CHAT - Kako se trenutno osećate

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Boban »

Lep suncan dan obecava zeznutu noc.Bicu dobro.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re:

Post by anfakabl »

Tess, zlatan si i vredan, lepo ofarbaj kapiju.
Krenula sam da zveknem rakiju, ali kada sam je sipala u čašu, uvideh da nije zelena flaša, već rakija. Brrr, malo mi je drama trgnuti zelenu cugicu.
Jedino da ubacim 2-3 šumeće, da isteraju đavla?
all that I want is to play
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Vlado_M »

Ne kvari to zeleno nikako sumecim... Prva asocijacija koja mi pada na pamet je apsint. Ja sam pio to cudo prije 2 godine, dok sam ga uspijevao naci u prodavnicama. I kad sam bio u top formi od trecine flase bih totalno pobudalio. Oko 70 % alkohol :). Rastura... Sanjao sam ga bas prije par dana, sad si me podsjetila. Nije slucajno sto sam od sveg alkohola sanjao bas apsint, gledao sam nedavno emisiju u Van Goghu-u... I Ernest Hemingvej se rasturao od istog pica :). Znali ljudi sta valja.

Ajd budi drugarica i donesi mi tu flasu. Vrijedi recidiva :).

Uhvatio sam malo sunca danas. Pristojan dan.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by AnAna_mo »

Vlado_M wrote:gledao sam nedavno emisiju u Van Goghu-u... I Ernest Hemingvej se rasturao od istog pica :). Znali ljudi sta valja.
Kažu da je Van Gogh sebi otfikario uho upravo pod djelovanjem apsinta. Ili se napio, ili se radilo o nekakvom delirijumu, nemam pojma šta je šta, ali je sigurno da se radi o tom piću!
Potpis.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Vlado_M »

U Apsint se stavlja pelin... Zato je gorak. A valjda pelin u vecim kolicinama izaziva halucinacije. Znaci, Van Gogh nije namjerno sebi odsjekao uho, bacio ga na sporet i pojeo kao kobasicu... Garant je tip bio u tripu da fakat przi kobaje... Nemam pojma kako danas prave apsint i koliko je halucinogen, ja sam kupovao neki ceski, skup je kao kvalitetan viski. Jednom smo se za Novu Mala i ja ubili od flase apsinta, prije 2-3 godine. Tipa smo morali isporuciti kuci nekad oko 21:30 uvece. NIje ni obicaj stigao sprovesti, jebiga :). Kad se sageo da odveze pertle pred kucom, staroj uletio u krilo :)... U cijeloj prici nije strasno to sto se ubio u pola deset, vec cinjenica da je izasao nekad oko 19:30. ODradio posao u dva sata i na spavanje... A nisam ni ja bio bolji. Ubrzo sam ispao iz stroja :).

Evo kako radi pravi apsint :

Džon Foterhil, iz “Moje tri krčme”: “Sjedio sam jedne noći u Café Royal. Bilo je jako kasno. Pio sam sam. Baš sam ušao u treću fazu kad je voda došla u rukama konobara sve do moje stolice. Počeo je da je prosipa po podu. ‘Vrijeme da se ide, gospodine’, rekao mi je, ‘bojim se da sada morate da idete’. Opet je prosuo vodu. ‘Zalivaš cvijeće? To je divno! Koje je tvoje omiljeno cvijeće’ , upitah ga, a on mi ne odgovori. ‘Ja volim tulipane’, rekoh mu jer mi se činilo da nije raspoložen za priču. ‘Sad stvarno morate da idete, gospodine’, ponovi mi kao da nisam čuo. ‘Siguran sam da i ti najviše voliš tulipane’, htio sam da ga oraspoložim. Dok me iznosio da me izbaci na ulicu vidio sam kako stotine ljudi sa tulipanima umjesto glava trči oko mene”.

Anfakabl, jesi ziva ? Je li apsint ?
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by YugoS »

E jebiga,
ja sam prije neke 2 ili 3 godine ocajnicki trazio nekoga da mi donese Apsint.
Price nekih mojih jarana,slicnih ovoj Vladinoj ili Vladovoj izazvase u meni pozudu strasnu.Blizila se N.godina,a meni nesto bas stalo.Tih mjeseci sam bio "dobar" i samo je alkohol bio u igri,pa kontam da bude kako treba.

Kad mi neko rece da u nase vrleti dolazi moj dobar drugar iz Svabije.Nazovem momka i katem onu :"bez Apsinta ne dolazi".
Donese covjek stvarno i ja se obradovah pravo.
Kad je otisao svojim putem,uzmem ja flasu da je malo "studiram".Kad ono prvi shock,vidim ja proizvodjac pravo renomiran za neka alkoholna pica iz Njemacke.Znajuci Svabe bi mi malo onako,skepticno.

Ipak se nije imalo kud,nego vjerovati.Ponukan pricama da je fol u mjeri i da se nebih oduzeo kao ovi moji,ja to polako mic po mic,ali nista.Spicim ja taj Apsint koji mi je djelovao kao iscjedjena "Bronhi" bombona.Spicim vise od pola flase i pokisnem,jebiga.

Htjeo sam reci da nikad nisam pio pravi Apsint.A volio bih i to sa sve onim cudima i ritualima :unibrow: .Pa kom opanci,kom usi i nosevi .
:retard:
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by tess »

Vidim gdjice "hladan Mi Toplomer" :wink: ,da od par narodnih lekova,koje sam ti predlozio,Ti se uhvatila za trljanje rakijom iznutra. I to zelenom rakijom!Nemoj to da radis,mislim ako ti je hladan toplomer.Zelena rakija,kao sto je Vlada to lepo primetio,sluzi skroz u neke druge svrhe.Cista hemija i uglavnom se koristi za odvajanje duha od tela.Rezultat koriscenja iste je ogromna rupa u mozgu,ronjenje u wc solji etc... Ja npr sam uvek imao mere u tim stvarima.Pijem dok se ne userem. Sto ce tice sumecih vitamina,uvek sam gotivio da ih grickam,bez vode.Pojedem po 2,jos bi al nesmem. Elem,mazi se iznutra i spolja samo zutom rakijom,ako vec nije kasno.Zelena je boja u koju sam ofarbao ogradu.Kao Tom Sojer,samo sto su mene drugari iz kraja zajebavali i morao sam da im kupim bombu piva jbg. Javi jel boli glava.
dal' mi steti droga leti?
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re:

Post by anfakabl »

Nešto mi je govorilo da će, ako popijem još 2-3, biti "Ko je ugasio svetlo?"
Etiketa je malo sjebana, ali razabrah "aBsinth", iz Espane, 64% i ...da li je moguće da ima THCa u sebi?? I dobro čovek kaže-vuče na Bronhi :)
E crni Vladimire, na zlo me navodiš, pa neću se valjda sada zgaziti :) ?
A jbg, kaže Van Gogh da se valja protivu temperature. Ionako nikakve koristi od mene, odoh lagano...
all that I want is to play
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by bojanol »

Valja se, valja se...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by saša-ex »

Ma samo da radi....a?
Apsint o kome pricate nije onaj isti, sa kraja 19. i pocetka 20. veka, o kome su se pisale pesme i koji jeste imao taj rad slican gudri. Vrlo brzo je zabranjen, posle se mogao naci samo na crno. Ono sto se danas zove apsint je to pice ali bez legendarnog rada...slican mastici(koja mi je u danima mladosti bila favorit) i uzu.
SAMO CEO ŽIVOT...
Post Reply