Trainspotting - film

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Bravo stari :wink: dobro si objasnija - možda zato jer si Renton :-D
ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

citam ovo o poredjenju treinspotinga i rekvij za san.
ja sam dozivio treinspoting kao najvece sranje ikad uradjeno o dopu. prvo sto tip i citava ekipa koja ga je radila nema d od dopa a kamoli sta drugo. ali, tema je dobra za uzeti lovu na brzinu od zaljubljeni narkomana i izgubljenih klinaca koji traze paznju. pokazi kakav je to kul svjet mada mi nemamo namjeru tu ulaziti jer nema potrebe. sa lovom od filma mi fino u nase kabrijolete sa plasticnom plavusom pored mora. i sto je najbolje od svega, imamo paznju cjelog dunjaluka. a vas narkomani ko jebe, umri te. jer narko zivot je tako briljantan. nadamo se da ce se jos koji glupi klinac navuci kao i JA sto sam cjeli zivot uz lik iggy pop-a i stooges koji nas cjelo vrjeme tokom filma posmatra sa zida sobe i nasim tv-om odzvanja i wanna be your dog. iggy tako cool osoba koji od 1989 nije ni oklusio kap alkohola i strogo vodi racuna o svom zdravlju. cak je i sina svoga zaposlio da mu radi kao tur menadjer da nema kontakta sa dopom jer iver nece daleko od panja. ali iggy uz temu heroin je garant uspjeha jer klinci vidite kako smo samo cool face. vidi njegovo velicanstvo iggyja kako sa raw power plakata gleda na momka koji je ovjerio. jeee baby, if ju are lonli and got no fir......
sto vas vise odusevimo dop aurom to nam je veci uspjeh za treinspoting 2. jer kako veliki iggy rece: znate ja trebam promjeniti ulje ponekad u svom mustangu i platiti racune kuce u majamiju (a ja danas perem sudje u restoranu da bi mogao platiti skolu da bi imao buducnost). pa tako i ovi kontaju, gudra je vazda bila biznis pa mu se prikljucimo jer i mi trebamo promjeniti ulje u nasim ferarijima. a vi raja sto vise gledate i divite se nasim proizvodima, to mi cesce mjenjamo ulje. i hvala bogu zavrni rukav i rokaj se zaljubljeno nemajuci nikakav zivot sem kako skontati taj jebeni sut da se predevera. jer taj divni heroin je prestao biti ucinkovit davno prije nego si izvukao iglu iz ruke. a rupe na ljevici i desnici puno vise trose nego iggy-jev mustang
rekvijem, maestralan film. osnovi bolesti ovisnosti. ali, mi narkomani vidimo samo onaj dio gdje se vidi heroin. ali ni meni se nije svidio jer zaljubljeni narkoman tek izasao sa ljecenja je cekao nesto ala treinspoting. nadji stari moj neku satisfakciju za svoju proslost i sadasnjost pa barem u filmu. neka film pokaze da nisi izgubio mnoge nepotrebne godine. nadji utjehu za sve kretenluke koje si ucinio u ime heroina. hvala bogu pa poslije drugog gledanja filma skontah zasto sam se tako osjecao. nema tog romantizma koji bi me utjesio vec samo posljedice uzimanja. a sto me je jos vise odusevilo, sto su na tako fin nacin prikazali bolest kao bolest. nezadovoljan sam necim i nasao sam bjeg i sigurnost u hrani, tv, djetama, sjedenju po citav dan, heroinu i jos par stvari koje su prikazane. nekad i negdje se desilo nesto u mom zivotu gdje sam bio apsolutno bespomocan i to nisam skontao. ali skontao sam da treba da se predam ocaju i bjegstvu. briljantan film.
ovo je samo kako sam ja dozivio film i nije licno usmjereno nikome od posjetitelja foruma
sve najbolje
User avatar
Magy
Posts: 20
Joined: Wed Sep 21, 2005 12:35 am
Location: NS

Post by Magy »

Mark_Renton wrote: Mada, u principu... kad malo bolje razmislim, da bi bas shvatio trainspotting treba ti iskustvo... Kako ti da normalnom coveku objasnis zasto je Renton posle sudjenja otisao do Mother Superior po jos jedan hit? A jedva se izvukao iz sranja u koje ga je taj isti dop uvalio, i jos ima terapiju metadonom? I zasto je sad on otisao?
E, to samo narkomanski mozak moze da shvati i niko drugi. To je samo jedan primer. I zasto je zaronio u wc solju, mnogi misle da je to fora da bi gledaocima bilo smesno... nije... to samo pokazuje da je taj Renton svestan nadolazece krize... i da ce cak gurnuti ruku u ono sranje (bukvalno sranje) da bi tu krizu makar odlozio. I njemu se to gadi i njemu se povraca i od same pomisli na to al' kriza je kriza.
Nemoj pricati... Pa ko to nije shvatio, stvarno, ono... :?
Ali razumem, u redu. Peace
too weird to live
too rare to die
Locked