HRISCANSTVO

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Re: HRISCANSTVO

Post by Samantha »

Modesty bi htjela biti uobrazena i arogantna, a ne moze. zalosno.
Be Yourself. Everyone Else Is Taken!
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by pepeljuga84 »

:-D
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Samantha wrote:Modesty bi htjela biti uobrazena i arogantna, a ne moze. zalosno.
Čega se pametan stidi, budala se ponesi!

Ja bih se ozbiljno zapitala za svoje zdravlje da sam na jednom ovakvom forumu od 2006g....strašno..... previše mi je među ovom bjedom i ovih 8 mjeseci.....ali sličan se sličnom raduje,pa se vidim i nalazite. :butthead:
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by pepeljuga84 »

ja na ovom forumu imam nik od 2004 i Sanela me zna od ted,nik se bio Roxy,nisam pisala jer sam bila tek izašla iz komune i sva ova priča o drogama mi se nije svidjela i nije me privlačila...

Mod-a ovo si napisala samo pre par dana :?:
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

BOBAN wrote:...niko nekaze apostol Pavle je proganjao Hriscane pa mu se objavio Bog spoznao ga je posle vecinu poslanica u novom zavetu je napisao on.Mislim da se Bozija slava ogleda u tome kada od nekog ko je okoreli ateista odjednom postane hriscanin ali uistinu.
Opet se vraćaš na kršćanstvo.Kršćanstvo je jedan put,a ima ih još.
Uzet ću za primjer mog oca,jer ga dobro poznajem.
Taj čovjek je okorjeli ateist,i kao takav će i umrijeti.Ali,ja sam siguran,ako Raj postoji,da će se u njemu naći mjesto za njega,jer živi časno i pošteno.A neće ni da čuje,ni za vjeru,ni za kršćanstvo.
Na ovom svijetu živi oko 6 milijardi ljudi,većina ih NISU kršćani.Po mom viđenju,malo je oholo i elitistički tvrditi da samo preko Krista i Biblije se stiže do spasenja,Raja,unutrašnjeg mira,spokoja....Upravo je Isus na par mjesta u Novom Zavjetu govorio o tome("ne oni koji zazivaju ime Oca moga,nego čine djela njegova"-pišem po sjećanju,možda nije 100% točan citat).
Ja u cijeloj ovoj diskusiji,koja je postala i pomalo degutantna za moj ukus(mislim na obje "zaraćene" strane),pokušavam istaći svoje mišljenje da je vjera preosobna stvar,da bi se nekome mogla nametati,naročito ne putem internet foruma,gdje i ne poznaješ osobu ispred drugog monitora.
Osobno sebe smatram za agnostika ili skeptika,i o mom odnosu s Bogom ne volim puno pričati,smatram da je to stvar nas dvojice.
Uvjeren sam da svatko bira svoj put,te da su sve vjerske zajednice,crkve,sekte(katolici,pravoslavci,tucet raznih protestantskih crkvi,muslimani,budisti,židovi,Jehovini svjedoci,amiši,mormoni,hindu etc;etc),nesavršene,jer su sve djelo ljudi,iako se 99% njih deklarira kao jedina prava...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Sagitarius wrote:
BOBAN wrote:...niko nekaze apostol Pavle je proganjao Hriscane pa mu se objavio Bog spoznao ga je posle vecinu poslanica u novom zavetu je napisao on.Mislim da se Bozija slava ogleda u tome kada od nekog ko je okoreli ateista odjednom postane hriscanin ali uistinu.
Opet se vraćaš na kršćanstvo.Kršćanstvo je jedan put,a ima ih još.
Uzet ću za primjer mog oca,jer ga dobro poznajem.
Taj čovjek je okorjeli ateist,i kao takav će i umrijeti.Ali,ja sam siguran,ako Raj postoji,da će se u njemu naći mjesto za njega,jer živi časno i pošteno.A neće ni da čuje,ni za vjeru,ni za kršćanstvo.
Na ovom svijetu živi oko 6 milijardi ljudi,većina ih NISU kršćani.Po mom viđenju,malo je oholo i elitistički tvrditi da samo preko Krista i Biblije se stiže do spasenja,Raja,unutrašnjeg mira,spokoja....Upravo je Isus na par mjesta u Novom Zavjetu govorio o tome("ne oni koji zazivaju ime Oca moga,nego čine djela njegova"-pišem po sjećanju,možda nije 100% točan citat).
Ja u cijeloj ovoj diskusiji,koja je postala i pomalo degutantna za moj ukus(mislim na obje "zaraćene" strane),pokušavam istaći svoje mišljenje da je vjera preosobna stvar,da bi se nekome mogla nametati,naročito ne putem internet foruma,gdje i ne poznaješ osobu ispred drugog monitora.
Osobno sebe smatram za agnostika ili skeptika,i o mom odnosu s Bogom ne volim puno pričati,smatram da je to stvar nas dvojice.
Uvjeren sam da svatko bira svoj put,te da su sve vjerske zajednice,crkve,sekte(katolici,pravoslavci,tucet raznih protestantskih crkvi,muslimani,budisti,židovi,Jehovini svjedoci,amiši,mormoni,hindu etc;etc),nesavršene,jer su sve djelo ljudi,iako se 99% njih deklarira kao jedina prava...
Sigi druže,sve si u pravu,ni moj otac ne ide u crkvu niti što slavi ali je daleko poštenije čovjek od onih što "vise" pred oltarima.....ALI,ova tema se zove HRIŠĆANSTVO i logično je da se o njemu piše na toj temi.
Svako može otvorit temu o kojoj želi da piše i u šta vjeruje.
ja takođe smatram da će Bog gledati čistoču naših srca a ne našu vjeroispovjed ali eto vjerujem ja vjerujem u Krista što apsolutno ne znači da dobar vjernik musliman,jevrej,ili protestant neći imat isto mjesto u raju kao i kršćanin.Pošto je Bog ipak jedan,nebi bio pravedan da tako djeli ljude.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: HRISCANSTVO

Post by Boban »

...sagitarius brate mozda i tvoj cale upozna Boga jednog dana i postane Hriscanin otkud znas sta moze da se desi...nevidim zaracene strane ovde sem ovih devojaka...ovo je konverzacija i iznosenje misljenja bez naturanja sopstvenog.I opet govorim da to kako Bog radi nemoze se shvatiti nasim malim mozgovima.Sto se mene licno tice nikom nista nisam naturao samo iznosio svoja misljenja iza kojih stojim niti sam primetio da je neko nekog silio ovde da veruje.Topic sam postavio samo da vidim misljenja ljudi sa foruma i to je to.Na kraju krajeva nadam se da ce i moj cale upoznati Boga jednog dana i svi ti ljudi na kugli zemaljskoj.Mislim da nemam pravo pricati o nekim stvarima izmedju mene i Boga ali se nadam da cu uskoro moci.pozdrav (DEVOJKE MOLIM VAS IDITE NA PP OVO STVARNO NEVODI NIKUD)
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: HRISCANSTVO

Post by sanela »

Tema je rašćišćena.
Ako imate kakvih pitanja u vezi obrisanih postova, javite se na pp.
Modesty, molim te, povedi računa o načinu na koji se obraćaš ljudima na forumu.
Postovi koji ne budu u skladu s temom će biti brisani, bez upozorenja.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

BOBAN wrote:...sagitarius brate mozda i tvoj cale upozna Boga jednog dana
Poznaje Ga on bolje nego svi mi skupa na ovom forumu,vjeruj mi.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by saša-ex »

Eh, izgleda da sam opet propusti najzanimliviji deo :D ....

Nekako uvek imam istu reakciju kada krene neka ovakva tema. A to je da je uzaludna. I nema smisao. Na kraju se svede na pametovanje, raspravu, srdzbu i prazno naklapanje...Bez rezultata.
Inace sam hriscanin. Evandjeoski.To je najbitniji deo mog zivota. Ne crkva, u koju idem pet puta nedeljno, vec licni odnos sa Bogom. Koji ima ime. Isus Hrist. I moja ubedjenja su verovatno totalno razlicita od vecine ljudi ovde. I mislim da je dovoljno sto sam to spomenuo par puta. I da je to moja licna stvar. I da nema potrebe da stalno pricamo ili pisemo o tome.Jer niko ne moze biti UBEDJEN u Bozju ljubav ili njegovo postojanje. To su stvari koje se osete i u koje se poveruje. I taj deo zivota nema veze sa odnosom prema ljudima na forumu. Jer ovde ima stvarno dosta ljudi koji su mi jako dragi. Od nevernih, preko katolika, muslimana, do vernih...I mislim da je ovo tema koja, na zalost, jos uvek nije nesto sto moze proci bez ovakvih rasprava. Koje ne vode nicemu...
SAMO CEO ŽIVOT...
Post Reply