Iglomanija

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Iglomanija

Post by AnAna_mo »

U Mostaru dosta raje dop pusi na foliju. Ili to ili sredivanje. I sama sam pocela sa pusenjem,pa je na red dosao gan,a kada se ostalo bez vena-opet puša. Iz iskustva znam da,ko pusi, zubi mu se kvare sigurno 3 puta brze nego inace. Meni je većina zuba plombirana. Ma katastrofa.
Potpis.
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Iglomanija

Post by paramparcad »

ja sam imao srece da ne uzmem na gan iz straha od samog tog cina a imam vencuge po rukama da bi mi svaki junkie pozavideo.kada se vec spominju zubi hteo sam da pitam sledece.zasto meni propadaju zubi tek sada kada ne uzimam vise?par meseci otkad ne uzimam,svake nedelje otpadne parcence ili mi prsne zub pa krene polako da se raspada.
to mi je ujedno i jedini problem koji mi je ostao posle gudre a koji nikako da resim.nikako da se nakanim da odem kod zubara.radije bih odradio jos dve,tri zikre nego sto bih isao na vadjenje zuba(imam ih pet,sest za vadjenje i svi su u gornjoj vilici).jebe me mnogo cinjenica da sam alergican na zubarsku anesteziju....
User avatar
Priscila
Posts: 29
Joined: Tue Mar 18, 2008 3:47 am
Location: Rijeka

Re: Iglomanija

Post by Priscila »

Ah! Zašto sad... Jbg uništio si ih, ovo su posljedice...

Ja sam ih isto popravljala, jedva sam se natjerala, al kad kreneš će ti bit lakše.
A ne znam, možda ti mogu dat nešto drugo ako ne smiješ injekciju primit. Neće ti na živo vadit! (Meni jesu! Ne preporučujem! :rolleyes: ) :mrgreen:
Šta više čekaš bit će ti gore. Moraš sad to odradit.
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Iglomanija

Post by paramparcad »

nemoze gore od ovoga i sa jedne i sa druge strane su mi popucale petice i sestice, do kraja su se raspale u gornjoj vilici.da mi je znati za sta ce ih uhvatiti zubar kada ih bude vadio...bedak!
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Iglomanija

Post by Zona Sumraka »

ama ima fora gdje ti razrezu zub na dva dijela i vade svaku polovinu posebno...to se radi u slucaju kad imas zajebane korjene...ali bez anestezije je guravo...ili se nalij neke dobre pljoske ...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Iglomanija

Post by Sagitarius »

Heroin uništava zube,usporava metabolizam generalno,pa se ne prima dovoljno kalcija.Metadon je još gori po tom pitanju.
Šumeće tablete kalcija,mlijeko i mliječni proizvodi,mnogo i često.
A i zubaru naravno,mora se,jebiga,ni ja ih ne volim,ali ne volim ni kad me rastura zubobolja,a otkad idem svakih 6mj. redovno(stara mi je zubni asistent,pa mi uvijek dosađuje dok ne odem :D ),ni ne sjećam se,hvala Bogu,kako boli zub,a i zubi su mi poprilično zdravi za junkia.
User avatar
netko
Posts: 187
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:01 pm
Location: dvije obale

Re: Iglomanija

Post by netko »

a jel moze jedno pitanje ovde... na nekih godinu dana pušenja dopa koje tjelesne promjene se vide fizicke, osim propadanja zubi i starenja koze?? jel moguce da se covjek psihicki skulira na recimo tako manje vremena uzimanja??
....Ipak bit će bolje, naucila sam nesto iz proslosti one....
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Iglomanija

Post by AnAna_mo »

Redovito pusenje nije uopce "bezopasnije" ili "manje stetno" od fiksanja.Ni slucajno.
Poslije nekih godinu dana folijanja zubi trunu,koza postaje sivkasta i masna, normalno-smrsas, kada duboko udahnes-proizvodis zvuk kao kada startujes motornu pilu.
Sta ja znam to je sve sto mi je sada palo na pamet..
Potpis.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Iglomanija

Post by Sagitarius »

AnAna_mo wrote: kada duboko udahnes-proizvodis zvuk kao kada startujes motornu pilu.
Pokvarenu motornu pilu :-D :evil:
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Iglomanija

Post by AnAna_mo »

:oops: :smt023
Potpis.
Post Reply