Gdje izlazite

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: Gdje izlazite

Post by iron »

YugoStar wrote:E tubalkain,super mi to sto si pisao o Tajlandu,Bali i to.
Ja sam u Mexicu,Cancun,imao ponudu za jednu vilu na moru sa pripadajucom pjescanom plazom,bazenom,molom...znas vec,sve full.
Covjek mi donese slike,snimke i sve kao u bajci,cjena 50 000 dollara (shega prava).Ja se upalim k'o kutnjak,jer je vila na jednom malom i poznatom ostrvcetu La Isla Mujeres (zensko ostrvo u prevodu),preko puta Cancuna,turista gomila...
Dok cekam covjeka iz agencije sa kojim bih trebao da to obidjem,mastam o sebi kao liku koji ima jebacku vilu u Mexicu i to uksuznu.

Kad smo se prevezli brodicem i stigli u blizinu objekta,koji je od puta udaljen nekih 300-400 metara koje se trebalo pjeske preci,ja nisam smio ni metra zagaziti.

Jebiga,jednostavno mi u tom trenutku pocese kroz glavu prolaziti razni gmizavci,pauci crni i dlakavi,skorpioni i slicni insekti.
Jeste da je kuca bila cak ljepsa nego na slikama,cjena(i ako je svakako jeftina za evropske uslove) se mogla spustiti,jeste da sam mogao biti lik koji ima nekretninu egzoticnu i koji je izdaje dok sam ne boravi u njoj,jeste da.....ali...sve to pada u vodu pri pomisli da se nekad kuca mora provjetriti,otvoriti prozori i vrata...

Sto ti je strah ?!
:shock:

Vas dvojica mora da se salite da su tako male cijene!?
Hmmm...ne znam, da je meni tako nesto uletilo mislim da bi se dizao kredit.
A ja u zadnje vrijeme mudrujem kako bih neki vlastiti biznis pokrenio....samo ne znam sta....ima netko ideje kaklve!? Nekakvu agenciju za nesto...ili ne znam..... Nema smisla raditi za druge, najbolje kada radis za sebe....
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Gdje izlazite

Post by Zona Sumraka »

La Isla Mujeres
Yugo, to ti je bio takav katastrofalan zajeb da nemam rijeci...jbte da si samo izdavao do sada bi ko zna koliko puta obrnuo tu lovu...ccc....
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Gdje izlazite

Post by YugoStar »

Ma znam zonchi,imao sam ja jos slicnih zajeba,a bas ti bi trebala da znas da su slike,razglednice,filmovi...jedno,a "lice mjesta" drugo.
Osim sto se bojim raznih gmizavaca,insekta i slicnih babaroga,tu je i meni zajebana klima,koju mogu izdrzati 2-3 sedmice.
Tebi je do Cancuna par sati,a ja sam iz Minhena,preko Jamajke letio 16 sati.
I da jos znas da sam ja takav peder da se ne mogu kupati u moru ili okeanu,ako u blizini nema tush sa slatkom vodom,bilo bi ti jasno.
Mada,dok ovo pisem,kontam da sam te upoznao u to vrijeme i imao nekog u blizini...

Iron,ovo sto pisem nije nista spektakularno.Dug sam zivio u Njemackoj,solidno zaradjivao i jos solidnije trosio.Sve te egzoticne destinacije,bar dok sam ja zivio na zapadu,je mogao da priusti svako ko je imao posao.Samo je bilo pitanje jeli taj neko spreman da se izvali na putovanje.
E sad,sve te "turisticke" zemlje sa razglednica,kako Azijske,Africke,Juzno Americke....su kokuzne do bola i standard je tuzan i zalostan.
Evo primjer,a to ti i Tube moze potvrditi,da su cjene jela i pica na Tajlandu mozda i jeftinije nego u,recimo,Sarajevu,kao i privatnog smjestaja(recimo vila sa bazenom).Jedino je fol kako doci,jer je let prilicno skup,najskuplji.
Mislim da i zona to moze posvjedociti!
:D
User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: Gdje izlazite

Post by iron »

Ma sve to stoji, ali kako tj. na koji nacin tamo kupiti nekretninu na svoje ime a da je sve legalno!?
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Gdje izlazite

Post by YugoStar »

Nakon spoznaje da meni vise lezi da imam vikendicu na Jahorini,koja nije nista jeftinija od gore pomenute perverzije,moja zelja da ispitam pravno-imovinske varijante,pala je u vruci okean,pun raznoraznih ajkula i slicnih nemani.(jos jedan minus).
:D
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Gdje izlazite

Post by Zona Sumraka »

Ma kazem ti upravo zato sto smo se i mi debelo zajebali...nama su nudili kucu na Rivijeri Maji, preko puta Konzumela, za nekih $70,000. Sto je fakticki nista...i ista prica, joj pa kako cemo, daleko ovo ono, uragani picke materine...i odustanemo...a mislim da je to bila investicija boli glava...
Zato kazem i da si me znao u to vrijeme vjerovatno bih bila glavni krivac sto si odustao, jer bih te licno ubijedila da je pravis katastrofalnu gresku :D ....mada iskreno, ne znam da li bih se i ja odlucila da zivim na ostrvu...to bi vec bilo zesce diskutabilno...

A i sto se leta tice, nama je bagatela jbga...let je prosle godine bio $99 sa povratnom kartom, a ove su digli na $199 zbog cijene nafte ...sto je opet mizerno...
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Gdje izlazite

Post by Tužna »

Ne izlazim nigde osim do prodavnice :roll:
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Gdje izlazite

Post by Sagitarius »

Sagitarius wrote:Obično me ova moja odvuče u šoping, :evil:
Inače,kino,cuga i šetnja predvečer,kontali smo otić na party,ali to je ipak kao ulaz u "minsko polje",pa može i bez toga.
Ne brini neceš tako uskoro u nikakvi šoping osim onog ilegalnog ha ha ha,;OVA MOJA;nisan ti jebeni tariguz!!!!! :!:
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Gdje izlazite

Post by Zona Sumraka »

auu sagi, sad si gotov...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Gdje izlazite

Post by Sagitarius »

he,he,he,
morat ću mijenjat pass :D
Post Reply