njihovim rukama. U tome i jeste deo slobode koju nam je dao Bog. Da sami izaberemo. Moja odluka je bila da svoj predam u ruke Isusa Hrista.
SAMO CEO ŽIVOT...
sjelena
Posts: 142
Joined: Mon Jan 12, 2009 7:53 pm
Location: Beograd

Re: ZIVOT-sta je zivot ili kako glasi definicija zivota?

Post by sjelena »

lela wrote:...pa privilegovani smo samim tim sto smo rodjeni,mada koliko god ova tema izgledala primamljivo,besmisleno je razglabati o tome jer ''definicija'' zivota ne postoji,bitno je pronaci smisao i uzivati...
Kazu da je najveci problem sa "neverujucim" ljudima to sto se ultimativno plase smrti jer ne veruju ni u kakvo postojanje sem ovog naseg fizickog..
Pa bi tako, pod pretpostavkom da si ti neko ko ne veruje u "zivot posle smrti", tvoja izjava bila potpuno prihvatljiva,
medjutim, podrazumevala bi neko tvoje licno uverenje.
Odnosno, u ovom nasem slucaju, pojasnjenje (sopstvene filozofije) ili
odgovor na pitanje... u odnosu na koga smo privilegovani, odnosno sta je alternativa nasem postojanju?

Sto bi, onda, izjavu da "definicija" ne postoji ucinilo netacnom. Bar u konkretnom slucaju.
Image
Post Reply