HRISCANSTVO

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

bojanol wrote:I kako da me zanima, kad sve crkve, muslimanske, katolicke, pravoslavne, i koje vec, reklamiraju boga vishe nego shto je George Lukas reklamirao Ratove zvezda.
pročitaj šta sam napisao o tome,u par ranijih postova
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by pepeljuga84 »

A i Naziv teme iskljuchuje vishe od pola chovechanstva.
U najmanju ruku nije fer...
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: HRISCANSTVO

Post by adam* »

Zona Sumraka wrote:
Traži ga svatko,vjeruj mi.
Odmakni samo pojam Boga od religija,jer religije,vjerske zajednice,sekte... su ljudski "proizvod".Kad to učiniš,drukčije vidiš puno toga.
Ne trazi, vjeruj mi...sto se mene licno tice i bog je ljudski proizvod...

Koliko ja volim moju Zonu to je strasnooooo......
Last edited by adam* on Fri Jul 11, 2008 8:50 pm, edited 1 time in total.
cucla cucla cuclica
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

pepeljuga84 wrote:
A i Naziv teme iskljuchuje vishe od pola chovechanstva.
U najmanju ruku nije fer...

A šta to nije fer,drage i dragi moji,to što mi kršćani imamo svoju temu???
To nije fer?
Je li fer što nam to bezrazložno spčitavate?

Vidiš ja mislim da nije fer to što vi pišete po temi koja vam se ne sviđa,u kojoj ne nalazite ništa za sebe nego se sprdate sa tuđim stavovima i uvjerenjima i još prigovarate zašto teme uopće i postoji jer ne uključuje cijelokupno stanovništvo.

U ovom slučaju,isključivi ste isključivo vi.
Da se javio neki jevrejin ili musliman,i Bože pomozi ali ne,nego vi..po djedovima i očevima hrišćani...oni što navedoh neće se buniti,sigurno jer znaju da je Bog jedan....mi ne pominjemo ni nacije ni rase....pišemo o ljubavi i milosrđu Božijem.....a o čemu vi pišete i zašto pišete o nečemu u šta ne vjerujete?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: HRISCANSTVO

Post by saša-ex »

Opa, aj po stoti put...
Dragi moji, ni Tajana, ni koka kola, ni sve sto postoji na ovom svetu, ne mogu vas promeniti ni voleti kao sto moze Isus...Ja ne verujem u ideju, niti sam cuo neku zanimljivu pricu na koju sam se primio, ja sam potpuno siguran u postojanje zivog Boga, koji je uz mene svaki dan, i za mene je to realno kao sto je za vas bilo sta sto vidite svaki dan oko sebe...A glavni problem je sto ja to vas ne mogu uveriti recima, niti vi to razumeti na taj nacin, zato sto Bozje prisustvo i postojanje nije ni bilo nesto sto sam ja shvatio ili razumeo, vec nesto jedinstveno sto mi se desilo, potpuno realno i jako. Tako da je glupo da se ubedjujemo tipa-postoji, ne postoji...
A sloboda, koju spominje Mod, je jedan divan poklon, koji ja koristim na taj nacin sto sam doneo odluku da zivim u njegovoj blizini, a vi odlucili sami da zivite bez njegovog prisustva, u onome sto nudi ovaj svet...I tu nema osude, niti mislim da sam bolji zbog toga od vas, to je samo cinjenicno stanje.
A Bog vas voli...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: HRISCANSTVO

Post by Zona Sumraka »

A šta to nije fer,drage i dragi moji,to što mi kršćani imamo svoju temu???
Ja Bojanov komentar uopste nisam shvatila u tom kontekstu...mislila sam da se odnosi na iskljucivanju nevjernika...a nemoj mi molim te reci modesty da se ti prva ne bi javila na nekoj proevolucijskoj temi i vodila glavnu rijec...nebitno...i uostalom ne znam zasto ti toliko smeta da i ljudi koji se ne nalaze u tome iskazu svoje misljenje...cega se ti bojis?...znaci ako nakon 10 postova o komunama i snazi bozijoj i statijaznam sta jos, ja ubacim svoj rezon, zato sto mislim da podjednako zasluzuje da bude tu, zasto je to toliki problem?...

Sale, ja ne sumnjam da ti iskreno vjerujes...samo ja znam da mene vole moji mama i tata vise od bilo cega na ovom svijetu...i to je ono u sta sam ja potpuno sigurna...
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: HRISCANSTVO

Post by Zona Sumraka »

e da...i jos nesto...da sam htjela da otkrivam svoj identitet javno, to bih i uradila...prema tome molila bih administratore, ili autore komentara da izbrisu moje ime...hvala...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Zona Sumraka wrote:
A šta to nije fer,drage i dragi moji,to što mi kršćani imamo svoju temu???
Ja Bojanov komentar uopste nisam shvatila u tom kontekstu...mislila sam da se odnosi na iskljucivanju nevjernika...a nemoj mi molim te reci modesty da se ti prva ne bi javila na nekoj proevolucijskoj temi i vodila glavnu rijec...nebitno...i uostalom ne znam zasto ti toliko smeta da i ljudi koji se ne nalaze u tome iskazu svoje misljenje...cega se ti bojis?...znaci ako nakon 10 postova o komunama i snazi bozijoj i statijaznam sta jos, ja ubacim svoj rezon, zato sto mislim da podjednako zasluzuje da bude tu, zasto je to toliki problem?...

Sale, ja ne sumnjam da ti iskreno vjerujes...samo ja znam da mene vole moji mama i tata vise od bilo cega na ovom svijetu...i to je ono u sta sam ja potpuno sigurna...
ja zono nisam pisala bojanolu nego pepeljugi...ona je navela da nije fer što naša teme uključuje samo polovinu svjetske populacije pa neznam zašto ta druga polovica ne otvori forum...treba li da se stidimo toga što jesmo i što volimo.....jer neko ti isto ne voli pa možda ni mi nebi trebali pisat o tome!!!!
Nisi u toku.Bila sam krajnje torelanta i nisam komentirala nešto šta sam smatrala krajnje degutantnim za ovu temu ali djevojka piše kako nismo fer jer pišemo o tome šta volimo....to je fer?
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

pepeljuga84 wrote:
A i Naziv teme iskljuchuje vishe od pola chovechanstva.
U najmanju ruku nije fer...
Tko kaže da samo kao kršćanin možeš naći Boga?
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Ja jednoko priznajem i muslimanskog Boga....zato što je to jedan te isti Bog samo ga na različite načine slavimo,doživljavamo,naravno da tu ima i bitnih razlika,tipa:oni ga ne vide kao Sveto Trojstvo,dok mi da.......ali on je i dalje JEDAN.
Daleko bolje se razumojem sa vjernikom bilo koje ispovjedi nego sa nevjernikom,zato što se uvijek složimo barem u jednom a sa nevjernikom ni u jednom(po pitanju religije) tako da ipak kad sve rezimiram...većina svjetske populacije može ponešto naći na ovoj temi.....a i ako ne može,kao što ja ne mogu naći za sebe na masu teme,koje mi se ne sviđaju,u kojim se ne nalazim ili za koje smatram da su glupost......zašto bih onda pisala na takvim temama OSIM ako nemam neki jak argument.I to ne zbog nametanja svoga,nego zbog diskusije....volim proširivati svoje vidike,saznanja a to se ne postiže provokacijama.

Moram da dodam još jednu stavku o tome kako mi nismo fer:
ako ste sami rekli da je vjera jedan ličan i intiman doživljaj ili stvar(stav) gdje je onda vama osnovna kultura,tolerancije i kako sebe možete nazivati fer osobama ili pak druge(iste) navoditi kao nefer kada tuđu intimu,spasenje poredite sa kokakolom....to je fer?!
Post Reply