CHAT - Kako se trenutno osećate

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by klara60 »

saša-ex wrote:Ne, ne moze se stati. Sve polazi od one najvece prevare-ajde samo jedanput...Ne moze samo jedanput.
STRASNO!...Sasa, je li to bas takvo pravilo, ima li izuzetaka? Pitam jer se i ja uzasno bojim toga...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by bojanol »

Zajebano devojčice, ali nije smak sveta. Preživećeš, I guess :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A-_m_eJHSQE[/youtube]
Peace.
p.s.
Ja dobro, hvala na pitanju. :D
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Pawa »

Pa ljudi moji sta je sa vama? Ovo lepo vreme izgleda bas lose utice na vas!
PROČITAJ ME wrote:Kako ubjediti da mi se sve zgadilo...
Da bih crkla da nisam povukla lajnu... naravno kada mi ne vjeruje...
Ne bi crkla sigurno. Za crkavanje si mnogo vece sanse imala sa tom linijom. Inace, ubedjujes ih svojim delima. Sama znas da se poverenje stice vremenom, a da se moze izgubiti u sekundi i to je pravilo koje ne vazi samo kada je narkomanija u pitanju. Gadno je kada nakon vec ranije izgubljenog poverenja dobijes sansu i prokockas je.
PROČITAJ ME wrote:Voljela bih da mi kažete da li je normalno poslije jednog recidiva i snažnog pokajanja, da te starci tjeraju iz kuće..
Ne znam da li je normalno ili ne, ali mogu da ih razumem. Ljudi se boje da ce to ici u nedogled, a to je nesto sto ne zele da gledaju. Odatle i takav njihov stav. "Snazno pokajanje" koji deo i sta ono uopste znaci? Zar se to isto pokajanje nije desilo i pre 16 meseci? Koje im argumente dajes da bi ti verovali da ti se, kroz neki period, recidiv nece opet desiti? Na osnovu cega da veruju da neces pozeleti taj osecaj jos jednom? Tvoja rec nije dovoljna. Potrebno je nesto mnogo jace od price „zgadilo mi se“.

Sve ovo ti pisem, ne da bih te kritikovala, vec da bih ti mozda pomogla da spustis gard prema svojima. Nemoj „napadati“ onoga od koga ocekujes pomoc i ko ti moze pomoci. Na kraju nisu oni krivi sto si ti napravila recidiv i imaju pravo da se ljute i budu razocarani. Pa verovali su ti... Sto rece Klara, pokrij se usima dok se situacija ne smiri i gledaj sta ces dalje sa sobom jer to sto si do sada radila, kada je lecenje u pitanju, ocigledno nije bilo dovoljno. Ako je ikako moguce zadrzi se na tom jednom recidivu ni zbog koga drugog nego zbog sebe i trazi pomoc gde god mislis da je mozes dobiti. Pripremi se psihicki i na to da ces jos jednom morati mnogo vremena i truda da ulozis kako bi popravila odnos sa svojima.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by winston85 »

klara60 wrote:
saša-ex wrote:Ne, ne moze se stati. Sve polazi od one najvece prevare-ajde samo jedanput...Ne moze samo jedanput.
STRASNO!...Sasa, je li to bas takvo pravilo, ima li izuzetaka? Pitam jer se i ja uzasno bojim toga...
Mislim da nije bas tako... Samo treba zauzeti radikalan stav prema tome i nece biti onoga "samo jos ovaj put".
Boze kakav je ovo svet...
A od Sase mozes ocekivati odgovor slican njegovom potpisu. NE, SAMO CEO ZIVOT...
Jaca, razumem te skroz.
Mislim da dosta toga zavisi i od kucne atmosfere, drustva, okruzenja. Ne mogu da te pravdam, a opet mogu da te razumem, donekle...
Sada opet ispocetka, sta drugo... ne znam, stvarno ne znam...
Budi jaka, i jedino sto ti zelim je da se sto pre izvuces iz te recidivske depresije...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Beobandit »

Sasa je totalno u pravu jednaput ne moze. Posle recidiva dolazi kajanje i ubedjenje da se nece ponoviti. Ono bledi kroz nekoliko dana i posle odredjenog vremena dolazi novi. Kupuje se i ostaje najcesce za 2-3 dana. Posle toga kraja nema. Lecenje ponovo za 5 godina. Neko izdrzi i nekoliko meseci sa recidivom ali najcesce su u pitanju dani kada se covek vrati na stari put. Posle 10 dana si isti kao u najgorim danima.
Heroin ne moze da se uzima ponekad ili ti koji ga uzimaju ponekad da se osecaju lepo u danima kada ga ne uzimaju. Cak i da odredis 1 dan u mesecu ostalim danima si sjeban jer cekas taj dan. Niti si navucen niti si zalecen niti izlecen. Osecas se odvratno. Ne dozvoljava da se razmislja o drugim stvarim ili da se provodis ilepo osecas ako ga ne uzmes.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by PROČITAJ ME »

Hvala na riječima, kritikama koje su sada neophodne...
Ali se jednostavno ne slažem stim... uzmeš jednom i to je to nastavljaš dalje....
NE, NE... nikako.... mogu ja sada ovdje lupetati svašta, kajanje, itd....To možda vrijedi za neke, kada uzmeš jednom nastavit ćeš..
A ima i druga recidiv jedan... kraj priče....
nemora značiti ako usereš jednom, da ćeš srati cio život.. i nastaviti se drogirati....
Pokrila sam se po ušima, kakve mi fajde... moji su deprimirani....
Uskoro se selim, iz grada na vikendicu, najvjerovanije...
Mislite da je lako, kada cio grad zna da si bila narkomanka, bila u komn i vratiti se na stari posao u strogom centru grada.... vidjati djankoze svaki dan
Malo sam pogriješila što se nisam odmah ispalila odavde.... al u tim momentima bilo je masu solucija, a ja sam osjećala da pripadam kod roditelja.
Ipak je meni 27 god. i mogu da gonim mslim da živim gdje oću....
Ali opet nije to to kada imam divne roditelje..
Pa nije jedan jebeni recidiv kraj svijeta...ljdi šta vam je...
možda se ne umijem izraziti onako kako treba, ali sada nisam u stanj da pišem osjećaje ni svoje ni mojih....
Uglavnom je katastrofa...
Suicidna sam...
kokaže ne može samo jedanut..... ej Sale brate... pa ne važi tvoje mišljenje za svakog čovjeka ovdje....
ukljčujući sada mene... možeš misliti da kada se krene nema stajanja ali ja se ne slažem...
nism svi isti...
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by 7474 »

Jaco, znaš šta ti je sad najgore... po mom mišljenju, najgore je da zapadneš u kombinaciju samosažaljenja i iskrene depresije. to će te odvesti brzim autoputom tamo gde si bila do pre tih 16 meseci.
ako ti se ne ide na weekendicu, ako misliš da možeš da živiš sa tim jednim recidivom i da ga oprostiš sebi, pre svega, onda porazgovaraj sa svojima.
možda i oni očekuju ispriku od tebe.
pa onda razmišljaj(te) šta i kako dalje.
i sama kažeš da su divni ljudi a za sebe da si trenutno suicidna.. pa saberi dva i dva...

sada je taj recidiv u drugom planu. posmatraj ga kao glupu, glupu grešku i piči dalje. spašavaj se!

srećno!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Pawa »

PROČITAJ ME wrote:Pokrila sam se po ušima, kakve mi fajde... moji su deprimirani....
Samo budi svesna toga da ce jos neko (pretpostavljam duze) vreme tvoji biti deprimirani. Mislim da ti nije bas pametno da se nesto preterano bakces njihovom depresijom jer ce ona, uporedo sa tvojom apstinencijom, prolaziti. Ti se bolje baziraj na sebe, na razloge zbog kojih si napravila recidiv, na to kako ces i sta dalje i sto pre izbaci te suicidne misli iz glave da ne bi sve otislo predaleko.
PROČITAJ ME wrote:Mislite da je lako, kada cio grad zna da si bila narkomanka, bila u komn i vratiti se na stari posao u strogom centru grada.... vidjati djankoze svaki dan
Ne mislim da je lako, ali to je krst koji svaki aktivni ili leceni narkoman nosi na ledjima. Nekome je pretezak, nekome opet ne toliko... Zavisi (valjda) kako se ko snadje nakon lecenja. Cini mi se da bitnu ulogu igra i sopstveni stav prema tome. Ljudi su u principu zli i cim osete neciju nesigurnost, napadaju tamo gde mogu i gde im se dozvoli.
PROČITAJ ME wrote:kokaže ne može samo jedanut..... ej Sale brate... pa ne važi tvoje mišljenje za svakog čovjeka ovdje....
ukljčujući sada mene... možeš misliti da kada se krene nema stajanja ali ja se ne slažem...
nism svi isti...
Ja bih stvarno volela da mogu da shvatim sta vam nakon duze apstinencije znaci taj jedan put. Zar tokom apstinencije ne uvidite koje su prednosti zivota bez droge? Zar vam nije lepse i lakse? Ako jeste, zbog cega onda „jos jednom“? Sta dobijate tim jednim uzimanjem? Ne mogu da verujem da vam je nakon svog pakla koji prodjete, prvo kroz drogiranje a zatim i kroz lecenje, i dalje najlepsi osecaj kada ste na heroinu. Mislim da bez obzira na sve razlike medju nama, heroin ipak isto deluje na sve. Tako da to sto nismo svi isti i nije neki cvrst oslonac za koji bi se covek mogao uhvatiti.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Param-parcad »

pa i nismo svi isti...i tu postoje kategorije
-narkic
-narkos
-narkoman
-narkomancina
to sto si ti sale bio narkomancina ne znaci da su i svi ostali :)
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by sanela »

Param-parcad wrote:pa i nismo svi isti...i tu postoje kategorije
-narkic
-narkos
-narkoman
-narkomancina
to sto si ti sale bio narkomancina ne znaci da su i svi ostali :)
Pa tebe da nema, trebalo bi te nacrtati :)
Tvoji komentari su neprocjenjivi...
Post Reply