CHAT - Kako se trenutno osećate

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by sanela »

ChupaChups wrote:Hocu da se ubijeeeeeeeeeeemmmmmmmmm

Hocuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :( :(
Takvi osjećaji dođu i prođu.
Proći će...
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by breakdown »

vlada78 wrote:Osećam se bezvredno.Zato što sam sam.Nemam posao(ali hoću da radim ali nemam gde).
kada god ne cinim stvari za koje drzim da bi trebao osjecam se bezvrijedno, i obratno.
to sto si sam i trenutno nezaposlen je manje bitno ( ne umanjujuci vaznost)
vlada78 wrote: Pomagao sam mu dosta na izgradnji kuće pa me je častio letovanje..
primjecujes ? uzrocno posljednicna veza...tako je sve u zivotu.
ChupaChups wrote:Hocu da se ubijeeeeeeeeeeemmmmmmmmm

Hocuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :( :(
jasta ces
nije život poljem proći
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by ChupaChups »

Ej ljudi jedno pitanje, ne znam gdje da postavim pa evo ja cu ovdje.

Bila sam na psihijatriji 35 dana. Otpustena sam sa dijagnozom depresija i bipolarni poremecaj sa granicnim poremecajem licnosti.

Terapija mi je Qpin 200 mg, Trazem 10 mg, Citram 10 mg i Depakine Chrono 600 mg.

Problem je sto svaki dan imam sve vise glasova u glavi koji me navode na to da se ubijem ili povrijedim. Ne galame, tihi su i ima ih vise (3-4), kao da me provociraju. Nepoznati glasovi muskih osoba. Da li je to moguce iako uzimam redovno terapiju. Molim vas odgovorite jer me izludjuje ovo.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by sanela »

ChupaChups wrote:Ej ljudi jedno pitanje, ne znam gdje da postavim pa evo ja cu ovdje.

Bila sam na psihijatriji 35 dana. Otpustena sam sa dijagnozom depresija i bipolarni poremecaj sa granicnim poremecajem licnosti.

Terapija mi je Qpin 200 mg, Trazem 10 mg, Citram 10 mg i Depakine Chrono 600 mg.

Problem je sto svaki dan imam sve vise glasova u glavi koji me navode na to da se ubijem ili povrijedim. Ne galame, tihi su i ima ih vise (3-4), kao da me provociraju. Nepoznati glasovi muskih osoba. Da li je to moguce iako uzimam redovno terapiju. Molim vas odgovorite jer me izludjuje ovo.
Obavezno kod psihijatra otiđi i reci mu. Trebao bi ti možda promijeniti terapiju.
Sretno,
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by breakdown »

ChupaChups wrote: Problem je sto svaki dan imam sve vise glasova u glavi koji me navode na to da se ubijem ili povrijedim. Ne galame, tihi su i ima ih vise (3-4), kao da me provociraju. Nepoznati glasovi muskih osoba. Da li je to moguce iako uzimam redovno terapiju. Molim vas odgovorite jer me izludjuje ovo.
Sanela ti je odgovorila kratko i jasno , poslusaj je.

mozda je samo privremeno ali molim te ispricaj doktoru sve kako si ovdje napisala.

forum ti ne moze pomoci jer ovdje ima ljudi koji bolesti ovisnosti poznaju bolje i od struke tj. doktora, ali depresija, bipolarni, glasovi u glavi...niko od nas nije dovoljno strucan za te stvari.
nije život poljem proći
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by breakdown »

ChupaChups, to ne znaci da ne mozemo razgovarati,
kako si sada ?
nije život poljem proći
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by ChupaChups »

ChupaChups, to ne znaci da ne mozemo razgovarati,
kako si sada ?
Pa onako. Povecali su mi Qpin na 300 mg navece a u jutro 200 mg, ali meni je i dalje isto i niko ne razumije. To su glasovi kao da mi neko sapuce na uho i provocira , nekad blizu a nekad daleko i tada osjetim trnce po citavom tijelu. Najvise su prisutni kada sam sama i ne razgovaram ni sa kim. Provokacije tipa 'glupa si, bolesna si, ubij se'.... onda imam neka pogresna uvjerenja, da me neko prati, da me svi na ulici gledaju i znaju sta mi je... ma izludjuje me ovo
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by breakdown »

ChupaChups wrote: Pa onako. Povecali su mi Qpin na 300 mg navece a u jutro 200 mg, ali meni je i dalje isto i niko ne razumije. To su glasovi kao da mi neko sapuce na uho i provocira , nekad blizu a nekad daleko i tada osjetim trnce po citavom tijelu. Najvise su prisutni kada sam sama i ne razgovaram ni sa kim. Provokacije tipa 'glupa si, bolesna si, ubij se'.... onda imam neka pogresna uvjerenja, da me neko prati, da me svi na ulici gledaju i znaju sta mi je... ma izludjuje me ovo
ok, znaci otisla si doktoru,
rijetki su ljudi koji u nekom periodu zivota nisu imali psihicke krize, a pogotovo u mladim danima... svako ima drugacija iskustva sa tim dozivljajima i evo neko moje,

radnja 96.- 97. god. rat u Bosni zavrsio, potrebno novo prilagodenje...
sve cesce mi se javljaju misli da nisam normalan, da bi to ubrzo preslo u osjecaj da ludim.
kako nikada nista ne dode samo, tako se uz taj osjecaj javlja i intezivni strah od ludila.
to je vise bili izrazeno uvece, a spektakl bi nastajao sa odlaskom u krevet na spavanje.
ludim, ludim...
da li je to bilo stvarno ili umisljeno ? ne mogu biti siguran, ali mislim da je bilo stvarno iako nisam imao nekih ekscesa.

kako sam se izljecio :
tome su dopinijele dvije stvari,
prva, bijeg u san, sto vise to bolje, kada spavate nema ni ludackih misli,
e sad, kako spavati 10-12 sati, a ne mozete ni par ?
tu nastupaju benzosi, ( samoljecenje), kojima velika hvala, iako sam sad dozivotno navucen na njih.

druga stvar koja mi je jako pomogla je posao,
nalazim posao u velikoj firmi, sa puno radnih kolega, gdje htjeli to ili ne, u stalnoj ste komunikaciji i interakciji.
tu bih mogao dodati i svoje drustvo za sankom sa svim forama i fazonima koje to nosi.

ChupaChups wrote: .. onda imam neka pogresna uvjerenja, da me neko prati, da me svi na ulici gledaju i znaju sta mi je... ma izludjuje me ovo
isto tako, par godina kasnije, nakon ljubavnog brodoloma, samo bez osjecaja da me neko prati, ali zato svaki smijeh koji bi cuo, pa i od nepoznatih ljudi, cinilo mi se da je meni upucen... to je srecom relativno brzo proslo samo od sebe.

ukratko, moj lijek je bio spavanje i drustvo, rad mi je takode pomogao, ali tada nije bio presudan.
naravno, sve ovo je samo moje iskustvo i mozda pomogne nekome, a mozda i ne
nije život poljem proći
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by ChupaChups »

Osjecam se cudno i ne znam sta mi se desava unatoc tome sto redovno uzimam terapiju

Decko i ja sjedimo u kuci, sami, lagana muzika, tv, svjetlo ugaseno, a u susjednoj sobi tj hodniku je upaljeno.

Prvo u tom hodniku krajem oka vidim kao da prolete tamne crne sjene, 2x sam to vidjela, da bi se kasnije u nasoj sobi to "bice" pojavilo pred nama i gleda u mene. Velika crna sjena sa velikim ocima , ja onako sva ukocena, ne znam sta da radim, tresem se, momak ne konta sta se desava. Uzimam pepeljaru sa stola pocinjem da galamim da ide od nas i bacam pepeljaru. Momak se prepao, pali svjetlo pita sta je bilo a ja ukocena, ne mogu cak mi da pricam, tresem se sva. Samo sam pokupila stvari i rekla da idemo iz kuce. Ubjedjena sam da je to bio neki vrag ili sta vec. Sta se sa mnom desava ne znam
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by breakdown »

ChupaChups wrote:Osjecam se cudno i ne znam sta mi se desava unatoc tome sto redovno uzimam terapiju...
nastavi, a ionako je negdje ovih dana i kontrola ?

budi vise sa bliskim ljudima, povezi se sa njima jos dublje, druzite se, razgovarajte, otvori im se (ne moras ove detalje koje pises po forumu ),
na svaki znak ljubavi uzvrati duplo,

sretno, i pisi nam
nije život poljem proći
Post Reply