HRISCANSTVO

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Re: HRISCANSTVO

Post by Samantha »

Modesty
treba li da se stidimo toga što jesmo
trebate, sa svih aspekata
Be Yourself. Everyone Else Is Taken!
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: HRISCANSTVO

Post by rajouno »

NE MOGU DA VJERUJEM DA SE I DALJE BIJE BITKA OKO TOGA KO U STA VJERUJE,I DA LI VJERUJE... :shock
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

Samantha wrote:trebate, sa svih aspekata
Zašto?
Onda,najbolje da se odma ubijem?
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Strašno.....potpuno je jasno čemu i gdje vodi svijet,kristalno jasno zašto se, dešava sve što se dešava.Tako je i sapisano i u OTKROVENJU da će biti.

Rajo mila,niko se nije raspravljao dok nevjernici po prirodi svojoj nisu raspalili po nama.
A neću se ni raspravljat...nisam pametnija,ego da ne bih time demantirala sve pšto sam od početka pisala.
Sigi druže,lijepo si to sročio :wink:
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by bojanol »

Bole te brige Roxy, kad dodje strashni sud ti cesh biti sigurna.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

bojanol wrote:Bole te brige Roxy, kad dodje strashni sud ti cesh biti sigurna.
:D :D iz tvojih usta u Božije uši
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by joesspappa »

Po ko zna koji put na forumu tema religija... i rasprava koja veze nema sa onim sto bi trebalo da predstavlja. Vera i religija po meni nemaju veze jedno sa drugim.
Religija, crkva, politika, koka kola su produkt ljudskog uma. Da je Bog, slobodom izbora to zeleo, ne bi bilo inkvizicije, krstaskih ratova, dzihada, ratova oko vode, nafte, hrane... To su ljudi svesno izabrali i izmanipulisali da bude tako. Opipljivo, stvarno i bolno. Uglavnom bolno... Predstava da je Bog, neko u cije ime je dozvoljeno osakatiti ili ubiti drugoga, je po meni, potpuno besmislena... te stoga zavrsavam na tu temu.

Nasuprot tome - Vera je nesto poput osecaja. Nedefinisano, imaginarno. A opet snazno. Svaki covek veruje ili bar zeli da veruje u nesto. Vera u ljubav, srecu, prirodu, Boga... Sto bi jedan moj prijatelj rekao: Covek bez vere pati a da toga nije ni svestan. Vera je pokretac zelja, vetar u ledja. Ja zelim da zivim. Dakle, ja verujem da ce mi zivot biti bolji. U sta verujem, to je moja stvar. I ne tice se ni jednog drugog ljudskog ili neljudskog stvora. I ne zelim o tome da raspravljam. Niti namecem ikome svoju veru. Ja samo zelim da svako od nas pronadje nesto u sta moze da poveruje. A zasto je to bitno!?
Dok smo se drogirali verovali smo da ce nas to malo zrno praska spasiti od nekog problema. Da ce u krajnjem slucaju zivot uciniti podnosljivijim, ali u 99% slucajeva zivot je postajao samo gori. Gubio sam moc da rasudjujem, da donosim bilo kakve odluke. Prestao samo da zivim. Da razumno razmisljam. Svedeni na zivotinjski instikt, pobedjen od strane tog zna praska, ponizavao sam se iz dana u dan. Sve mi se smucilo. I onda sam jednostavno prestao. Priznao poraz. Ocistio se. Ali razum je i dalje bio u izmaglici. Morao sam da nadjem nesto sto ce mi povratiti razum. Poceo sam da pricam istinu. Poceo sam da prihvatam stvari onakvim kakve jesu. Otvorio sam um. Desile su mi se neke stvari. Neke same od sebe. A neke sam morao da pokrenem. imao sam volju da nastave da mi se desavaju lepe stvari. Bio sam uplasen da mi se stare misli i stara desavanja ne vrate. To nisam zeleo. A nisam imao snage da se izborim sam. Shvatio da nisam dovoljno jak. Poceo sam da verujem da me je nesto jace od mene samog spasilo milion puta do tad...od mene i od zlih stvari koje sam sam sebi cinio, spasava me i tu je uz mene, uvek. Nesto sto me bezuslovno voli i brine o meni. Dovoljno je da poverujem da to postoji. Da poverujem da me TO nesto voli...i prihvata. Naravno da se vera ne stice preko noci, pa sam ja to shvatao kao splet okolnosti. Okolnosti koje su se menjale, onako kako sam ja zeleo... a ishod je uvek bio isti. Po mene los. Ishod koji je budio strah od napretka. Sve dok nisam dopustio da TO nesto jace od mene, ucini da se okolnosti promene, da ishod postane drugaciji, da na bilo koju situaciju pogledam skromno, bez prevelikih ocekivanja, da trazim pozitivne stvari, da prihvatam sve sto se desi... sa verom da ce jednog dana biti bolje...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by bojanol »

Pa Ok, i onog momenta kad sam rekao da Naziv teme iskljuchuje pola chovechanstva, mislio sam na to da bi adekvatan naziv bio Vera.
Ne moja bivsha devojka, nego prosto to, Vera ili Nevera.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Ja se ispričavam na ubacivanju ,ponovo na ovu temu na kojoj nekršćani znaju više od kršćana i morala bih reći:CRKVU JE USTANOVIO SAM ISUS KRIST a inkvizicija je produkt ljudske zloće i pohlepe za vlašću...ne mješajte babe i žabe,nego ako vas nešto zanima ili ako mislite da znate,provjerite u Bibliji,u njoj sve piše šta je od ljudi a šta od Boga,tako da bez potrebe ne bi griješili dušu ili da ne kažem pisali nebuloze.
A to što su drugi ubijali u ime Božije,nema veze sa bogom nego sa ljudskom slobodom izbora kako će i šta će raditi...ja lično takve nazivam bolesnim fanaticima.
Bog je čovjeku dao slobodu i ta sloboda nosi svoje konsekvence dobre ili loše ovisno na našem vlastitom izboru.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by joesspappa »

Sa kojim pravom neznam, ali mislim da nije u najmanju ruku fer da ti nekoga nazivas krstom ili nekrstom!? Da sam hteo da mi neko drzi propoved otisao bih u Patrijarsiju, da sam hteo da citam Bibliju, citao bih je... A tebi ostavljam da procitas ponovo... a da ja ne bi ponavljao postoji copy/paste
Da je Bog, slobodom izbora to zeleo, ne bi bilo inkvizicije, krstaskih ratova, dzihada, ratova oko vode, nafte, hrane... To su ljudi svesno izabrali i izmanipulisali da bude tako.
Nisam trazio od tebe da mi tumacis moje shvatanje stvari... ako se ne slazes ok, ali to je moja nebuloza, ne tvoja... moja dusa, ne tvoja. Moja chorba, ne tvoja... a ti si mirodjija pa to ti je... ajd uzdravlje!
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Post Reply